Plebiscyt piłkarski Kroniki Tygodnia

Kronika Tygodnia podsumowała XI Plebiscyt Piłkarski – 2010 obejmujący obszar tzw. zamojszczyzny. Niestety kibice z Hrubieszowa i naszego powiatu wysłali za mało kuponów, ponieważ nasi przedstawiciele uplasowali się na odległych miejscach.

Reklamy

i>Na zdjęciu – sędzia piłkarski z Hrubieszowa Artur Tymecki

Wyniki XI Plebiscytu Piłkarskiego „Kroniki Tygodnia”

DZIAŁACZ ROKU 2010

1. Dariusz Jędruszko (AMSPN Hetman Zamość) 809 głosów
2. Józef Łebko (Relax Księżpol) 546
3. Stanisław Gomoła (Huczwa Tyszowce) 472
4. Krzysztof Goch (Omega Stary Zamość) 413
5. Janusz Książek (Tur Turobin) 399
6. Robert Kupczak (Grom Różaniec) 225
7. Lucjan Kupczak (Olender Sól) 197
8. Krzysztof Pszenniak (Pow. Zrz. LZS w Zamościu) 191
9. Marian Kitowski (Roztocze Szczebrzeszyn) 162
10. Winicjusz Oleszczak (Łada Biłgoraj) 153
11. Wiesław Niemiec (Olender Sól) 134
12. Stanisław Juszczak (Sparta Łabunie) 118
13. Sylwester Kłyż (Igros Krasnobród) 117
14. Urban Kolman (Sokół Zwierzyniec) 103

SĘDZIA ROKU 2010

1. Andrzej Kucharski 931
2. Michał Woś 669
3. Marek Kudela 634
4. Rafał Łyś 562
5. Arkadiusz Łaszkiewicz 516
6. Andrzej Swacha 504
7. Andrzej Góra 68
8. Piotr Burak 47
9. Paweł Tucki 36
10. Ireneusz Węgrzyn 24
11. Artur Tymecki 19
12. Konrad Kostrubała 15
13. Piotr Kozłowski 14

DRUŻYNA ROKU 2010

1. Huczwa Tyszowce (IV liga) 609
2. Tur Turobin (klasa okręgowa) 606
3. Omega Stary Zamość (klasa okręgowa) 587
4. Olender Sól (III liga) 517
5. AMSPN Hetman Zamość (woj. liga jun. mł.) 445
6. UKS Atomic Zamość (rocznik 2000) 375
7. Grom Różaniec (klasa okręgowa) 229
8. Roztocze Szczebrzeszyn (IV liga) 226
9. Tomasovia Tomaszów Lubelski (III liga) 221
10. Łada Biłgoraj (IV liga, klasa B) 156
11. Igros Krasnobród (klasa okręgowa) 55
12. Kryształ Werbkowice (klasa okręgowa) 13

TRENER ROKU 2010

1. Michał Furlepa (Olender Sól) 1037
2. Bartłomiej Kowalik (Tur Turobin) 669
3. Ireneusz Zarczuk (Łada Biłgoraj) 517
4. Marcin Łyś (AMSPN Hetman Zamość) 437
5. Jacek Paszkiewicz (Huczwa Tyszowce) 392
6. Robert Wieczerzak (AMSPN Hetman Zamość, UKS Atomic Zamość) 300
7. Waldemar Sękowski (Omega Stary Zamość) 240
8. Andrzej Jung (Grom Różaniec) 127
9. Zbigniew Kuczyński (Tomasovia Tomaszów Lubelski) 115
10. Krzysztof Rysak (Roztocze Szczebrzeszyn) 77
11. Marek Pogódź (Roztocze Szczebrzeszyn) 72
12. Marcin Nowosad (Igros Krasnobród) 40
13. Włodzimierz Kwiatkowski (Sokół Zwierzyniec) 16

