11 maja 2024

Pierwszy Artur Kern, trzecia Małgorzata Muzyczuk!

W niedzielę 2.06.2013 r. ulicami Chełma przebiegł XVIII Międzynarodowy Bieg Uliczny o Puchar Prezydenta Miasta Chełm, który odbył się w ramach Jarmarku z Bieluchem 2013. Zawodnik Unii Hrubieszów, jednocześnie halowy rekordzista Polski na 5000 m Artur Kern w imponującym stylu zwyciężył w biegu głównym, a nauczycielka ZS Nr 4 w Hrubieszowie, jednocześnie rekordzistka województwa lubelskiego na dystansie 100 km zajęła trzecią pozycję wśród pań liczących powyżej 35 lat.

Organizatorem tego ciekawego biegu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie, a współorganizatorami: Miejski Szkolny Związek Sportowy, Komenda Miejska Policji i Straż Miejska. Patronem Biegu została Prezydent Miasta Chełm Pani Agata Fisz. W biegach dzieci i młodzieży wzięło udział ok. 150 osób, a w biegu głównym 63. Wyznaczone zostały dwie trasy biegu. W biegu głównym po terenie pagórkowatym wszyscy uczestnicy biegli 6,600 m.

3 MUZYCZUK MAŁGORZATA ZS NR 4 HRUBIESZÓW

– Na zawodach spotkaliśmy się z byłym lekkoatletą Unii Hrubieszów Julianem Szafińskim, który od 15 lat mieszka w Chełmie, ma troje dzieci i jest nauczycielem wf. Było miło i co powspominać.

Artur Kern

– Pomimo, że byłem na weselu, bieg w Chełmie potraktowałem, jako ostre przetarcie przed Mistrzostwami Polski w Biegu Ulicznym na dystansie 5 km, który odbędzie się w Warszawie (dzielnica Ursynów) 15 czerwca. W ubiegłym roku na tym dystansie zdobyłem brązowy medal, więc spróbuję powalczyć o podium i w bieżącym roku.

Małgorzata Muzyczuk

– Trenuję trzy-cztery razy w tygodniu biegając od 6 do 9 km w umiarkowanym tempie, na dodatek w naszej Dębince, gdzie jest krzywo, pełno korzeni i jeszcze jesiennych liści czy szyszek a i komarów oraz meszek, co nie miara. Dlatego jestem zadowolona, że stanęłam na podium, pomimo, że już „ nieco” przekroczyłam dolną granicą wieku przewidzianą przez organizatorów w mojej kategorii, za co im bardzo i tak dziękuję, ponieważ wiele biegów nie przewiduje dla kobiet żadnego podziału.

Zdjęcia i opracowanie – mak

Na zdjęciu – Autor tekstu w Chełmie, po udnym biegu z wizytówkami hrubieszowskiego biegania Małgorzatą Muzyczuk i Arturem Kernem.