26 kwietnia 2024

Piłkarskie ligi 27/28.05.2023

W IV lidze Kryształ Werbkowice wygrał piąte spotkanie z rzędu i musi to robić nadal. W okręgówce Unia Hrubieszów nadal zawodzi kibiców, ale na szczęście ma zapas punktów z I rundy. W klasie A Andoria Mircze wygrywa hokejowym wynikiem, niestety Huragan  Hrubieszów przegrał w Zwierzyńcu. W najbliższą sobotę od godz. 17.00 w Teptiukowie derby powiatowe Huragan – Andoria. Trwa rywalizacja grup młodzieżowych.

IV liga 2022/2023, grupa: lubelska (spadkowa)
Kolejka 7 – 27-28 maja
Górnik II Łęczna 5-1 Błękitni Obsza 28 maja, 12:00
Opolanin Opole Lubelskie 0-2 Kryształ Werbkowice 27 maja, 16:00
Orlęta Łuków 5-2 POM Iskra Piotrowice 27 maja, 15:30
Bug Hanna 3-2 Grom Różaniec 27 maja, 17:00
Powiślak Końskowola 3-2 Sparta Rejowiec Fabryczny 28 maja, 11:00

Opolanin Opole Lubelskie – Kryształ Werbkowice 0:2 (0:1)

Kryształ Werbkowice wygrał piąte spotkanie z rzędu w grupie spadkowej IV ligi lubelskiej. Tym razem pokonał Opolanina Opole Lubelskie. Nadal jednak mają sporo do wykonania w walce o utrzymanie. Sytuację obu drużyn może skomplikować postawa Chełmianki Chełm w III lidze. Aktualnie biało-zieloni są w strefie spadkowej, a ich spadek zwiększy ilość drużyn spadających z ligi czwartej.

Bramki: Pędlowski (7′), Karwacki (82′). Kryształ: Rojek – Zieliński, Niewiński, Śmiałko, Jarosz J., Buczek, Michalak, Welman, Pędlowski, Rybka. Żółte kartki: Karwacki. Arbiter główny: Dariusz Harko (KS Lublin).

Mamy świetną passę. To już nasza piąta wygrana z rzędu. Byliśmy znacznie lepszą drużyną zarówno w ofensywie jak i defensywie. Gramy o trzy punkty w każdym spotkaniu, szczególnie ze względu na wynik Chełmianki. W żaden sposób nie daliśmy się zaskoczyć przeciwnikowi. Cieszą przede wszystkim wyniki, ale także to jak gramy w piłkę – cieszy się trener Kryształu Piotr Welcz.

Włókniarz Frampol 0-2 Olimpiakos Tarnogród 27 maja, 17:00

Unia Hrubieszów – Igros Rodowita Krasnobród 1:2 (1:2)

– Igros zaskoczył Unię

Bramki: Sentytskyi 1′, Borek 6′ – M. Oleszczuk 14′. Unia: Grzęda, Wanarski, Starushkevych, Posikata, Cymerman, M. Oleszczuk, S. Oleszczuk, Jabłoński, Lewkowicz, Kiebłasa (80′ Filipczuk), Karaszewski (70′ Banit). Igros: Tomiczek, Albingier, Borek, Gałka, Margol (A. Kostrubiec 90’), R. Kostrubiec, A. Przytuła Sikora), Nowosad (Sz. Przytuła), Sz. Kostrubiec, Ishchuk, Sentytskyi., Żółte kartki: Cymerman – Borek, Kostrubiec, Senytskyi. Sędziował: Krzysztof Wróbel

Już w pierwszej minucie uderzeniem z rzutu wolnego Yurii Sentyshyi z Igrosu umieścił piłkę tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Jakuba Grzędę. W szóstej minucie po stracie piłki w środkowej strefie boiska sam na sam z bramkarzem miejscowych znalazł się Mateusz Borek i pojedynek wygrał. W 14 minucie gola kontaktowego po rozegraniu piłki z Dawidem Lewkowiczem strzelił Mateusz Oleszczuk. Kilka minut znakomitą okazję do doprowadzenia do remisu ponownie miał Oleszczuk, który urwał się obrońcom Igrosu, jednak w sytuacji sam na sam z Kacprem Tomiczkiem trafił w słupek. Do przerwy jeszcze kilkukrotnie Unia miała szansę na bramki jednak szwankowała skuteczność. Po przerwie gra się wyrównała i toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Jednak bliżej zdobycia gola był zespół gości, którzy kilka razy posyłali piłkę poza światło bramki Unii lub ich strzały bronił bramkarz gospodarzy. Natomiast Unia w przeciągu drugiej połowy gościła w polu karnym rywala zaledwie trzy razy, jednak bez szansy na bramki.

