Dwójka: Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia obchodzi swoje święto Kubuś Puchatek. Sam o sobie mówi, że jest „misiem o małym rozumku”. Choć jest trochę niezdarny, kochają go dzieci na całym świecie. Z liczną gromadką przyjaciół – Krzysiem, Sową, Tygryskiem, Prosiaczkiem, Królikiem, Kłapouchym, Kangurzycą i Maleństwem mieszka w Stumilowym Lesie. Przeżywa z nimi wiele ciekawych przygód.

Reklamy

 

Brytyjski autor Alan Aleksander Milne napisał przygody małego misia i jego przyjaciół dla swojego syna Christophera. Jedna z zabawek dziecka – pluszowy miś Winnie – stał się pierwowzorem dla Kubusia.

12 stycznia 2017 roku uczniowie klasy 2C i 3A SP w Zespole Szkół Miejskich nr 2 przynieśli do szkoły maskotki Kubusia Puchatka. Nie zabrakło również jego przyjaciół. Pan dyrektor Andrzej Jurczyński z wielkim zaangażowaniem odczytał uczniom fragment książki. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali czytanego opowiadania, w którym Kubuś Puchatek wybrał się z wizytą do przyjaciela i wpadł w potrzask.

Reklamy

Była to kolejna lekcja głośnego czytania w ramach akcji „Czytam. Nie przeszkadzać!” Prace plastyczne wykonane przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej znajdują się na wystawie na korytarzu na II piętrze oraz w salach lekcyjnych.

 

Opracowanie: Katarzyna Beń, Joanna Tomasiak