Konkurs wiedzy o Bolesławie Prusie

28.05.2013r. w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Bolesława Prusa zorganizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjne RAZEM.

Reklamy

W konkursie uczestniczyli reprezentanci z pięciu szkół: ZSM nr 1 w Hrubieszowie, ZSM nr 3 w Hrubieszowie , Zespołu Szkół Publicznych w Moniatyczach, Samorządowy Zespół Szkół w Mirczu oraz Zespół Szkół w Werbkowicach.

Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali test wiedzy, prezentowali przygotowaną scenkę ilustrującą fragmenty utworów Bolesława Prusa oraz przedstawiali prezentacje multimedialne.

Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: Maria Lewandowska i Małgorzata Cios ze Stowarzyszenia Edukacyjnego RAZEM, Joanna Błaszczak z Hrubieszowskiego Domu Kultury, Jolanta Janiec z Miejskiej Biblioteki Publicznej i Aleksandra Kopczyńska z Biblioteki Pedagogicznej w Hrubieszowie.

Członkowie jury stwierdzili, że wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą oraz pomysłowością. Tegoroczny konkurs wygrała jednak nasza szkoła, z czego bardzo jesteśmy dumni. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Publicznych w Moniatyczach, a trzecie ZSM nr 3 i Samorządowy Zespół Szkół w Mirczu. Nasz zwycięski zespół wystąpił w  składzie: Agata Pirogowicz, Alicja Miścior, Aleksandra Kasprzyk, Klaudia Paluch, Sławomir Olko, Kamil Ochnio, Sylwester Prus, Szymon Klain, Kamila Łopocka, Karolina Wlach i Anna Bielecka, a opiekunami drużyny były panie: Ewa Bohonos, Marta Lackowska i Joanna Filipowicz.

Warto dodać, że to już drugi w tym roku szkolnym konkurs organizowany przez Stowarzyszenie RAZEM, w którym uczestniczyliśmy. 23.04.2013 drużyna naszej szkoły wzięła udział w konkursie wiedzy o majorze Henryku Dobrzańskim „Hubalu” i zajęła II miejsce.

Gratulujemy!


źródło i fot. ZSM nr 1