Pewne zwycięstwa Unii i Kryształu w Pucharze Polski

Unia Hrubieszów pokonała na swoim stadionie Huczwę Tyszowce 7:1, Kryształ wygrał w Majdanie Starym z Tanwią 5:0.

W meczu 1/4 Pucharu Polski na szczeblu LZPN gr. Zamość, Unia Hrubieszów pokonała u siebie Huczwę Tyszowce 7:1. To było bardzo dobre spotkanie zawodników Dariusza Herbina. Unia przeważała niemal cały mecz.

Od pierwszych minut to hrubieszowska drużyna ruszyła do ataku, nie patrząc na to co zrobią rywale. W 20 minucie meczu sam na sam znalazł się Mariusz Podgórski i wyprowadził nas na prowadzenie. W 30 minucie zawodnicy Huczwy wyszli z kontrą i wykorzystali jedną z nielicznych szans w tym meczu. Remis gościom dał Damian Ziółkowski. Pod koniec pierwszej połowy ponownie prowadzenie dał nam Mariusz Podgórski, który pokonał bramkarza gości pięknym strzałem w okienko.

W drugiej połowie obraz gry za wiele się nie zmienił. To Unia dążyła do powiększenia dorobku bramkowego. w 57 minucie trzecią bramkę dla naszego zespołu zdobył Mateusz Oleszczuk. Nie minęło 10 minut i mieliśmy 4:1, tym razem na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Greniuk, a asystę zaliczył bramkarz Unii Kacper Krawczuk. Następnie to Huczwa miała doskonałą sytuację na zdobycie bramki, ale karnego nie wykorzystał były zawodnik Unii Adam Onkiewicz, następnie ten sam zawodnik strzelił bramkę samobójczą. Pięć ostatnich minut meczu to kolejne dwa ciosy wyprowadzone przez nasz zespół. Najpierw ładnym strzałem z woleja popisał się Yaroslav Alokhin, a następnie Yevhenii Grui, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i uderzył nie do obrony w górny róg bramki.

Ostatecznie Unia wygrała 7:1 i jest to w pełni zasłużone zwycięstwo. W półfinale Pucharu Polski na szczeblu LZPN gr. Zamość, Unia Hrubieszów zmierzy się z Kryształem  Werbkowice. Mecz półfinałowy odbędzie się 25 Września w Hrubieszowie.

Unia Hrubieszów – Huczwa Tyszowce 7:1 (2:1)

Skład Unii Hrubieszów:  Krawczuk, Pietrusiewicz,  Baran (3′ Kazan, 69′ Smoła), Alokhin, A. Oleszczuk (53′ Blicharz),  Wiejak (58′  Zając), Kamiński (53′ Grui), Podgórski, M. Oleszczuk, Greniuk, Drapsa (62′ Herda).

***

Tanew Majdan Stary – Kryształ Werbkowice 0:5 (0:3)

Bramki: Adrian Wołoch x2, Błażej Omański, Stanisław Rybka, Kacper Drewniak

Kryształ: Filipczuk, Wołoch K., Alokhin, Borys (46′ Rybka), Omański, Nieradko, Dec, Denkiewicz (46′ Sas), Pilipczuk (46′ Łappo), Reszczyński (46′ Zuchowski), Wołoch A.

Żółte kartki: Sas x2

Czerwone kartki: Sas Arkadiusz (w 83 minucie za 2 żółte)

***

Wyniki 1/4 Finału Pucharu Polski na szczeblu ZOZPN

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Hetman Zamość 3:4

Gryf Gmina Zamość – Łada Biłgoraj 1:3

Tanew Majdan Stary – Kryształ Werbkowice 0:5

Unia Hrubieszów – Huczwa Tyszowce 7:1

W kolejnej rundzie Hetman zmierzy się z Ładą, a Kryształ zagra z Unią. Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 25 września o godz. 16.00, a finał na wiosnę 2020 roku.

info: uniahrubieszow-official.klubowo24.pl, mlkskrysztal.futbolowo.pl,