24 kwietnia 2024

Podsumowanie XVI kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej

Czas na podsumowanie zaległej XVI kolejki, w której na brak emocji nie mogliśmy narzekać. Lider Łada Biłgoraj dopiero w samej końcówce zapewniła sobie zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Tanwią. Grom Różaniec na swoim terenie remisuje 2:2 z Turem Turobin. Zgodnie z planem swoje mecze wygrywają Igros, Ostoja oraz Unia.

Victoria Łukowa/Chmielek – Ostoja Skierbieszów 0:2 (Jabłoński 58, 72)

Ostoja Skierbieszów nie miała żadnych problemów z pokonaniem Victorii. Dwa zwycięskie gole dla gości, zdobył zdolny junior Jabłoński. Według zawodnika Ostoi Sudoła, gospodarze, nie zaprezentowali niczego szczególnego, czym mogliby zaskoczyć drużynę ze Skierbieszowa. Victoria jedyny atut jaki miała po swojej stronie to ogranie na swoim boisku.

Grom Różaniec – Tur Turobin 2:2 (A. Kusiak 61 z karnego, 71 z karnego – Majkut 53, B. Kowalik 86)

W bardzo ciekawym meczu w Różańcu odnotowany został remis. Z tym że gospodarze cenny punkt zapewnili sobie dopiero to skutecznych strzałach z rzutów karnych. Tur musiał bardziej się natrudzić, bowiem swoje bramki strzelał po przeprowadzonych akcjach. Mecz stał na dobrym poziomie i choć padł wynik remisowy, to kibice niemieli prawa narzekać na brak emocji.

Tanew Majdan Stary – Łada 1945 Biłgoraj 1:2 (Blicharz 44 – Sawczuk 87, 90)

Kto by się spodziewał, że Łada będzie miała spore problemy Majdanie Starym. Gospodarze, niespodziewanie tuż przed przerwą wchodzą na prowadzenie. Łada miała tylko drugie 45 minut na odwrócenie losów meczu. Zrobiła to w samej końcówce, a bohaterem zespołu z Biłgoraja został Sawczuk, strzelec dwóch bramek na wagę trzech punktów.

Unia Hrubieszów – Orkan Bełżec 5:1 (Borys 30, 56, 67, Otręba 83, Oleszczuk 87 – M. Lewko 32)

Unia Hrubieszów zgodnie z planem pokonała Orkan, czym samym zweryfikowała formę drużyny, która wiosnę zaczęła od dwóch sensacyjnych zwycięstw. 5:1 mówi samo za siebie, choć trzeba przyznać, iż pierwsza połowa, była wyrówna, tyle tylko, że stała na słabym piłkarsko poziomie.

Korona Łaszczów – Płomień Spartan Nieledew 4:0 (Brytan 15, 42 z karnego, Romańczuk 32, Borowiak 37)

Również w Łaszczowie nie było niespodzianki i Korona będąc o klasę lepsza od Płomienia wygrała pewnie i wysoko 4:0. Korona z meczu na mecz rozkręca się i jeszcze nie raz zapewni swoim kibicom pozytywnych emocji. Płomień gaśnie, co raz bardziej i raczej spadek z okręgówki jest nieunikniony.

Igros Krasnobród – Piast Babice 3:1 (Kusztykiewicz 16, Bartecki 25, Kudełko 30 – S. Zarębski 63)

Igros już w pierwszej połowie rozstrzygnął losy spotkania, strzelając w pół godziny trzy gole drużynie przyjezdnej. Piast zdołał odpowiedzieć tylko jednym gole, ale na nic to się nie zdało, gospodarze w pełni kontrolowali to co działo się na boisku.

Aleksandria Aleksandrów – Olimpia Miączyn 1:1 (Adamczyk 85 samobójcza – Łyp 5).

W Aleksandrowie gole strzelali tylko zawodnicy Olimpii. Wynik meczu już w 5 min otworzył Łyp i wydawało się ze Olimpia będzie mogła cieszyć z trzech punktów. Nic z tego, na własne życzenie straciła trzy punkty strzelając sobie samobója, którego autorem był Adamczyk.

Sparta Łabunie – Kryształ Werbkowice 0:0

Rozczarowanie w Łabuniach, gdzie kibice nie zobaczyli nawet ani jednego gola. Co prawda Kryształ dominował, ale nie potrafił tego przekuć na zdobycz bramkową. Małym usprawiedliwieniem dla Kryształu jest fakt, że boryka się z poważnymi problemami kadrowymi.

Podsumowując w zaległej XVI kolejce strzelono 25 goli co daje średnią 3,1 bramki na mecz. Trzykrotnie swoje meczy wygrywały drużyny, które były w roli gospodarza, dwa razy zwyciężały drużyny przyjezdne. Trzy raze mecze kończyły się podziałem punktów.

Strzelców bramek w poszczególnych spotkaniach zaczerpnięto z artykułu Dziennika Wschodniego „Piłkarska środa w regionie. Grała czwarta liga i klasy okręgowe”, środa 24 kwietnia 2013r.