17 kwietnia 2024

Pociął nożem i chciał zgwałcić 18-latkę. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie

Wczoraj kilka minut przed 17.00 dyżurny lubelskiej policji otrzymał zgłoszenie od dyspozytora stacji pogotowia ratunkowego o młodej dziewczynie, którą usiłował zgwałcić mężczyzna. Poszkodowana z ranami ciętymi przedramion i nóg trafiła do szpitala. Postawieni w stan alarmu lubelscy policjanci po kilku minutach zatrzymali podejrzanego. Trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Wczoraj przed godziną 17.00 dyżurny KMP w Lublinie otrzymał informację, od dyspozytora pogotowia ratunkowego, że 18-letnia kobieta z ranami ciętymi przedramion i nóg jest przewożona do szpitala. Do zdarzenia doszło w jednym z bloków na osiedlu Kalinowszczyzna. Do akcji w trybie alarmowym zostało skierowanych osiem radiowozów. Policjanci zabezpieczyli pierścieniem miejsce zdarzenia, gdzie mógł ukrywać się sprawca. Po kilku minutach został zatrzymany w mieszkaniu przez policyjnych wywiadowców. Ukrył się u znajomych. Mężczyzna był nietrzeźwy (1, 2 promila).
        
Ze wstępnych czynności wynika, że 32-latek zaatakował dziewczynę na klatce schodowej, a następnie wciągnął ją do mieszkania, w którym przebywał. Chciał zmusić ją do obcowania płciowego. Groził nożem, zadał jej kilka ran ciętych na przedramionach i nogach. W pewnym momencie dziewczyna wyrwała się oprawcy i uciekła do sąsiadów, którzy powiadomili pogotowie ratunkowe. Na szczęście okazało się, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
        
Dzięki skoordynowanym działaniom dyżurnego KMP w Lublinie sprawca tego zajścia został szybko zatrzymany. Trzeźwieje w policyjnym areszcie. Za doprowadzenie przemocą do obcowania płciowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.
        
Warto zaznaczyć, że zgodnie z nowelizacją, która weszła w życie z dniem 27 stycznia br. tego typu przestępstwo jest ścigane z urzędu.
 
 
 
źróło: KWP Lublin (JW)