Piłkarskie Ligi 29.10 – 2.11.2022 r.

W IV lidze po kontrowersyjnym karnym Kryształ remisuje i przez to spada znowu na sam dół tabeli. W klasie okręgowej Unia Hrubieszów też remisuje i przez to ma sześć punktów straty do lidera z Biłgoraja. W klasie A Huragan Hrubieszów wygrał a Andoria Mircze w meczu na wyjeździe w Łabuniach zagrała na remis, niestety w zaległym meczu z liderem pomimo prowadzenia przegrała.

Błękitni Obsza 3-2 Sparta Rejowiec Fabryczny 29 października, 14:00

Kryształ Werbkowice – Gryf Gmina Zamość 1:1 (1:0)

Kontrowersyjny karny zadecydował o wyniku meczu

­

Bramki: Rybka (20′) – Kycko (78′). Kryształ: Rojek – Maliszewski, Michalak, Janicki, Niewiński, Garbacz, Dudas (46′ Nowak), Reszczyński (73′ Sienkiewicz), Jarosz K., Lis (78′ Jarosz D.), Rybka

Gryf: Dobromilski – Dębicki, Wolanin, Dobromilski D., Tomasiak, Baran, Grzęda, Woźniak, Wołoch, Gierała, Kycko. Żółte kartki: Maliszewski, Michalak, Reszczyński, Jarosz K, Rojek, Nowak – Kycko

Arbiter główny: Kacper Pańko. Widzów: 300

W pierwszej połowie to goście narzucili swój styl gry. Próby te jednak nie przekładały się na zdobycz bramkową, ponieważ obrona Kryształu neutralizowała wszelkie zagrożenia. W 20 minucie meczu po zagraniu piłki z głębi pola Stanisław Rybka mając na plecach dwóch obrońców obrócił się z piłką i uderzył tuż przy słupku. Na przerwę ku uciesze miejscowych kibiców z jednobramkową przewagą do szatni udał się ich zespół. W drugiej odsłonie gra wyrównała się oba zespoły mogły zmienić wynik, lecz dopiero w 78 minucie spotkania w polu karnym przy próbie wybicia piłki przez bramkarza Patryka Rojka wpada na niego były zawodnik Kryształu Jakub Grzęda. Sędzia ku zaskoczeniu piłkarzy Kryształu bez wahania dyktuje jedenastkę, którą na bramkę zamienia Kycko. W ostatniej akcji meczu Jakub Jarosz strzela z ostrego kąta w słupek i wynik spotkania kończy się podziałem punktów.

– Szkoda straconych punktów, których już nikt nam nie wróci. Nasi zawodnicy na murawie stadionu w Werbkowicach zostawili dzisiaj mnóstwo zdrowia i walczyli dzielnie do końca również z przeciwnościami losu, w tym z kontrowersyjnym karnym – pisze prowadzący stronę Kryształu Werbkowice

– To był ciężki mecz a na dodatek to boisko jest bardzo trudne i to więcej boisko nam przeszkadzało niż rywale. Cały mecz byliśmy drużyna zdecydowanie lepszą, szkoda ze nie udało sie wygrać, ale cieszymy sie z punktu – mówi strzelec bramki dla Gryfa Rafał Kycko

Jest to wynik, jak najbardziej krzywdzący nasz zespół, mecz powinien zakończysz się wynikiem 1:0 dla nas, niby zrzucać winę na sędziego jest najprościej, ale po tym meczu nie da się inaczej. Sam wie najlepiej jak duży i ważny błąd popełnił dyktując rzut karny. Po meczu wraz z obserwatorem przyznał się, ze nie było mowy o karnym, jednak to my straciliśmy 2 punkty, które w czerwcu mogą się na prawdę przydać. Sędziowie lekceważą spotkania Kryształu i nie są skoncentrowani w 100%. Z zespołu jestem zadowolony, graliśmy w okrojonym składzie, a nie było słabego ogniwa. Pokazaliśmy, że każdy ma nas się bać w tej lidze, nikt nie miał z nami łatwo w meczach. Punkt to dziś dla nas za mało, Gryf na niego nie zasłużył, dostał go w gratisie – żali się bramkarz Kryształu Patryk Rojek

– Gryf był lepszy, ale bił głową w mur, lecz przez ten karny to nas okradziono z 32 punktów – twierdzi B. Reszczyński z Kryształu

Włókniarz Frampol 0-2 Tanew Majdan Stary 30 października, 14:00

LKS Olimpiakos Tarnogród – MKS Unia Hrubieszów 3:3 (2:1)

– Powalczyli na remis

Bramki: Bursztyka 40′, Gierula 45′, Kr. Halejcio 78′ – Karaszewski 7′, Niderla 72′, 73′. Olimpiakos: Grabowski, Kruk, Kr. Halejcio, Klecha, Świtała, Gierula, Ko. Halejcio, Bursztyka, Stetskiv, Kolbuch, Wilusz. Unia: Grzęda, S. Oleszczuk, Sas (60′ Blicharz), Posikata, Starushkevych, Pędlowski, Śliwa, Rząd, M.Oleszczuk, Rybak, Karaszewski (70′ Niderla). Żółte kartki: Starushkevych x2, S. Oleszczuk, Rybak, Niderla. Czerwona kartka: – Starushkevych (za dwie żółte). Sędziował: Bartosz Barda

