Płomień/Spartan Nieledew zaprasza na mecz piłkarski z Szachtarem Nowowołyńsk

W sobotę 11.04.2015 r. od godz. 14.00 na stadionie w Nieledwi z okazji XX-lecia połączenia Spartana Nieledew z Płomieniem Trzeszczany odbędzie się ciekawy mecz piłkarski pomiędzy miejscowym Spartan/Płomień i Szachtar Nowowołyński występujący w ukraińskiej IV lidze. Kibice mile widziani!

Reklamy

 

Fragment opracowania wieloletniego piłkarza i prezesa klubu Wojciecha Łysiaka!

 

Powstanie Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Płomień – Spartan” Nieledew.

W roku 1995 na wskutek tragicznych wydarzeń w drużynie „Płomienia”, a także w konsekwencji coraz większych wymagań stawianych przez władze piłki nożnej oraz niemożności ich sprostania przez działające kluby, zarówno w sferze organizacyjnej a przede wszystkim finansowej, miejscowi działacze, podjęli decyzję o utworzeniu, jednej gminnej organizacji sportowej pod nazwą Gminny Ludowy Klub Sportowy „Płomień-Spartan” Nieledew.

Trenerem drużyny został Mirosław Nowak, prezesem Józef Niklewicz, w składzie zarządu zasiedli Stanisław Mieczan, Wacław Kwiatkowski, Tadeusz Szopiński oraz Tadeusz Kondratiuk. Trzeba wspomnieć, że głównymi pomysłodawcami fuzji obu klubów, już w zimie 1994 roku, byli Krzysztof Kopczyński, zawodnik Nieledwi i prezes „Płomienia” Bogdan Łysiak.

W nowym sezonie połączona drużyna z Trzeszczan i Nieledwi wyróżniła się w województwie zamojskim (oprócz osiąganych wyników) największą ilością, bo aż 63-ech zgłoszonych zawodników do grupy seniorów.

Od tej pory drużyna prowadzona, przez różnych trenerów i często zmieniające się zarządy występuje w rozgrywkach ligowych zamojskiej klasy okręgowej lub klasy A. Obecnie po rundzie jesiennej 2014 jest liderem w klasie A, a trenerem jest Andrzej Jaworski, który zapowiada, następny ciekawy mecz piłkarski – Jego wychowankowie, w tym m.in. Kiełbowicz, Nowak, Kitliński, Okoniewski, Zezula, Kowalczuk, Maciejewski kontra obecna drużyna nieledewska.Opracował – Marek A. Kitliński (mak)