26 maja 2024

Podsumowanie sportowego plebiscytu Tygodnika Zamojskiego!

W dniu 21.02.2014 r. w zamojskiej restauracji „Browar”, jak podawaliśmy, odbyła się Jubileuszowa Gala XXX Plebiscytu na Najlepszych Sportowców i Trenerów z terenu obejmującego poczytny „Tygodnik Zamojski”, w których drugie miejsca wywalczyli przedstawiciele hrubieszowskiej sztangi Agata Tyszko i Antoni Czerniak. Poniżej różne zestawienia po trzydziestu edycjach!


Wyniki XXX Plebiscytu Tygodnika Zamojskiego na 10 Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców oraz 5 Trenerów na Zamojszczyźnie w 2013 roku


SPORTOWCY

1. Dominik Kopeć Agros Zamość – lekka atletyka (213 pkt.)
2. Agata Tyszko Unia Hrubieszów – podnoszenie ciężarów (164 pkt.)
3. Weronika Pyzik Znicz Biłgoraj – lekka atletyka (155 pkt.)
4. Magdalena Wronka Agros Zamość – lekka atletyka (139 pkt.)
5. Paweł Fajdek Agros Zamość – lekka atletyka (117 pkt.)
6. Robert Owczarczyk – Zamojski Klub Karate Kyokushin (96 pkt.) 
7. Marika Marlicka Agros Zamość – lekka atletyka (81 pkt.)
8. Mateusz Pisarski – LMKS Krasnystaw – zapasy (75 pkt.)
9. Jakub Darmochwał – Pogoń Tyszowce – sumo (61 pkt.)
10. Aleksandra Czerniawska – Tomasovia Tomaszów Lub. – siatkówka (54 pkt.)


TRENERZY

1. Andrzej Gdański – Agros Zamość – lekka atletyka (201 pkt.)
2. Antoni Czerniak – Unia Hrubieszów – podnoszenie ciężarów (152 pkt.) 
3. Krzysztof Policha – Zamojski Klubu Karate Kyokushin (120 pkt.)
4. Mieczysław Jamroz – Znicz Biłgoraj – lekka atletyka (95 pkt.)
5. Waldemar Kołcun – MULKS Tomaszów Lub. – narciarstwo biegowe, wrotkarstwo (84 pkt.)



Ponadto kandydatami za 2013 rok z hrubieszowskiej Unii byli:

Sportowcy – Domink Jaros i  Ewa Mizdal oraz trener Leszek Tarnawski, wszyscy podnoszenie ciężarów.

 

Głosować można było przez kupony i esemesy.

 

***

 

Najlepsi sportowcy w historii XXX lat plebiscytu sportowego „Tygodnika Zamojskiego”:


1. GRUCA DOROTA               AGROS, LA             129 pkt.

2/3. CIELICA SŁAWOMIR     AGROS, LA             44

2/3. SAKOWICZ ILONA        ZAM. KL. KARATE    44

4. ŁOŚ MARIUSZ                  AGROS, ZAPASY     42

5. JAKUBCZAK-PAWELEC ANNA AGROS.LA         38

6/7. JAKUBCZAK ALEKSANDRA AGROS, LA         36

6/7.MIZDAL EWA              UNIA, PC              36

8/11. GRESZETA ANDRZEJ UNIA, PC            35

8/11.BĄK JUSTYNA               ZNICZ, LA              35

8/11. KARPIŃSKA MARZENA ZNICZ PC              35

12. OSUCH DARIUSZ           ZNICZ, PC              34

13. POGUDŹ MAŁGORZATA  AERO, SPAD.          32

14. SAWA JANUSZ               BIŁG., KAR.            30

15. FEDACZYŃSKI RAFAŁ UNIA, LA               25

16. KUSMIERZ ŁUKASZ        ZAMO.,KARA           24

17/19. MACIEJEWSKI ANDRZEJ BIŁG., KARATE  23

17/19. CHWEDCZUK ANDRZEJ UNIA, PC      23

17/19. KACZOR JOANNA      ZNICZ, LA              23

20/21. MACHAŁEK IWONA   PADWA,JUD.          22

20/21.BURY MAŁGORZATA   ZNICZ , LA             22


Laureatami było 160 sportowców.



Najlepsi trenerzy w historii XXX lat plebiscytu sportowego „Tygodnika Zamojskiego”:


1. LINEK RYSZARD               HETMAN Z., BOKS  51 pkt.

2. KITLIŃSKI MAREK         UNIA, LA               38

3. CZERNIAK ANTONI        UNIA, PC              33,5

4/5. KULCZYŃSKI ANDRZEJ UNIA, LA           30

4/5. SWATOWSKI WOJCIECH AGROS, LA          30

6. MACIEJEWSKI ANDRZEJ   BIŁ., KAR.               25

7. WYBRANOWSKI HENRYK  ZNICZ, PC              18

8/9. GDAŃSKI ANDRZEJ       AGROS, LA             17

8/9. POLICHA  KRZYSZTOF  ZAM.KL. KARATE     17

10. TARNAWSKI LESZEK   UNIA, PC              14,5


Laureatami było 46 trenerów.

Kolejno: miejsce, nazwisko, imię, klub, dyscyplina, ilość zebranych punktów.

