Sztangistki z Unii Hrubieszów w lidze

W Ciechanowie, w dniu 5.03.2011 r. został rozegrany I rzut Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet w Podnoszeniu Ciężarów. Wicemistrzynie Polski z sezonu 2010 Unia Hrubieszów, przy mocno zmienionym składzie zajęły 6 miejsce. Najcenniejszy wynik punktowo w drużynie uzyskała stała reprezentantka Polski Ewa Mizdal.

i>Na zdjęciu – Dorota Chudzik, podczas studiów reprentuje AZS AWF Biała Podlaska, ale sercem i myślami jest przy Unii Hrubieszów.

***

Warto podkreślić, że w drużynie Unii Hrubieszów nie wystąpiła wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych Dorota Chudzik, która studiuje w Białej Podlaskiej i reprezentuje klub miejscowy. Udanie zastąpiła ją jej o cztery lata młodsza siostra Marlena, która, jeżeli będzie solidnie trenować, ma szansę ustanowić rekordy rodziny, które mogą ją również zaprowadzić na podium mistrzowski. Tym razem wypożyczoną zawodniczką do zespołu została obecnie najsilniejsza kobieta w Polsce Sabina Bagińska, która, na co dzień reprezentuje Horyzont Chełmno. Jej rekord życiowy w dwuboju to 231 kg (100+131), w rwaniu, rek. żyć. to 102 kg.

***

II runda DMPK jest przewidziana w lipcu, a finał we wrześniu. Tydzień po kobiecej lidze (12/13.03.), do tego rodzaju współzawodnictwa przystąpią mężczyźni. Zespół Unii Hrubieszów rywalizuje w II lidze.