12 kwietnia 2024

Mariusz Tomczuk – „Ich portret”

„ich portret” to wystawa portretów w XIX-wiecznej technice mokrego kolodionu autorstwa hrubieszowskiego artysty fotografika Mariusza Tomczuka.

Będzie to wernisaż wystawy portretów w XIX-wiecznej technice mokrego kolodionu, utrwalonych na szkle. Otwarcie odbędzie się w Izbie Tradycji Ziemi Wojsławickiej, zlokalizowanej w Nowej Synagodze w Wojsławicach – zaprasza autor.

Wystawa powstaje dzięki uprzejmości Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach, które udostępnia swoje gościnne podwoje na czas trwania ekspozycji do dnia 5.01.2023.

­

W trakcie wernisażu, w ramach prezentacji techniki odbędzie się sesja fotograficzna, polegająca na wykonaniu portretu i obróbce w czasie rzeczywistym (oblanie szyby emulsją kolodionową, uczulenie w roztworze azotanu srebra, naświetlenie za pomocą własnej roboty kamery wielkoformatowej, wywołanie, utrwalenie w kuwecie „na żywo”, na oczach gości.

­Cały proces chemiczny odbędzie się w zaaranżowanej specjalnie na potrzeby wystawy ciemni fotograficznej ze specjalnym, bezpiecznym dla emulsji oświetleniem. Sama ekspozycja prac odbędzie się na sztalugach, na antresoli Synagogi.

Wernisaż odbędzie się w piątek 4 listopada o godz. 17.00.

Link do wydarzenia na FB »

­

info i fot. Mariusz Tomczuk


Zobacz też:

Wieczór Wszystkich Świętych na hrubieszowskim cmentarzu [ZDJĘCIA]

Wieczór Wszystkich Świętych na hrubieszowskim cmentarzu [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →