Piłkarskie ligi 1-2.10.2016 r.

W IV lidze Unia Hrubieszów wreszcie wygrywa mecz ligowy i to w Biłgoraju z Ładą, Kryształ Werbkowice zdobył już 18 punktów w sześciu ostatnich meczach i jest już coraz bliżej czołówki. W klasie A Andoria Mircze wygrywa, a Huragan Hrubieszów skromnie, ale przegrywa. W klasie B Kryształ II Werbkowice wzmocniony kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu pewnie wygrywa i utrzymuje fotel lidera.

IV liga – Kolejka 11

Serial zwycięstw Kryształu trwa!

Ostatnio Kryształ grał po dwa mecze w tygodniu i były obawy, czy wystarczy kondycji na kolejny, szczególnie po ostatnim długim meczu pucharowym z Hetmanem Zamość, okazało się, że wszystko jest w porządku.

Kryształ Werbkowice – Kłos Chełm 3:0 (1:0)

Bramki: Reszczyński 21′, Śmiałko 59′, Rybka 90+1′ – rzut karny

Kryształ: Suchodolski Robert – Musiał Paweł, Wołoch Krystian, Dobromilski Dawid, Śmiałko Łukasz – Reszczyński Bartłomiej, Całka Andrzej (75′ Wurszt Dawid), Rybka Stanisław, Wołoch Adrian (7′ Dec Szymon), Kaznokha Myhailo (84′ Steciuk Dawid), Gałka Przemysław (67′ Musiał Piotr)

Żółte kartki: Musiał Paweł, Reszczyński (Kr.)- Wyrostek, Kowalski, Olęder, Bala (Kłos)

Arbiter główny: Rek Wojciech (KS Lublin)

Widzów: 150

Od pierwszych minut meczu z Kłosem lekką przewagą uzyskali Werbkowiczanie, ale kontra gospodarzy i zdaniem kibiców faul w polu karnym dał miejscowym nadzieję na „wapno”, lecz sędzia na to nie zdecydował się. Za kilka minut znany z niekonwencjonalnych zagrań Bartosz Reszczyński z ostrego kąta ulokował piłkę w siatce Kłosa i taki wynik utrzymał się do przerwy. Po niej miejscowi jeszcze nieźle operowali piłką w środku boiska, ale czym bliżej bramki było tym gorzej. Inaczej było z Kryształem, po rzucie rożnym, piłkę otrzymał Łukasz Śmiałko i z kilku metrów pewnie trafił do bramki. W końcowych minutach meczu został sfaulowany Piotr Musiał, celny rzut karny wykonany przez Rybkę ustalił końcowy wynik meczu. Kryształ w ligowych potyczkach odniósł szóste zwycięstwo, a najbliższy rywal to Górnik II i to w Łęcznej.

Krystian Wołoch:

Moim zdaniem początek meczu w naszym wykonaniu był bardzo nerwowy, za mało utrzymywaliśmy się przy piłce oraz nie oddawaliśmy za dużo strzałów na bramkę przeciwnika. Martwiła trenera nasza dyspozycja po środowym meczu z Hetmanem, ale wszystko wyszło pomyślnie. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa, oby tak dalej. Należy podziękować chłopakom za zaangażowanie oraz walkę do ostatniej minuty meczu. Chciałbym jeszcze dodać, że dalszą cześć spotkania kontrolowaliśmy, co odbiło się na ilości strzelonych przez nas goli.

Zajrzyj na stronę: MLKS Kryształ Werbkowice-nieoficjalnie

***

Łada 1945 Biłgoraj – MKS Unia Hrubieszów 0:3 (0:2)

Bramki: Piotr Fulara 29’, Mariusz Podgórski 41’, Dominik Karaszewski 90’

Unia: Ryć, Jędrzejuk, Oleksiak, Garbacz, Wiejak, Podgórski, Fulara, Goch (87’ Oleszczuk), Stepaniuk (76’ Karaszewski), Poterucha (89’ Bil), Perin (61’ Kazan). Trener Dariusz Herbin.

Żółta kartka: Marcin Stepaniuk

Ze strony Łady:

Po bardzo słabej grze przegrywamy z przedostatnią w tabeli Unią Hrubieszów 0:3 (0:2). Mecz lepiej zaczęła drużyna Łady stwarzali sobie okazje jednak nie potrafili ich wykorzystać lub w ostatniej chwili piłkę wybijali obrońcy Unii. Najlepszej sytuacji nie wykorzystał Mirek Bielak, który w dogodnej sytuacji posłał piłkę ponad bramką. Unia wyszła na prowadzenie po rzucie wolnym pośrednim z 6 metra podyktowanym za zbyt wysoko uniesioną nogę naszego obrońcy. Do piłki podszedł znany z występów w Ładzie Piotr Fulara i pomimo tego, że cała drużyna ustawiła się na linii bramkowej dał prowadzenie przyjezdnym. Po straconej bramce Łada rzuciła się do odrabiania strat jednak brakowało precyzji przy wykonywaniu stałych fragmentów gry, które dały wygraną w Żmudzi. Unia natomiast wykorzystała kolejną sytuacje, gdy nasi obrońcy reklamowali zagranie ręką zawodnika gości do bezpańskiej piłki ruszył zawodnik gości i skierował ją do bramki. Druga polowa nie przyniosła zmiany sposobu gry, Łada atakowała a Unia broniła się na własnej połowie i próbowała grac długie piłki do napastników, co przyniosło efekt w doliczonym czasie gry,

Prezes MKS „Unia” Hrubieszów

Krytykować, jak nie idzie to każdy potrafi, sztuką jest być z zespołem w trudnych momentach. Ja w nich wierzyłem i dalej wierzę. Widzę, jak ciężko pracują na treningach, jak naprawdę profesjonalnie podchodzą do tego, co robią. Należało im się.

Dominik Karaszewski

– Uważam, że mecz wygraliśmy zdecydowanie zasłużenie, co prawda może nie stylem gry, jaki chcieliśmy zaprezentować, gdyż pozostawiał wiele do życzenia, aczkolwiek za to punktów nie przyznają. Cieszą pierwsze w tym sezonie 3 punkty, ale nie ma się, czym podniecać, przed nami kolejny mecz, w którym również liczę na komplet oczek przed własną publicznością.

Kamil Haustow, ciężko kontuzjowany

– Na meczu, nie byłem. Bo tak się złożyło, że tego samego dnia musiałem. Być w szpitalu. A noga dobrze. Dziś operacja. I powinno być wszystko ok. Będzie dobrze Trenerze. Wrócę silniejszy.

Łukasz Bil debiut ligowy w Unii

– Nareszcie zdobyliśmy pierwsze 3 punkty, cieszymy się z pierwszego zwycięstwa naszej drużyny, w tym meczu pokazaliśmy męstwo i walkę. W pierwszej połowie nie wyglądało to zbyt dobrze, choć prowadziliśmy 2-0 do przerwy, w drugiej połowie wyglądało to całkiem lepiej, zaczęło to jakoś wyglądać, w samej końcówce meczu trener dał mi szansę na grę, gdzie zadebiutowalem, miałem udział przy akcji, w której zdobyliśmy kolejnego gola kończąc z wynikiem 3-0 mam nadzieję, że kolejny mecz również będzie z dorobkiem trzech punktów.

Kolejka 11 – 1 X 2016 r.

Lublinianka Lublin – Górnik II Łęczna 0:2

Lewart Lubartów – Hetman Zamość 2:2

Kryształ Werbkowice – Kłos Chełm 3:0