Najbliższe zawody i Mistrzowie powiatu SZS w Sztafetowych Biegach Przełajowych!

W czwartek 26.09.2013 r. od godz. 9.00 w okolicach stadionu HOSiR zostaną rozegrane na szczeblu powiatowym Szkolnego Związku Sportowego (SZS), wymagające kondycji i sporej organizacji ze strony nauczycieli Sztafetowe Biegi Przełajowe. Pierwsze dwa zespoły z każdej grupy szkół zakwalifikują się do zaszczytnego współzawodnictwa na szczeblu rejonu zamojskiego z możliwością awansu do zawodów wojewódzkich, a następnie nawet centralnych. Poniżej projekt programu zawodów i mistrzowie powiatów od roku szkolnego 1999/2000. Ciekawe, kto dopisze się do Galerii Mistrzów? Zapraszamy na zawody i do lektury!

Reklamy


Regulamin, program – POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

IGRZYSKA, GIMNAZJADA, LICEALIADA

DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

 

1. Termin i miejsce: 26.09. 2013 r.

godz. 9.00 – szkoły podstawowe

godz.10.00 – gimnazja

godz.11.00 – szkoły średnie

W zależności od pogody, boiska treningowe lub stadion z przylegającymi alejkami asfaltowymi HOSiR w Hrubieszowie.

2. Uczestnictwo.

Drużynę w składzie 10 osób stanowią uczniowie jednej szkoły .

3. Sposób przeprowadzania zawodów.

Bieg zostanie rozegrany w formie sztafety, zawodnicy startujący na pierwszej zmianie biegną ze startu wspólnego. Strefa zmian wynosi 20 m.

4. Drużynę obowiązują jednakowe stroje sportowe szczególnie koszulki.

5. Do finałów rejonowych awansują po 2 zespoły z powiatu – termin i miejsce: 7 października 2013 r. Tomaszów Lub. 

 

Czy opłaciłeś już wpisowe do zawodów? (patrz – Regulamin ogólny zawodów powiatowych »)

Pamiętaj o przesłaniu zgłoszenia na adres:

e-mail: szshrubieszow@gmail.com



 

Mistrzowie powiatu w ramach Igrzysk SZS w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Od reaktywowania powiatów, czyli 1999 r.

 

Igrzyska – Szkoły Podstawowe

Biegi sztafetowe dla szkół podstawowych klas VI i młodszych rozpoczęto rozgrywać od roku szkolnego 2002/2003, wcześnie rozgrywano Drużynowe Biegi Przełajowe.

 

Dziewczęta

Rok szkolny

1999/2000 – SP 2 Hrubieszów (drużynowe)

2000/2001 – SP Dołhobyczów (drużynowe)

2001/2002 – SP 3 Hrubieszów (drużynowe)

2002/2003 – SP 3 Hrubieszów (sztafety 10 x 800m)

2003/2004 – SP Strzyżów

2004/2005 – SP Strzyżów

2005/2006 – SP 3 Hrubieszów

2006/2007 – SP Horodło

2007/2008 – SP 1 Hrubieszów

2008/2009 – SP Dołhobyczów

2009/2010 – SP 3 Hrubieszów

2010/2011 – SP Werbkowice

2011/2012 – SP 2 Hrubieszów

2012/2013 – nie rozegrano

2013/2014 – ?

 

Najwięcej zwycięstw – SP 3 Hrubieszów – 4

 

Chłopcy

Rok szkolny

1999/2000 – SP Dołhobyczów (drużynowe)

2000/2001 – SP 1 Hrubieszów (drużynowe)

2001/2002 –  SP 3 Hrubieszów (drużynowe)

2002/2003 – SP 3 Hrubieszów (sztafety 10 x 1000m)

2003/2004 – SP 3 Hrubieszów

2004/2005 – SP Dołhobyczów

2005/2006 – SP 3 Hrubieszów

2006/2007 – SP Horodło

2007/2008 – SP Dołhobyczów

2008/2009 – SP Mircze

2009/2010 – SP Dołhobyczów

2010/2011 – SP Horodło

2011/2012 – SP Horodło

2012/2013 – nie rozegrano

2013/2014 – ?


Najwięcej zwycięstw – SP Dołhobyczów i SP 3 Hrubieszów po 4

 


 

Mistrzowie powiatu w ramach Gimnazjady SZS w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Od reaktywowania powiatów, czyli 1999 r.

 

Gimnazjada – szkoły gimnazjalne 


Dziewczęta 10 x 800 m

Rok szkolny

1999/2000 – G. 2 Hrubieszów

2000/2001 – G. 2 Hrubieszów

2001/2002 – G. Horodło

2002/2003 – G. Dołhobyczów

2003/2004 – G. Dołhobyczów

2004/2005 – G. ZS 2 Hrubieszów

2005/2006 – G. Horodło

2006/2007 – G. 2 Hrubieszów

2007/2008 – G. 2 Hrubieszów

2008/2009 – G. Horodło

2009/2010 – G. Horodło

2010/2011 – G. Horodło

2011/2012 – G. Horodło

2012/2013 – nie rozegrano

2013/2014 – ?

 

Najwięcej zwycięstw – G. Horodło – 6.