 


Kto ile razy był laureatem:

 

Sportowcy

 

1.  GRUCA DOROTA AGROS, LA – 16 razy

2.  CIELICA SŁAWOMIR AGROS, LA – 7

3/5. KARPIŃSKA MARZENA ZNICZ PC – 6

3/5.   ŁOŚ MARIUSZ AGROS, ZAPASY 6

3/5. MIZDAL EWA UNIA,PC – 6

6/11. JAKUBCZAK-PAWELEC ANNA AGROS.LA 5

6/11. SAKOWICZ ILONA ZAM.KLUB KARATE TRADYCYJN. – 5

6/11. JAKUBCZAK ALEKSANDRA AGROS, LA – 5

6/11.  POGUDŹ MAŁGORZATA AERO, SPAD. – 5

6/11.  FEDACZYŃSKI RAFAŁ UNIA, LA – 5

6/11.  RACHWAŁ MARIUSZ AERO, SZYB. – 5

 

Trenerzy    

 

1. KITLIŃSKI MAREK UNIA, LA – 14

2.  LINEK RYSZARD HETMAN, B. – 13

3. CZERNIAK ANTONI UNIA, PC – 12

4. MACIEJEWSKI ANDRZEJ BIŁ., KAR. – 9

5. SWATOWSKI WOJCIECH AGROS, LA – 8

6. KULCZYŃSKI ANDRZEJ UNIA, LA – 7

7/8. WYBRANOWSKI HENRYK ZNICZ, PC – 6

7/8. WACH ZBIGNIEW PADWA, JUDO – 6

9/10. KUCHARSKI MAREK AGROS, LA – 5

9/10. STEMPEL LESZEK AGROS, ŁUKI – 5

 


Ilość zwycięstw wg dyscyplin sportowych:

 

Zawodnicy

 

1. Lekka atletyka – 18 razy

2. Karate – 6

3. Podnoszenie ciężarów – 3

4/5. Piłka nożna – 1

Zapasy – 1

 

Szkoleniowcy

 

1. Lekka atletyka – 11

2/3. Boks – 5

Karate – 5

4. Podnoszenie ciężarów – 4

5. Zapasy, sumo – 2

6/7. Piłka nożna – 1

Łucznictwo – 1

 


Ilość zwycięstw wg klubów sportowych:

 

Zawodnicy

 

1. Agros Zamość – 16

2. Zamojski Klub Karate – 5 (niestety nie zapisałem, czy zawodnicy reprezentowali ten sam klub, można sprawdzić w wydaniach Tygodnika)

3. Unia Hrubieszów – 4

4. Znicz Biłgoraj – 2

5/6. Biłgorajski Klub Karate – 1

Hetman Zamość – 1


Szkoleniowcy

 

1. Unia Hrubieszów – 10

2. Hetman Zamość – 6

3. Agros Zamość – 6

4. Zamojski Klub Karate – 3

5. Biłgorajski Klub Karate – 2

6/7. MKS Sokół Tomaszów – 1

Sorga Zamość – 1

 

Zwycięstwa w/g płci

 

Zawodnicy

 

Kobiety – 17

Mężczyźni – 12

 

Szkoleniowcy

 

Wszystkie zwycięstwa dla mężczyzn, a nawet żadna kobieta nie była laureatem czyli w pierwszej piątce.

 

 

Uwaga!

Andrzej Maciejewski Biłgorajski Klub Karate zwyciężał w plebiscycie jako zawodnik i trener.

 

***

 

Najlepsi hrubieszowscy sportowcy wg Plebiscytu:


1. MIZDAL EWA UNIA, PC 36- 6

2. GRESZETA ANDRZEJ UNIA, PC 35 – 4

3. FEDACZYŃSKI RAFAŁ UNIA, LA 25 – 5

4. CHWEDCZUK ANDRZEJ UNIA, PC 23 – 4

5. KITLIŃSKI PIOTR UNIA, LA 19   – 3

6. WOŹNIAK PIOTR UNIA, PC 16   – 3

7. BRZOZOWSKA DOROTA UNIA, LA 15 – 3

8. WYROSLAK IZABELA UNIA, LA 14 – 3

9. MUSUR EWA UNIA, LA 13 – 2

10/11. MUZYCZUK MAŁGORZA. UNIA, LA 11 – 3

10/11. SIENKIEL GRZEGORZ UNIA, PC 11 – 2

12/13. PACZOS BARBARA UNIA, LA 10 – 1

12/13. KUDYK MAREK UNIA, LA 10 – 3

14/15. ŚLIWIŃSKI MICHAŁ UNIA, LA 9 – 1

14/15. TYSZKO AGATA UNIA, PC 9 – 1

16/17. SULOWSKI EDMUND UNIA, LA 8 – 1

16/17. SMALEJ MONIKA UNIA, LA 8 – 1

18. SZTUCKI KAROL UNIA, PC 7 – 1

19/21. KIMAK ANNA UNIA, LA 6 – 1

19/21. PSIONKA ARTUR UNIA, PC  6 – 1

19/21. KOSZAŁKA EMIL UNIA, PC 6 – 1


Laureatami było jeszcze 15 osób z Unii.

 

 

Najlepsi hrubieszowscy trenerzy w/g Plebiscytu:

 

1. KITLIŃSKI MAREK UNIA, LA 38 – 14

2. CZERNIAK ANTONI UNIA, PC 33,5 – 12

3. KULCZYŃSKI ANDRZEJ UNIA, LA 30 – 7

4. TARNAWSKI LESZEK UNIA, PC 14,5 – 4

5. LEBIEDOWICZ HENRYK UNIA, PC 8 – 3

 

I tylu trenerów z Unii.

 

Kolejno: miejsce, nazwisko, imię, klub, sekcja, ilość zebranych punktów, ile razy laureat.

 


Opracował i zdjęcia – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Agata Tyszko i Antoni Czerniak z hrubieszowskiej Unii solidarnie w plebiscycie za 2013 rok zajęli 2 miejsca.