Piłkarskie Ligi 3 – 7.05.2023 r.

W IV lidze Kryształ Werbkowice pewnie pokonał lidera grupy spadkowej i przed nim wielce ważny mecz w Hannie. W klasie okręgowej Unia Hrubieszów przegrywa szósty mecz i spada na 4 pozycję.  W klasie A Andoria Mircze pewnie pokonała Sokoła Zwierzyniec natomiast Huragan Hrubieszów nieznacznie uległ u siebie liderowi z Potoka. Nadal swoje ligi toczą grupy młodzieżowe.

IV liga 2022/2023, grupa: lubelska (spadkowa)
Kolejka 4 – 6-7 maja
Błękitni Obsza  1-2 Bug Hanna  6 maja, 17:00
Kryształ Werbkowice  3-1 Powiślak Końskowola  7 maja, 16:00
POM Iskra Piotrowice  2-1 Górnik II Łęczna  6 maja, 17:00
Grom Różaniec  2-1 Opolanin Opole Lubelskie  7 maja, 17:00
Sparta Rejowiec Fabryczny  5-2 Orlęta Łuków  6 maja, 15:00

IV liga. Kryształ Werbkowice – Powiślak Końskowola 3:1 (0:1)

Bramki: Maliszewski (49′), Rybka (62′- rzut karny), Pędlowski (70′) – Drzazga (21′). Kryształ: Rojek – Zieliński, Maliszewski, Wójtowicz, Janicki, Rybka, Karwacki, Welman (85′ Sienkiewicz), Michalak Buczek, Pędlowski. Żółte kartki: Karwacki. Arbiter główny: Adrian Pukas (OKS Chełm)

Hetman Zamość  4-0 Igros Krasnobród  3 maja, 17:00

Unia Hrubieszów – Pogoń 96 Łaszczówka 0:3 (0:1)

Skład Unii Hrubieszów: Niderla (45′ Sowa), Wanarski, Starushkevych, Posikata, Blicharz (75′ Filipczuk), Jabłoński, Kuron (80′ Barzał), S. Oleszczuk, Kiełbasa (70′ Banit), M. Oleszczuk, Lewkowicz

Skład Pogoni Łaszczówka: Berbecki, Jędrzejewski, Żurawski, Stępiak, Podborny, Bukowski, Łaba, Towbin, Stożek, Ozkavk, J. Jeruzal

Żółte kartki: Blicharz, Starushkevych, Kiełbasa, Lewkowicz – ?

Huczwa Tyszowce  0-0 Łada 1945 Biłgoraj  6 maja, 16:00

Olimpia Miączyn – Unia Hrubieszów 4:2 (3:2)

Bramki: Herda 14′, Podgórski 20′, 34′, Dołba 52′ – S. Oleszczuk 26′, Jabłoński 30′. Olimpia: Szopa, Herda, Magryta, Bator, Bidiuk, Okoniewski, Muzyczka, Podgórski, Gałka, Przyczyna, Dołba. Unia: Krasucki (22′ Sowa), Wanarski, Starushkevych, Posikata, Cymerman, Jabłoński, Kuron, S. Oleszczuk, M. Oleszczuk, Kiełbasa (46′ Banit), Karaszewski. Żółte kartki: Herda – Kiełbasa. Sędziował: Bartłomiej Górski.

– Kolejny mecz gramy bez bramkarza i to nie jest żart. Jesienią mieliśmy świetną drużynę, która walczyła w każdym meczu o trzy punkty. Teraz cierpimy. Nie gramy w optymalnym składzie. Na ławce rezerwowych czterech juniorów. To co się wydarzyło w przerwie zimowej zaważyło o wynikach na wiosnę. Oddałem serce tej drużynie i ono krwawi. Przed nami kolejny mecz i liczę, że wreszcie u siebie zdobędziemy trzy punkty – liczy trener Unii Waldemar Kogut

– Unia pokonana to był nasz cel, który dokonaliśmy dzięki naszemu zaangażowaniu i woli walki byliśmy jak armia i dzięki temu wygraliśmy a i osobiście bardzo zależało mi na tym zwycięstwie. Dalej będziemy mobilizować się na kolejne mecze i będziemy starać się wspinać w tabeli – mówi Michał Herda z Olimpii

– Wąska kadra, nie najlepsza atmosfera, bez szans na awans, więc bądźmy realistami. Chcemy dograć do końca sezonu i zostać na podium, taki mamy cel – twierdzi Dominik Karaszewski z Unii

Strzeliliśmy szybko dwie bramki i trochę straciliśmy koncentrację. Unia doprowadziła do remisu, ale na szczęście szybko się obudziliśmy i wyszliśmy na prowadzenie. Mogliśmy wygrać dużo wyżej, ale cieszy nas nawet 4:2, bo to ważne 3 punkty – cieszy się Mariusz Podgórski z Olimpii

Andoria – Sokół Zwierzyniec 5:2 (2:1)

Po pierwszej połowie było 2:1 po dwóch trafieniach niezawodnego Artura Maca.

56′ wynik podwyższa Nazar Turevych 3:1

64′ 3:2

83′ 4:2 Kacper Matysiak!!

90′ 5:2 – hat trick Artura!

Huragan HrubieszówGKS Potok Sitno 2:3 (1:0)

1:0 Huragan

1:1 M.Witkowski (k.)

2:1 Huragan (k.)

2:2 Daniel Pyś (as. A.Miedźwiedź)

2:3 Kacper Roczniak (k.)

Ze str. Huraganu

Mecz pełen dramaturgii. Po czerwonej kartce prawie przez całe spotkanie graliśmy w 10, ale walczyliśmy do końca. Karny dla przeciwnika w ostatniej sekundzie meczu przesądził o losie spotkania. Podziękowania chłopaki z Huragan Hrubieszów za boiskowa walkę i mamy nadzieję, że lepsze wyniki przyjdą.

Ze str. Potoku

Początek spotkania był zdecydowanie dla gospodarzy którzy szybko wyszli na prowadzenie. Sprawa jednak uległa zmianie kilkanaście minut później, kiedy to obrońca gospodarzy zobaczył dwie żółte a w konsekwencji czerwoną kartkę. Drużyna Huraganu, grając w dziesiątkę zmuszona była więc do cofnięcia się do obrony. Nasz zespół, z każdą minutą zdobywał coraz większą przewagę, która przyniosła efekt w drugiej połowie, kiedy to w polu karnym faulowany był Daniel Pyś. Do jedenastki podszedł Marcin Witkowski który pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Nasza radość nie trwała jednak długo, bowiem kilka minut później to my popełniamy błąd w obronie i sędzia tego spotkania wskazał na „wapno”, które gospodarze również wykorzystali i znów wyszli na prowadzenie w tym meczu. Nasza ekipa, rzuciła się do odrabiania strat coraz bardziej ryzykując. Na szczęście ryzyko się opłaciło, bo do wyrównania, strzałem po krótkim słupku doprowadził Daniel Pyś. W ostatnich sekundach meczu, po raz ostatni skrzydłem przedarł się Aureliusz Miedźwiedź, wycofał piłkę do Daniela Pysia, a ten wywalczył drugi rzut karny dla naszej drużyny. Do jedenastki podszedł…nasz bramkarz Kacper Roczniak, który z zimną krwią ją wykorzystał i zapewnił naszej drużynie cenne trzy punkty. Dzięki tej wygranej, wracamy na fotel lidera. Postaramy się go obronić, jednak nie będzie to łatwe bowiem w najbliższą sobotę, na własnym obiekcie gościć będziemy drużynę Sparty Łabunie.

PORAWILI SKUTECZNOŚĆ

Ostoja Skierbieszów – Kryształ Werbkowice 0:8 (0:3)

Bramki: Suchodolski (14′), Iwon (23′), Góra (44′, 63′, 90′), Zdunek (54′ – rzut karny), Bodejko (60′, 70′)

Kryształ: Kowalewski (75′ Kaniowski) – Ratyna (75′ Łukaszczyk), Litwińczuk, Zdunek, Suchodolski (75′ Stasiuk), Szokruta (50′ Berdzik), Sanek (75′ Mic), Góra, Iwon (46′ Kostecki), Bodejko, Domański

Huragan Hrubieszów

MŁODZIK STARSZY. W dniu dzisiejszym drużyna Tr Piotra M. wygrywa mecz wyjazdowy w Sitnie z miejscowym Potokiem 1:5. Na listę strzelców wpisali się:

Nawrot Oskar 2x

Gardzioła Mikołaj

Czajka Bartek

Miszczuk Rafał – ozdobą dzisiejszego pojedynku była bramka zdobyta z własnej połowy boiska

­

WRACAJĄ DO GRY”

Do sztabu trenerów AP Huragan Hrubieszów dołączają dwaj znani w środowisku piłkarskim Panowie Mirosław Nowak – Trener oraz Daniel Maciejewski – Asystent.

Doświadczenie, jakość, profesjonalizm, bagaż wiedzy, potężny warsztat trenerski oraz kropla „adrenaliny ” nic ująć a dodać można jeszcze wiele. Pod nieobecność Tr. Maćka, obaj panowie przejmują stery prowadzenia rocznika 2013. Tr. Maciek przeszedł zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, cała akademia wspiera Tr. Maćka ZDROWIA TRENERZE

­

Młodzicy starsi Tomasovii pokonali w Hrubieszowie Unię

W niedzielę 7 maja wyjazdowe spotkanie ligowe rozegrali młodzicy starsi Tomasovii. Podopieczni trenera Konrada Kozdry w Hrubieszowie, o ligowe punkty walczyli z miejscową Unią. Mecz zakończył się zwycięstwem tomaszowian 2:1. Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Kacper Górski.