 

Chłopcy – 10 x 1000 m

Rok szkolny

1999/2000 – G. 3 Hrubieszów

2000/2001 – G. 3 Hrubieszów

2001/2002 – G. Mircze

2002/2003 – G. 2 Hrubieszów

2003/2004 – G. 3 Hrubieszów

2004/2005 – G. Horodło

2005/2006 – G. Horodło

2006/2007 – G. Horodło

2007/2008 – G. Horodło

2009/2010 – G. Dołhobyczów

2010/2011 – G. 2 Hrubieszów

2011/2012 – G. 3 Hrubieszów

2012/2013 – nie rozegrano

2013/2014 – ?

 

Najwięcej zwycięstw – G. 3 Hrubieszów i G. Horodło po 4.

 


 

Mistrzowie powiatu w ramach Licealiady czyli szkół pnadgomnazjalnych SZS w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Od reaktywowania powiatów, czyli 1999 r.

 

Licealiada – szkoły ponadgimnazjalne


Dziewczęta – 10 x 800 m

Rok szkolny

1999/2000 – ZSE Hrubieszów (obecnie ZS 3)

2000/2001 – ZSE Hrubieszów (obecnie ZS 3)

2001/2002 – ZSR Turkowice

2002/2003 – ZSR Turkowice

2003/2004 – ZS 3 Hrubieszów

2004/2005 – ZS 2 Hrubieszów

2005/2006 – ZS 2 Hrubieszów

2006/2007 – LO Horodło

2007/2008 – ZS 1 Hrubieszów

2008/2009 – ZS 2 Hrubieszów

2009/2010 – ZS 2 Hrubieszów

2010/2011 – ZS 2 Hrubieszów

2011/2012 – ZS 2 Hrubieszów

2012/2013 – nie rozegrano

2013/2014 – ?

 

Najwięcej zwycięstw – ZS 2 (Staszic) Hrubieszów – 6

 

Chłopcy – 10 x 1500 m

Uwaga – na ogół chłopcy biegali na krótszych odcinkach.

1999/2000 – ZSMR Hrubieszów (obecnie ZS 1)

2000/2001 – ZSMR Hrubieszów (obecnie ZS 1)

2001/2002 – ZSMR Hrubieszów (obecnie ZS 1)

2002/2003 – ZS 2 Hrubieszów

2003/2004 – ZS 3 Hrubieszów

2004/2005 – ZS 1 Hrubieszów

2005/2006 – ZS 1 Hrubieszów

2006/2007 – LO Horodło

2007/2008 – ZS 3 Hrubieszów

2008/2009 – ZS 1 Hrubieszów

2009/2010 – ZS 1 Hrubieszów

2010/2011 – ZS 3 Hrubieszów

2011/2012 – ZS 3 Hrubieszów

2012/2013 – nie rozegrano

2013/2014 – ?

 

Najwięcej zwycięstw – ZS 1 (ZSMR) Hrubieszów – 7

 


 

Medaliści a właściwie medalistki finałów centralnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych:


– 1978 – LO im St. Staszica (obecnie ZS 2) Hrubieszów; Wieluń, BRĄZOWY MEDAL  w składzie: Anna Kondrak, Barbara Korzeniowska, Anna Sitnik, Małgorzata Muzyczuk, Danuta Marchewka, Irmina Kwaśniewska, Wanda Safin, Jolanta Pańczyk, Marzanna Ulidowska, Aneta Kulik.

 

-1980 –  LO im St. Staszica (obecnie ZS 2) Hrubieszów; Barlinek, BRĄZOWY MEDAL, skład: Barbara Korzeniowska, Małgorzata Muzyczuk, Irena Tarcz, Henryka Chomik, Bożena Czuryło, Maria Boczkowska, Maria Paczos, Wanda Safin, Irmina Kwaśniewska, Marzanna Ulidowska.

 

– 1984 – SP nr 2 w Hrubieszowie (ośmioklasowa) obecnie ZSM 2 – BRĄZOWY MEDAL, w składzie: Lucyna Ziobro, Agnieszka Wrzos, Elżbieta Gontarz, Joanna Cieśla, Katarzyna Mazurek, Małgorzata Szwanc, Barbara Szczęk, Dorota Ziobro, Agnieszka Szymanek, Małgorzata Kuniczuk.

 

Najwyższe miejsce z chłopców:

 

– 1982 r. Elbląg, 4 miejsce ZSMR Hrubieszów w składzie: Robert Łukasiewicz, Andrzej Kapusta, Edward Kostrubiec, Krzysztof Szulakiewicz, Stanisław Krosman, Wiesław Krosman, Krzysztof Paluch, Ryszard Grabowski, Zbigniew Sadlej, Stefan Mordacz.

 


Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Brązowe medalistki z 1978 r., jako pierwsza stoi Małgorzata Muzyczuk, a dalej: Danuta Marchewka, Anna Mazurek, Aneta Kulik, Anna Sitnik, Barbara Korzeniowska, Irmina Kwaśniewska, Wanda Safin,  niewidoczne Marzanna Ulidowska i Anna Kondrak oraz Jolanta Pańczyk.

Poniżej fotoreportaż ze sztafetowych biegów przełajowych przeprowadzonych przez Szkolny Związek Sportowy w roku 2011.