13 kwietnia 2024

Mamy finalistkę !!!

Anna Szełemej, uczennica klasy III B Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie, została finalistką Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Eliminacje centralne odbyły się w Warszawie w dniach 19 – 20 kwietnia. Ania znalazła się w gronie 107 osób krajowej czołówki i otrzymała tytuł finalisty, co gwarantuje jej zwolnienie z egzaminu maturalnego z języka rosyjskiego z najwyższym wynikiem punktowym oraz indeks niektórych wyższych uczelni.

Zadania nie były łatwe: należało napisać wypracowanie na jeden z trzech tematów (minimum 2 strony A4) oraz przeprowadzić rozmowę z członkami komisji na ściśle określony temat. Ania doskonale sobie z tym poradziła.

Tak wielki sukces z pewnością nie jest dziełem przypadku. Jej przyjaciele i znajomi wiedzą, że od dawna interesuje się literaturą i kulturą rosyjską. Ucząc się w Gimnazjum w Dołhobyczowie uzyskała tytuł laureata Konkursu Języka Rosyjskiego.

Cieszymy się, że i w naszej szkole, w klasie humanistycznej pod kierunkiem pani Anny Kulczyckiej i Małgorzaty Brzóz mogła rozwijać swoje zainteresowania. Już jako uczennica pierwszej klasy wygrała szkolny Konkurs Wiedzy o Rosji. Niedawno wystąpiła w spektaklu pieśni i poezji rosyjskiej przygotowanym przez uczniów naszej szkoły z okazji Dnia Kultury Rosyjskiej.

Ania zamierza realizować swoje pasje studiując filologię rosyjską lub rosjoznawstwo.

Życzymy dalszych sukcesów!!!

tekst:
Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie