Piłkarskie wiadomości

Zakończyła rundę jesienną Orange Ekstraklasa (I Liga), w której występuje dwóch wychowanków Unii Hrubieszów. Czy się uda im wystąpić w eliminacjach do Mistrzostw Świata w barwach Polski – życzymy im tego.

Reklamy

W naszej V lidze Unia nie rozegrała jednego meczu i gospodarze domagają się walkoweru. Ciekawe czy lubelski student P. Fulara zmieni klub ?

***

Reprezentacja Polski

W Durbanie odbyło się losowanie eliminacji mistrzostw świata 2010. Reprezentacja Polski zagra w grupie 3 z: San Marino, Słowenią, Słowacją, Irlandią Północną i Czechami.
W strefie europejskiej eliminacji Mistrzostw Świata 53 drużyny (także mistrzowie świata Włosi) będą rywalizować o 13 miejsc w finałach. Zespoły zostały podzielone na dziewięć grup (osiem 6-zespołowych i jedna 5-zespołowa), z których do finałów awansują bezpośrednio tylko zwycięzcy. Ośmiu najlepszych wicemistrzów grup (według bilansu z drużynami z miejsc 1-5 w swojej grupie) utworzy cztery pary barażowe, których triumfatorzy uzyskają przepustki na mundial.

Grupa 1: Malta, Albania, Węgry, Dania, Szwecja, Portugalia.
Grupa 2: Luksemburg, Łotwa, Mołdawia, Szwajcaria, Izrael, Grecja.
Grupa 4: Liechtenstein, Azerbejdżan, Walia, Finlandia, Rosja, Niemcy.
Grupa 5: Estonia, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Belgia, Turcja, Hiszpania.
Grupa 6: Andora, Kazachstan, Białoruś, Ukraina, Anglia, Chorwacja.
Grupa 7: Wyspy Owcze, Austria, Litwa, Serbia, Rumunia, Francja.
Grupa 8: Czarnogóra, Gruzja, Cypr, Irlandia, Bułgaria, Włochy.
Grupa 9: Islandia, Macedonia, Norwegia, Szkocja, Holandia.

***

I Liga

Tomasz Kiełbowicz dobrze zagrał w wygranym meczu 1:2 (0:1) z Polonią Bytom

Kolejka 15 24-25 listopada

Polonia Bytom 1-2 Legia Warszawa
Bramki: Janusz Wolański 74 – Roger 34, Takesure Chinyama 72
Cracovia 0-2 GKS Bełchatów 24
Łukasz Garguła 35, Tomasz Wróbel 64 ( D. Nowak nie grał)
Korona Kielce 1-4 Zagłębie Lubin
Andradina 13 – Szymon Pawłowski 33, Maciej Iwański 47, Dawid Plizga 80, 88
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 0-0 Odra Wodzisław Śląski
Górnik Zabrze 1-1 Widzew Łódź
Māris Smirnovs 45 – Joseph Dayo Oshadogan 34
Jagiellonia Białystok 1-1 Ruch Chorzów
Remigiusz Sobociński 28 – Wojciech Grzyb 38
Łódzki KS 1-2 Lech Poznań
Łukasz Madej 36 (k) – Hernán Rengifo Trigoso 39, Marcin Zając 71
Zagłębie Sosnowiec 1-3 Wisła Kraków
Vladimír Bednár 51 – Rafał Boguski 33, Paweł Brożek 85, 88

Tabela rundy jesiennej:

1. Wisła Kraków 41 39-7
2. Korona Kielcem 31 22-19
3. Legia Warszawa 31 24-7
4. Lech Poznań 29 30-20
5. Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 26 22-16
6. Zagłębie Lubin 25 21-16
7. Górnik Zabrze 24 21-20
8. GKS Bełchatów 23 15-13
9. Jagiellonia Białystok 20 16-22
10. Cracovia 16 11-17
11. Ruch Chorzów 14 16-24
12. Polonia Bytom 14 9-24
13. Widzew Łódź 13 12-18
14. Odra Wodzisław Śląski 13 13-21
15. Łódzki KS 8 7-14
16. Zagłębie Sosnowiec 3 13-33

W grudniu będą rozegrane 2 mecze z rundy wiosennej

Kolejka 16 1-2 grudnia

Cracovia -Legia Warszawa 30 XI 20:00
Korona Kielce -GKS Bełchatów 1 XII 16:00
Ruch Chorzów -Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 30 XI g. 19:00
Łódzki KS -Odra Wodzisław Śląski 30 XI 19:00
Górnik Zabrze -Wisła Kraków 2 XII 18:15
Widzew Łódź -Zagłębie Lubin 1 XII 16:00
Zagłębie Sosnowiec -Lech Poznań 1 XII 18:00
Polonia Bytom -Jagiellonia Białystok 1 XII 16:00

***

Zamojska Klasa Okręgowa – mecze drużyn z naszego powiatu

Termin 1 – 11/12 sierpień 2007
Unia Hrubieszów – Korona Łaszczów 4 : 1
Nord 98 Wysokie – Płomień-Spartan Nieledew1 : 2
Hetman II Zamość- Kryształ Werbkowice 4 : 1

Termin 2 – 15 sierpień
Kryształ Werbkowice – Zart Met Olender Só 0 : 3
Płomień-Spartan Nieledew – Ostoja Skierbieszów 0 : 1
Unia Hrubieszów – Nord 98 Wysokie 6 : 0

Termin 3 – 18/19 sierpień
Ostoja Skierbieszów – Unia Hrubieszów 1 : 1
Orzeł Tereszpol – Płomień-Spartan Nieledew 2 : 0
Omega Stary Zamość – Kryształ Werbkowice 2 : 3

