20 lipca 2024

Przed nami Halowe Mistrzostwa Miasta w Lekkiej Atletyce 2016

Miejski Klub Sportowy Unia Hrubieszów i Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają do uczestnictwa w Halowych Mistrzostwach Miasta Hrubieszowa w Lekkiej Atletyce 2016, które odbędą się 9 lutego w Hali HOSiR w Hrubieszowie.

Reklamy

 

Regulamin Halowych Mistrzostw Miasta Hrubieszowa w Lekkiej Atletyce 2016

 

1. Organizatorzy: MKS ,,Unia” Hrubieszów, HOSiR Hrubieszów

Reklamy

 

2. Cel imprezy:

– popularyzacja lekkiej atletyki

Reklamy

– wyłonienie mistrzów halowych Miasta Hrubieszowa w kategoriach indywidualnych i drużynowych

-wstępny nabór do sekcji lekkiej atletyki  

 

3. Termin i miejsce: 09.02.2016r. – Hala HOSiR Hrubieszów

 

4. Kategorie wiekowe i konkurencje:

Szkoły Ponadgimnazjalne: 1999 i starsi, chłopcy i dziewczęta (oddzielnie)

konkurencje: bieg na 45m(płaski), bieg na 45m ppł, bieg – 5 okrążeń dookoła hali, sztafeta 4 x 1 okrążenie hali, rzut piłką lekarską 4kg(dziewczęta), 5kg(chłopcy), skok wzwyż. 

Szkoły Gimnazjalne:  2002, 2001, 2000,  chłopcy i dziewczęta (oddzielnie)

konkurencje: bieg na 45m(płaski), bieg na 45m ppł, bieg – 5 okrążeń dookoła hali, sztafeta 4 x 1 okrążenie hali, rzut piłką lekarską 3kg(dziewczęta), 5kg(chłopcy), skok wzwyż. 

Szkoły Podstawowe: 2003 i młodsi, dziewczęta i chłopcy (oddzielnie)

konkurencje: bieg na 45m (płaski), bieg – 5 okrążeń dookoła hali, sztafeta 4 x 1 okrążenie hali, rzut piłką lekarską 3 kg(dziewczęta), 4kg(chłopcy), skok wzwyż.

 

5. Zgłoszenia do zawodów:

Każda szkoła ma prawo zgłosić po 2 zawodników/zawodniczki w każdej konkurencji, sztafety – 4 osoby.

Zgłoszenia do dnia 08.02.2016r. przyjmowane będą pocztą elektroniczną: Tomasz Magdziak mad2211@wp.pl tel. kontaktowy 502 026 118, lub w dniu zawodów.

 

6. Kolejność i godziny  startów

– 9.00 Szkoły Ponadgimnazjalne

– 10.00 Gimnazja 

– 11.30 Szkoły Podstawowe


7. Punktacja: I m. – 12 pkt., II m. – 9 pkt., III m. – 7 pkt., IV m. – 5 pkt., V m. – 4 pkt., VI m. – 3 pkt., VII m. – 2 pkt., miejsca od VIII do ostatniego – 1pkt.


8. Nagrody:

Indywidualne: za miejsca I – III dyplomy, 

Drużynowo: I miejsca w poszczególnych kategoriach szkół – puchary


9. Kolejność przeprowadzanych konkurencji:

  • 45m ppł Chł. – serie na czas, wzwyż Dz., p.lek.Chł.
  • 45m.ppł Dz – serie na czas
  • 45m. Chł. eliminacje
  • 45m. Dz. eliminacje
  • 45m. Chł. Finał-4 zawodników z najlepszym czasem w eliminacjach
  • 45m. Dz. finał-4 zawodniczki z najlepszym czasem w eliminacjach, wzwyż Chł., p.lek.Dz.
  • 5 okrążeń Dz. – serie na czas
  • 5okrążeń Chł. – serie na czas
  • 4x1okrążenie Chł. – serie na czas
  • 4x1okrążenie Dz. – serie na czas

 

10. Postanowienia ogólne:

Każdy zawodnik ma prawo udziału w 1 konkurencji + sztafeta. W biegu na 45 m. do finału wchodzi 4 zawodników z najlepszymi wynikami w poszczególnych kategoriach wiekowych. W pozostałych konkurencjach miejsca zostaną ustalone na podstawie wyników uzyskanych w poszczególnych seriach.

W konkurencji skoku wzwyż ustalone zostają początkowe wysokości:

szkoły ponadgimnazjalne – (110 cm – dz / 130 cm – chł)

szkoły gimnazjalne – (110 cm – dz / 120 cm – chł)

szkoły podstawowe – (100 cm – dz / 105 cm – chł)

W konkurencji rzut piłką lekarską zawodnicy mają do wykonania 4 próby.

W przypadku dużej ilości zgłoszonych zawodników, godziny startów mogą ulec zmianie

Koszty przejazdu na zawody pokrywają instytucje zgłaszające. Obowiązek ubezpieczenia uczestników zawodów spoczywa na instytucji (szkole) delegującej. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na obiekcie.

W sprawach spornych decyzje podejmuje bezpośredni organizator zawodów, po konsultacji z sędzią głównym zawodów.

Uczestników obowiązuje strój sportowy oraz obuwie sportowe, zmienione przed wejściem na halę.

 

 

Organizatorzy