PIŁKARZ ROKU 2010

1. Łukasz Sękowski (Spartakus Szarowola, Omega Stary Zamość) 623
2. Hubert Czady (AMSPN Hetman Zamość) 595
3. Patryk Dorosz (Olender Sól) 509
4. Michał Gawroński (Relax Księżpol) 504
5. Ireneusz Baran (Tomasovia Tomaszów Lubelski) 452
6. Marek Kowalik (Tur Turobin) 384
7. Jacek Kusiak (Tomasovia Tomaszów Lubelski) 251
8. Rafał Wojtowicz (Grom Różaniec) 138
9. Tomasz Tomasik (Roztocze Szczebrzeszyn) 83
10. Paweł Lipiec (Roztocze Szczebrzeszyn) 79
11. Tomasz Albingier (Olender Sól) 78
12. Andrzej Ignaciuk (Omega Stary Zamość) 73
13. Jacek Iwanicki (Huczwa Tyszowce) 62
14. Mateusz Obszyński (Łada Biłgoraj) 53
15. Piotr Wasilewski (Igros Krasnobród) 44
16. Łukasz Gulak (Ostoja Skierbieszów) 35
17. Paweł Maliszewski (Huczwa Tyszowce) 31
18. Krzysztof Krupa (Kryształ Werbkowice) 28
19. Michał Skiba (Tomasovia Tomaszów Lubelski) 17

***

Dotychczasowi zwycięzcy Plebiscytu Piłkarskiego „Kroniki Tygodnia”

PIŁKARZ ROKU

2000 – Marcin Pudysiak (Hetman Zamość)
2001 – Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość)
2002 – Mariusz Pliżga (Hetman Zamość)
2003 – Jarosław Czarniecki (Tłoki Gorzyce, Hetman Zamość)
2004 – Andrzej Rycak (Nord 98 Wysokie)
2005 – Artur Chałas (Hetman Zamość)
2006 – Ireneusz Zarczuk (Łada Biłgoraj)
2007 – Jakub Cieciura (Hetman Zamość)
2008 – Rafał Turczyn (Hetman Zamość)
2009 – Kamil Rozmus (AMSPN Hetman Zamość)
2010 – Łukasz Sękowski (Spartakus Szarowola, Omega Stary Zamość)

TRENER ROKU

2000 – Marian Cisło (Unia Hrubieszów)
2001 – Włodzimierz Gąsior (Hetman Zamość)
2002 – Marian Cisło (Sparta Wożuczyn)
2003 – Robert Kulik (Hetman Żółkiewka, Echo Zawada)
2004 – Grzegorz Wesołowski (Hetman Zamość)
2005 – Zbigniew Kuczyński (Granica Lubycza Królewska)
2006 – Stanisław Pryciuk (Tomasovia Tomaszów Lubelski)
2007 – Michał Furlepa (Olender Sól)
2008 – Marcin Łyś (AMSPN Hetman Zamość)
2009 – Marcin Łyś (AMSPN Hetman Zamość)
2010 – Michał Furlepa (Olender Sól)

DRUŻYNA ROKU

2006 – Tomasovia Tomaszów Lubelski (juniorzy starsi)
2007 – Olender Sól (klasa okręgowa)
2008 – AMSPN Hetman Zamość (trampkarze starsi)
2009 – AMSPN Hetman Zamość (juniorzy młodsi)
2010 – Huczwa Tyszowce (IV liga)

SĘDZIA ROKU

2006 – Andrzej Kucharski
2007 – Michał Woś
2008 – Ireneusz Węgrzyn
2009 – Andrzej Kucharski
2010 – Andrzej Kucharski

DZIAŁACZ ROKU

2006 – Mieczysław Witkowski (Spartakus Szarowola)
2007 – Wiesław Niemiec (Olender Sól)
2008 – Wiesław Niemiec (Olender Sól)
2009 – Zbigniew Pająk (Hetman Zamość)
2010 – Dariusz Jędruszko (AMSPN Hetman Zamość)

(Źródło – Kronika Tygodnia)

***

Uwaga!

Termin uroczystego podsumowania Powiatowego Plebiscytu Sportowego – 2010 i promocja książki pt. „Antologia Sportu Hrubieszowskiego – Historia i Współczesność Sportu Na Terenie Powiatu Hrubieszowskiego”:

Czwartek, 17.03.2011 r. godz. 11.00
w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie przy ul Narutowicza

***

Opracował – mak