23 maja 2024

Podziękowania dla Magdy Ufnal

Pomimo, że była zawodniczka Unii Hrubieszów, brązowa medalistka ostatnich Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów – Magda Ufnal reprezentuje obecnie Budowlanych Opole, to często trenuje razem z koleżankami z kadry Polski w ośrodku w Siedlcach.

Władze tego miasta i klubu docenili to oraz osiągnięcia sztangistek, organizując uroczyste spotkanie. Proszę przeczytać tekst umieszczony na stronie PZPC.

***

Spotkanie władz miasta Siedlce z reprezentacją kobiet na ME w Lignano Sabbiadoro

W Urzędzie Miasta Siedlce odbyło się w dniu dzisiejszym spotkanie władz miasta i powiatu z reprezentacją kobiet na Mistrzostwa Europy Seniorek i Seniorów w Lignano Sabbiadoro. Bardzo gorąco i serdecznie powitał na spotkaniu reprezentację Pan Wojciech Kudelski, Prezydent Miasta Siedlce. W spotkaniu uczestniczyli Pani Marta Sosnowska Wiceprezydent i Jarosław Głowacki Wiceprezydent. Radę Miasta reprezentował Pan Mariusz Dobijański.

Wśród zaproszonych były zawodniczki Aleksandra Klejnowska-Krzywańka złota medalistka ME i Magdalena Ufnal brązowa medalista ME. W spotkaniu uczestniczyły Dominika Misterska-Zasowska, Malwina Rowińska, Anna Smosarska i Marzena Karpińska oraz Trenerzy Kadry Narodowej Ryszard i Danuta Soćko.

WLKS Siedlce Iganie Nowe reprezentował Jan Hawrylewicz Wiceprezes oraz Stefan Długosz Dyrektor Klubu, Kierownik Ośrodka PZPC w Siedlcach. Starostwo Powiatu reprezentował Pan Kazimierz Olszewki zarazem trener w WLKS Siedlce Iganie Nowe. Wojciech Kudelski Prezydent Miasta Siedlce i Zygmunt Wasiela

Prezes PZPC oraz Jan Hawrylewicz złożyli zawodniczkom gratulacje za start w ME życząc sukcesów na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Aleksandra Klejnowska-Krzywańska czterokrotna medalistka ME podziękowała władzom samorządowym i sportowym za pomoc i opiekę w przygotowaniach do startów. W najbliższy piątek odbędzie się posiedzenie Rady Miasta Siedlce, na które zostali zaproszeni Aleksandra Klejnowska-Krzywańska i Ryszard Soćko Trener Kadry Olimpijskiej Kobiet w Podnoszeniu Ciężarów. Na zakończenie spotkania wszystkie reprezentantki otrzymały kwiaty od władz miasta, powiatu, klubu i PZPC.

***

Przypominam, że w czerwcu w Hrubieszowie odbędą się Mistrzostwa Polski Kobiet, miejmy nadzieję, że już ktoś z Unii pomyślał o docenieniu sukcesu Magdy i tych, którzy jej w tym pomogli i pomagają. O ile znam Magdę, to wiem, że pamięta o Wszystkich – dlatego tyle osób ją lubi.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Aleksandra Klejnowska (po lewej), Magdalena Ufnal (po prawej) po spotkaniu w Siedlacach.