Termin 4 – 25/26 sierpień
Kryształ Werbkowice – Granica Lubycza Król.2 : 0
Płomień-Spartan Nieledew – Sparta Wożuczyn1 : 2
Unia Hrubieszów – Orzeł Tereszpol3 : 1

Termin 5 – 1/2 wrzesień
Sparta Wożuczyn – Unia Hrubieszów 5 : 3
Hetman II Zamość – Płomień-Spartan Nieledew5 : 0
Huczwa Tyszowce – Kryształ Werbkowice 5 : 3

Termin 6 – 8/9 wrzesień
Korona Łaszczów – Kryształ Werbkowice 2 : 1
Płomień-Spartan Nieledew- Zart Met Olender Sól 0 : 2
Unia Hrubieszów- Hetman II Zamość 0 : 1

Termin 7 – 15/16 wrzesień
Zart Met Olender Sól – Unia Hrubieszów 3 : 0
Omega Stary Zamość – Płomień-Spartan Nieledew 5 : 3
Kryształ Werbkowice – Roztocze Szczebrzeszyn 1 : 0

Termin 8 – 22/23 wrzesień
Olimpiakos Tarnogród – Kryształ Werbkowice0 : 2
Płomień-Spartan Nieledew- Granica Lubycza Król.2 : 1
Unia Hrubieszów – Omega Stary Zamość4 : 0

Termin 9 – 29/30 wrzesień
Granica Lubycza Król.- Unia Hrubieszów2 : 4
Huczwa Tyszowce – Płomień-Spartan Nieledew 4 : 0
Kryształ Werbkowice- Victoria Łukowa Chmielek 2 : 1

Termin 10 – 6/7 październik
Płomień-Spartan Nieledew – Kryształ Werbkowice 2 : 2
Unia Hrubieszów- Huczwa Tyszowce 5 : 6

Termin 11 – 13/14 październik
Kryształ Werbkowice – Unia Hrubieszów 3 : 1
Roztocze Szczebrzeszyn- Płomień-Spartan Nieledew 2 : 3

Termin 12 – 20/21 październik
Płomień-Spartan Nieledew – Olimpiakos Tarnogród 0 : 4
Unia Hrubieszów – Roztocze Szczebrzeszyn 0 : 4
Nord 98 Wysokie- Kryształ Werbkowice 0:3

Termin 13 – 27/28 październik
Kryształ Werbkowice – Ostoja Skierbieszów 0:1
Olimpiakos Tarnogród – Unia Hrubieszów nie odbył się, gospodarze domagają się walkoweru
Victoria Łukowa Chmielek- Płomień-Spartan Nieledew 7:1

Termin 14 – 3/4 listopad
Korona Łaszczów – Płomień-Spartan Nieledew 3:0
Unia Hrubieszów – Victoria Łukowa Chmielek 2:2
Orzeł Tereszpol – Kryształ Werbkowice 0:5

Termin 15 – 10/11 listopad
Kryształ Werbkowice – Sparta Wożuczyn 4:1
Płomień-Spartan Nieledew – Unia Hrubieszów 0:3

Tabela rundy jesiennej

1. Olender Sól 12 2 1
2. Hetman II Zamość 11 2 2
3. Roztocze Szczebrzeszyn 10 1 4
4. Korona Łaszczów 9 1 5
5. Kryształ Werbkowice 9 1 5
6. Sparta Wożuczyn 8 3 4
7. Olimpiakos Tarnogród 8 2 4
8. Huczwa Tyszowce 8 1 6
9. Victoria Łukowa/Chmielek 6 2 7
10. Unia Hrubieszów 6 2 6
11. Ostoja Skierbieszów 5 2 8
12. Omega Stary Zamość 4 0 11
13. Nord 98 Wysokie 3 2 10
14. Płomień Spartan Nieledew 3 1 11
15. Orzeł Tereszpol 3 0 12
16. Granica Lubycza Królewska 2 2 11
Kolejno: Ilość zwycięstw, remisów, porażek

Strzelcy bramek w rundzie jesiennej:

Kryształ Werbkowice: Artur Mac 11, Piotr Musiał, Marcin Pomykała, Łukasz Śmiałko po 5, Bartłomiej Reszczyński, Adrian Brzozowski, Krzysztof Krupa, Radosław Wójtowicz, Sebastian Juszczuk po 1;
Unia Hrubieszów: Rafał Oleszczuk 10, Sebastian Suduł 9, Mariusz Bednarz 5, Tomasz Przeworski 4, Adam Onkiewicz 3, Piotr Greniuk 2, Marcin Lebiedowicz, Marcin Stadnicki, Przemysław Wawryszyn po 1;
Płomień Spartan Nieledew: Daniel Maciejewski 8, Tomasz Świst 2, Paweł Kożuch, Karol Bobak, Andrzej Całka, Rutkowski po 1;

***

III Liga

Wychowanek Unii Piotr Fulara, występując w Ładzie Biłgoraj w lidze rundy jesiennej wystąpił w 15 meczach (na 16-cie,)w tym 14 razy w pierwszej jedenastce, otrzymał 6 żółtych kartek, niestety nie strzelił gola, czego życzymy Mu w następnej rundzie, ale czy w barwach Łady? Przypomnę, że prezesem Łady jest były piłkarz i lekkoatleta LZS „Olimpia” Strzyżów p. Mirosław Laskowski.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Kryształ Werbkowice uplasował się na najwyższym miejscu w V lidze z drużyn z naszego powiatu (zdjęcie ze strony Kryształu – www.krysztalwerbkowice.yoyo.pl >>).