Ale pojechali!

W dniach 21-22 kwietnia 2008 roku w Zespole Szkół nr 1 (ul. Zamojska 18a) zorganizowano powiatowe eliminacje TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM oraz MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO.

Reklamy

Celem konkursu było popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym, właściwych zachowań podczas ruchu na drodze oraz propagowanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pierwszego dnia o miano najlepszego w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym walczyli uczniowie szkół podstawowych z Hrubieszowa – SP nr 1 i 2, SP z: Dołhobyczowa, Terebinia, Nieledwi, Kryłowa, Turkowic, Malic, Sahrynia, Moniatycz, Mircza i gimnazjów z Hrubieszowa – Gimnazjum nr 1 i 2, Werbkowic, Sahrynia, Kryłowa, Dołhobyczowa, Trzeszczan, Moniatycz i Jarosławca.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, którą sprawdzał test oraz praktyczną, kiedy to rowerami pokonywali tor przeszkód.

Drugiego dnia w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym rywalizowała młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych (dziewięciu uczniów z Zespołu Szkół nr 1).Tym razem rowery zamieniono na motory.

Turniej prowadzili: p. Artur Ślusarczyk – Naczelnik SRD KPP w Hrubieszowie i p. Janusz Morzydusza – Asystent SRD KPP w Hrubieszowie.

Uczestników konkursu oceniała profesjonalna komisja w składzie: p. Teresa Visioli – Inspektor ds. Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Hrubieszowie, p. Monika Podolak – Podinspektor ds. Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego.

***

Lista laureatów:

Kategoria Szkoła Podstawowa
Drużynowo: I miejsce – Turkowice, II miejsce Malice, III miejsce – Terebiń.
Indywidualnie: I miejsce – Eifler Agata (Turkowice), Ślusarz Grzegorz (Malice), II miejsce – Stroczyński Rafał (Turkowice), Ligocki Szymon (Malice), III miejsce – Pucman Jakub (Mircze).

Kategoria Gimnazjum
Drużynowo: I miejsce – Gimnazjum nr 2, II miejsce – Dołhobyczów, III miejsce – Jarosławiec.
Indywidualnie: I miejsce – Dołembski Dawid (Dołhobyczów) i Woźniak Rafał (Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie), II miejsce – Baran Przemysław (Kryłów).

Kategoria Szkoła Ponadgimnazjalna
Drużynowo: I miejsce – Klasa II t4a, II miejsce – Klasa IIIc, III miejsce – Klasa IIIt4a.
Indywidualnie: I miejsce – Kowalczuk Marcin, II miejsce – Kuszaj Jakub, III miejsce – Krawczyk Wojciech.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Najlepsi – puchary oraz nagrody rzeczowe.

Zwycięzcom gratulujemy!

Opr.: Agnieszka Śmiałko i Daniel Buchowiecki

zobacz zdjęcia >>