2 maja 2024

Piłkarskie ligi 25-26.03.2023 i inne

W IV lidze w przedostatnim meczu fazy zasadniczej Kryształ Werbkowice dopisuje do bilansu trzy cenne punkty. W klasie okręgowej Unia Hrubieszów po przebudowie w pierwszym meczu w Starym Zamościu wywalcza punkt. Rywale z klasy A Andoria Mircze wysoko pokonała wyżej stojący w tabeli Huragan Hrubieszów i od kwietnia zaczynają zmagania ligowe na wyjazdach.

IV liga

Kryształ Werbkowice – Grom Różaniec 4:1 (1:0)

Ważne punkty Kryształu

Bramki: Rybka (45`rzut karny), Śmiałko (47`), Buczek (53′), Pędlowski (55′) – Janicki (86′- bramka samobójcza). Kryształ: Rojek – Niewiński, Zieliński, Śmiałko, Michalak (90′ Iwon), Wójtowicz (70’Sienkiewicz), Jarosz J., Buczek (77′ Janicki), Karwacki (77’Sas), Pędlowski (83′ Jarosz D.), Rybka (82′ Kucharczuk). Grom: Markowicz – Lis W. (76′ Letandze), Przybysławski, Mielniczek, Podolak, Kos (52′ Paćkowski), Kwiatkowski (76’Halych), Lis K. (52′ Pigan), Kaproń, Kula, Stefan. Żółte kartki: Buczek, Karwacki – Kwiatkowski, Kaproń, Stefan. Widzów: 100. Arbiter główny: Kacper Gil (OKS Chełm)

W pierwszych minutach częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale pierwszą dobrą sytuację miał Grom, lecz niecelnie zza pola karnego uderzył Wojciech Kos. Chwilę później niecelny strzał oddał Marcel Pędlowski z Kryształu. W 22. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła do Jakuba Stefana, który miał przed sobą tylko bramkarza. Niestety, nie opanował piłki. Tuż przed przerwą, po dośrodkowaniu w pole karne piłka trafiła w rękę Kamila Przybysławskiego. Sędzia wskazał na jedenastkę, a rzut karny na bramkę zamienił Stanisław Rybka. Dwie minuty po przerwie po rzucie różnym wynik podwyższył Łukasz Śmiałko. W kolejnych akcjach bramkarza gości pokonali Jakub Buczek oraz Marcel Pędlowski i w 55. minucie było już 4:0. Od tej pory Kryształ bronił korzystnego wyniku, co wykorzystał Grom. W 76. minucie po dośrodkowaniu Jakuba Paćkowskiego w słupek trafił Jakub Stefan. W 86. minucie po podobnym zagraniu Paćkowskiego do własnej bramki trafił Mateusz Janicki, zaliczając samobója. Zdobyte trzy punkty pozwoliły zespołowi z Werbkowic opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

– Był to dla nas bardzo ważny mecz patrząc z perspektywy tabeli oraz walki o utrzymanie. Strzeliliśmy bramkę do szatni z karnego, po przerwie trzy szybkie ciosy i w zasadzie zamknęliśmy ten mecz. Grom próbował odrobić straty jednak było ich stać tylko na jedną bramkę a właściwie to strzeliliśmy ją sobie sami. Teraz czeka nas mecz w Tomaszowie i na pewno jedziemy tam walczyć o kolejne 3 punkty – mówi Marcel Pędlowski z Kryształu

Kierownik drużyny Kryształu Robert Semeniuk – Nasza gra wygląda coraz lepiej i z meczu na mecz powinno być jeszcze lepiej. Potrzebowalibyśmy czasu żeby zgrać zespół, bo doszło kilku zawodników.

Victoria Łukowa 2-2 Olimpia Miączyn 25 marca, 14:00

Omega Stary Zamość – Unia Hrubieszów 1:1 (1:0)

Podział punktów w Starym Zamościu.

