26 maja 2024

Piłkarze Unii trenują zgodnie z planem, choć z ubytkami kadrowymi. Wkrótce wyjadą na obóz

Seniorzy Unii Hrubieszów od dwóch tygodni przygotowują się do rundy wiosennej w IV lidze lubelskiej. Wszystko przebiega zgodnie z planem, a jedynie co może martwić to tylko frekwencja, która zdarza się być niska, co oczywiście nie satysfakcjonuje trenera Dariusza Herbina.

 

Zawodnicy trenują pięć razy w tygodniu. Z drużyną trenuje czterech nowych zawodników, a ich personalia oficjalnie opublikujemy już niebawem. Temat wzmocnień jest sprawą otwartą i należy spodziewać się jeszcze trzech lub czterech zawodników.

Odnośnie ubytków kadrowych to jak już wcześniej pisaliśmy drużynę opuszczają Sławomir Ryć oraz Paweł Jędrzejuk. Z drużyną rozstaną się również Dominik Karaszewski oraz Adrian Oleszczuk, który postanowił zakończyć swoją przygodę z piłką. Siergiejem Borysem zainteresowana jest Andoria Mircze, która wystosowała w tej sprawie do klubu pismo, jednak jak podają media – zawodnik ten blisko jest gry w Krysztale Werbkowice. Siergiej Borys ostatni raz w barwach Unii rozegrał mecz w dniu 18 września 2016 roku,  przeciwko POM-Iskra Piotrowice.

W obecnym tygodniu drużyna będzie trenować pięć razy, a w sobotę 21 stycznia rozegra pierwszy mecz sparingowy ze Stalą Kraśnik. Spotkanie zostanie rozegrane w Lublinie na boisku bocznym Areny Lublin o godz. 11:00.


***


Od 23 do 28 stycznia Unia Hrubieszów będzie przebywać na obozie przygotowawczym w Nadrzeczu. Zawodnicy będą trenować oraz mieszkać w urokliwym miejscu w „Zajeździe Nadrzecze – Centrum Sportu Nadrzecze”.

Zajazd oferuje nie tylko komfortowe warunki noclegowe, ale także odpowiednią bazę treningową na bardzo dobrym poziomie. Do dyspozycji drużyny będzie sztuczne boisko pod balonem, w pełni wyposażona siłownia, odnowa biologiczna, sala konferencyjna.

Cały ośrodek otoczony jest lasem, gdzie jest możliwość przeprowadzenia treningów biegowych. W poprzednim roku nasza drużyna przebywała na obozie dokładnie w tym samym miejscu, chwaląc sobie dobrze przygotowaną bazę treningową.

Po meczu sparingowym ze Stalą Kraśnik, który odbędzie się w sobotę 21 stycznia, trener Dariusz Herbin poda kadrę zespołu, która wybierze się na przygotowania do Nadrzecza.  


józek