Najpierw w 7 minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Krzysztofa Rybaka piłka trafiła do Arkadiusza Sasa a od niego do Dominika Karaszewskiego, który spokojnie umieścił ją w bramce gospodarzy. W dalszej części meczu miejscowi zaczęli przeważać i w 40 minucie meczu strzałem sprzed pola karnego bramkarza Unii pokonał Łukasz Bursztyka. Gospodarze nadal atakowali i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciech Gierula strzałem głową zdobył tzw. „bramkę do szatni”. Druga część meczu była rozgrywana pod dyktando gospodarzy, ale w 70 minucie trener Waldemar Kogut wprowadził na boisko Adama Niderla, i który dwie minuty później zamknął dośrodkowanie z lewej strony boiska i doprowadził do remisu. Miało tego minutę później ten sam zawodnik dał prowadzenie hrubieszowskiej Unii, wykorzystując sytuacje sam na sam z bramkarzem Olimpiakosu. Pięć minut później Unia znowu straciła gola po rzucie rożnym, tym razem Jakuba Grzędę strzałem głową pokonał Krystian Halejcio. W 85 minucie za otrzymanie drugiej żółtej kartki z boisko opuścił Pavlo Starushkevych z Unii. Pomimo osłabienia gości z Hrubieszowa wynik meczu nie uległ zmianie.

– Kto był na meczu to widział wszystko, popełnialiśmy takie błędy w obronie, że można nas śmiało nazywać „Mikołaje Tarnogrodu”. A jeśli chodzi o cały mecz to uważam, że byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, mieliśmy więcej sytuacji, żeby skończyć ten mecz na naszą korzyść, ale mimo wszystko musimy przyjąć ten remis, jako sprawiedliwy – podsumował mecz grający trener Olimpiakosu Krystian Halejcio

– Jeden punkt na trudnym terenie cieszy, chociaż pozostaje niedosyt, ponieważ oddała nas nieco z walki o awans. Jeśli chodzi o naszą grę, to w dniu dzisiejszym pozostawiała wiele do życzenia, nie mieliśmy zbyt dużo sytuacji, a jak już się takie nadarzyły to szwankowała skuteczność. Ukłon w stronę trenera Waldemara Koguta za jego kunszt trenerski. Przy wyniku 2:1 dla gospodarzy, dokonał dobrych zmian, które w efekcie dały nam dwie bramki i cenny punkt wywieziony z Tarnogrodu – mówi strzelec dwóch bramek Adam Niderla z Unii

Andoria Mircze  1-2 Metalowiec Goraj  2 listopada, 12:00
w pierwotnym terminie (2 października, 15:00) odwołany z powodu złego stanu boiska

Ze str. Huragan Hr.

W 11 kolejce Zamojskiej „Klasy A” GKS Huragan Hrubieszów pokonuje Piast Babice wynikiem 2:0

Skład: Żygawski, Zając, Oleszczuk A., Przeworski, Musiał, Kondrat, Fulara, Kamiński, Hryniak, Gilarski, Oleszczuk K. Ponadto zagrali również: Rutkowski, Tabuła, Remiszewski. Bramki dla naszej drużyny zdobył  2x Oleszczuk Krystian.

Ze str. Sparta Łabunie

Wiele walki, kontrowersji i emocji. Remisujemy z Andorią.

Sparta Łabunie – Andoria Mircze 1:1 (1:1)

Bramkę dla Sparty zdobył Damian Pilipczuk

Choć oba zespoły walczyły z niezwykłą zaciętością o końcowy triumf, żadnej z nich nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Od pierwszych minut gra toczyła się w środkowej części boiska. Andoria jako pierwsza mogła cieszyć się z trafienia jednak najpierw błędu w defensywie nie wykorzystał napastnik gości przegrywając pojedynek z Gulakiem, natomiast w drugim przypadku piłka po strzale z pola karnego obiła poprzeczkę. Nasi zawodnicy przebudzili się już chwile póżniej. W polu karnym sfaulowany został Sebastian Palikot a pewnym strzałem z jedenastu metrów popisał się Damian Pilipczuk (nagranie w komentarzu). Nie cieszyliśmy się jednak długo z prowadzenia, bowiem dwie minuty później dośrodkowanie z rzutu rożnego zamienił na gola gracz gości. Jeszcze w pierwszej połowie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Wspomniany wcześniej Damian Pilipczuk został zahaczony w polu karnym. Arbiter główny tego spotkania nie wskazał tym razem na jedenasty metr. Przy tej sytuacji czerwoną kartką ukarany został trener naszego zespołu – Mariusz Kycko. Druga część gry stała pod znakiem twardej gry, dyskusji z sędzią i napomnień żółtymi kartkami. Najlepszą okazje do wyjścia na prowadzenie mieli goście w sytuacji gdy nasz obrońca – na całe szczęście – trafił tylko słupek bramki Gulaka. Żadna z drużyn nie jest z pewnością zadowolona z końcowego rezultatu. Zdobyty punkt trzeba jednak przyjąć z szacunkiem i skupić się na ostatnich dwóch starciach w rundzie jesiennej. Za tydzień zagramy w Babicach z tamtejszym Piastem. Bądźcie z nami!