– Błędy na początku pierwszej połowy skutkowały tym, że straciliśmy szybko dwie bramki, a brak skuteczności w ofensywie wiązał się z tym, że w końcowym rezultacie to goście wywieźli z Hrubieszowa komplet punktów. Porażka sprawia, że Unia nadal kontynuuje złą passę meczów bez zwycięstwa – mówi kierownik drużyny Unii Patryk Bielecki

Andoria mecz z Tarpanem Korchów.

6′ 0:1 Tarpan

13′ 1:1 Sitarz

17′ 1:2 Tarpan

22′ 2:2 Matysiak

32′ 3:2 Turevych

35′ 4:2 Turevych

36′ Hoshko

41′ 4:3 Tarpan

67′ 5:3 Matysiak

83′ 6:3 Mac (rz. karny)

Sokół – Huragan w komentarzu na fb

10’ Krzysztof Garbacz

30’ dwie groźne sytuacje z naszej strony, wynik pozostaje bez zmian

45’ prowadzimy do przerwy 1:0

62’ po rzucie karnym drużyna gości doprowadza do remisu.

75’ wynik spotkanie 1:1, niestety czerwoną kartką został ukarany Krzysztof Garbacz.

82’ Sokół obejmuje prowadzenie

86’ gospodarze podwyższają prowadzenie, niestety przegrywamy 3:1

Kolejny dobry występ Unii Hrubieszów w turnieju Orlika Młodszego w Mirczu

Podopieczni trenera Piotr Stadnicki zakończyli turniej z dwoma zwycięstwami oraz z bilansem bramkowym 11-4, a na listę strzelców wpisali się:

Dominik Fusiara x4

Bartek Dąbrowski x3

Igor Kondratiuk x2

Szymon Twardowski x2

Udział w turnieju wzięli: Olimp Mircze, TKS „HUCZWA” Tyszowce , Unia Hrubieszów. Turniej rozegrano systemem 2×15 min.

Dobry występ Unii Hrubieszów w turnieju Żaka Młodszego organizowanego na stadionie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Podopieczni trenera Kamila Bienia pokazali się z bardzo dobrej strony i jak równy z równym rywalizowali z rówieśnikami z innych drużyn. Turniej przyniósł wiele pozytywnych sportowych emocji młodym zawodnikom oraz ich rodzicom. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Udział w turnieju wzięli:

Gaudium Zamość

Huragan Hrubieszów

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski

­

Akcja trwa

Tym razem przedszkolaki przyjechały do nas!

Miło nam poinformować, że sztab szkoleniowy naszej Akademii rozpoczął nowy #projekt mający na celu przede wszystkim propagowanie aktywnego trybu życia i zdrowych postaw pośród najmłodszych mieszkańców naszego regionu oraz utożsamianie ich ze społecznością klubu. Dlatego też postanowiliśmy przeprowadzić zajęcia ze wszystkimi przedszkolami i punktami przedszkolnymi z Gmina Hrubieszów. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy się już na treningu

W pierwszym rzucie odwiedziły nas dzieci oraz wychowawcy i rodzice przedszkoli z miejscowości:

Moniatycze, Czerniczyn, Cichobórz, Husynne oraz Obrowiec. W najbliższych dniach czekamy na kolejne. Do zobaczenia!

Huragan Hrubieszów się nie zatrzymuje, tym razem przeszedł przez Tomaszów Lubelski.

Żak starszy po raz kolejny zalicza bardzo udany turniej wygrywając wszystkie 7 spotkań

Zwycięzcy nigdy nie odpuszczają”

Kolejny świetny występ naszych żaczków. W dniu dzisiejszym na obiekcie sportowym HOSiR (gospodarz turnieju – MKS Unia Hrubieszów) rozegrany został turniej rocznika 2015 (i młodsi). Poziom utrzymany, gra wygląda bardzo dobrze, nie brakuje motywacji ale „celowniki do regulacji.

Huragan Hrubieszów – Kryształ Werbkowice 2:9

Bramki: Juszczuk x3, Przysiężniak x2, Walat, Brzozowski, Sowiereszenko, gol samobójczy

Kryształ: Zdunek – Esing, Juszczuk, Brzozowski, Sowierszenko, Przysiężniak, Walat, Szewczyk, Kaźmierczak oraz Prus, Torbicz, Chudoba, Knap, Kowalczuk, Kanty