Bramki: Dyrkacz 23′ – M. Oleszczuk 52′. Omega: Batorski, Tchórz, Mikulski, Bubeła, Otręba (11′ Krukowski) 75′ Wróbel), Dyrkacz, Baran, Fidler (58′ Leśniak), Lichota (58′ Radziszewski), Nizioł, Cymerman. Unia: Grzęda, Wanarski, Posikata, Tomaszewski (80′ Barzał), Cymerman (65′ Karaszewski), M. Oleszczuk, Starushkevych, Kuron (75′ Sowa), Jabłoński, S. Oleszczuk, Lewkowicz. Żółte kartki: – Jabłoński, S. Oleszczuk. Sędziował: Bartosz Barda

Początek pierwszej połowy był wyrównany. Jednak z minuty na minutę to gospodarze zdobywali coraz więcej pola do gry. W 23‘ meczu na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Szymon Dyrkacz, jego precyzyjne uderzenie wylądowało w bramce Jakuba Grzędy. Unia chciała jak najszybciej doprowadzić do remisu, jednak nie potrafiła znaleźć sposobu na przełamanie linii defensywy gospodarzy. Pod koniec pierwszej części spotkania okazję na podwyższenie prowadzenia Omegi miał Bartosz Nizioł, jednak górą w tym starciu był bramkarz Unii. W odpowiedzi goście z Hrubieszowa jeszcze przed przerwą zdołali oddać strzał z dystansu, który bramkarz Omegi jednak wybronił.

W drugiej połowie zespół Unii starał się zdobyć przewagę na boisku w ataku pozycyjnym. W 52’ faulowany został jeden z zawodników Unii. Główny arbiter przyznał rzut wolny, do którego podszedł Michał Jabłoński, dośrodkował on piłkę wprost na nogę nabiegającego Mateusza Oleszczuka, a ten dokonał formalności. Unia doprowadzając do remisu poczuła, że może ten mecz wygrać, jednak szwankowała skuteczność. Niecelnie strzelali m.in: Sebastian Oleszczuk, Kacper Tomaszewski czy też Dominik Karaszewski. Omega również miała swoje okazje. Najgroźniej pod bramką Unii zrobiło się w 75’ po dośrodkowaniu piłki w pole karne z rzutu rożnego, lecz przed utratą bramki uratował bramkarz, a następnie słupek. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie i oba zespoły do swojego bilansu dopisały po punkcie.

– Zaczęliśmy grać bojaźliwie. Graliśmy wysokimi piłkami, które stopowali rośli obrońcy Omegi. Na dodatek straciliśmy bramkę. W drugiej połowie zagraliśmy znacznie lepiej i wyrównaliśmy. Po tej bramce do końca meczu sytuacje były zmienne. Uważam, że remis jest sprawiedliwy. Przypominam, że Unia znacznie się osłabiła po odejściu 7 zawodników z Pędlowskim i Rządem na czele. Pomimo tego będziemy starali się o utrzymanie pozycji w czołówce – mówi trener Unii Waldemar Kogut

Sparing

Andoria Mircze – Huragan Hrubieszów 5:1 (3:0)

W ostatnim meczu kontrolnym zwyciężyliśmy na własnym stadionie Huragan Hrubieszów 5:1. Był to już ósmy sparing podczas przygotowań do rundy wiosennej.

8′ 1:0 – Żurowski

14′ 2:0 – Mac

42′ 3:0 – Żurowski

58′ 4:0 – Turevych

72′ 4:1 – Huragan

89′ 5:1 – Sitarz

Sparing nr 3

LZS Kadet Lisów (trener Marek Hubert Kitliński) – Orły II Kazimierz 1:2 (1:0)

Bramka: Dyjakiewicz. Skład: Szalast – Sidor, Sak, Bigoraj, Romanek – zaw. testowany I, Gątarski, Dobrzyński, zaw. testowany II – Dyjakiewicz, zaw. testowany III. Ponadto zagrali: Kozak, zaw. testowany IV. Trener Marek Hubert Kitliński

Sparing nr 4

LZS Kadet Lisów – Laskowia Baranów 2:3 (1:0)

Bramki: Romanek, Sak, Skład: Sidor – Danicki, Sak, Dobrzyński, Romanek – Mazuś, Gątarski, Skrzypczak, zaw. testowany – Dyjakiewicz, Karwat. Ponadto zagrali: Zaw. testowany II, zaw. testowany III, zaw. testowany IV, Kozak, Oleksiński, zaw. testowany V. Trener Marek Hubert Kitliński