Puchary Starosty dla szachistów

Szachowe puchary Starosty Hrubieszowskiego zostały wręczone 22 czerwca w Hrubieszowskim Domu Kultury . Dopisali wszyscy zainteresowani, a trofea były okazałe i wartościowe.

Reklamy

br />Na czołówkę szachistów naszego powiatu czekało: 12 pucharów, 24 medale i dyplomy za czołowe miejsca w punktacji indywidualnej i drużynowej.

Puchary w imieniu Starosty wręczał Sekretarz Starostwa p. Lech Bojko, dyrektor HDK p. Emilia Feliksiak i Dyrektor SP nr 3 Hrubieszów p. Marian Cisło. Podkreślić należy, że puchary były okazałe i szczególnie dla młodzików pomoc opiekunów była potrzebna. Dziękując, w imieniu wyróżnionych, pan Dyrektor – Cisło, podkreślił zaangażowanie p. Mieczysława Pszeniczki w organizowanie turniejów, nie tylko w Hrubieszowie, ale także popularyzację szachów w całym powiecie. Podziękował Staroście za sponsorowanie i przejęcie patronatu nad tą ciekawą zabawą, która rozwija intelektualnie, ćwiczy umysł i charakter.

Zakończenia uroczystości wręczania pucharów i medali dokonał Sędzia prowadzący turnieje. Podkreślił, duże zainteresowanie szachistów, szybki wzrost poziomu gry, oraz zaangażowanie szkół i opiekunów w kwietniowym turnieju wojewódzkim o puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty – gdzie na tak wysokim forum nasze szkoły we wszystkich kategoriach zaprezentowały się godnie. Podkreślił, że większość pucharów została w Hrubieszowie, jednak w terenie szachy także są rozgrywane, szczególnie przez gimnazjalistów. Puchar juniorek zdobyła gimnazjalistka z Dołhobyczowa – Kasia Staszczuk, która jeszcze przez dwa lata będzie go broniła w tej szkole. Kolejny puchar, który powędrował w teren, do SP Trzeszczany – z wyraźną przewagą punktową zdobył go młodzik z kl. III – ciej – Cezary Zając. Dużą niespodziankę w przyszłorocznej edycji rozgrywek może sprawić gimnazjalista kl. 2 z Trzeszczan – Dawid Olszewski, który zwyciężył w ostatnim turnieju. Zdradził także niektóre plany związane z nawiązywaniem współpracy z innymi ośrodkami szachowymi, także z Ukrainą.

Sędzia podziękował Starostwu i radnym Powiatu, wszystkim obecnym i nieobecnym Dyrektorom Szkół, niektórzy przepraszali za nieobecność i delegowali swoich przedstawicieli. Zaprosił na nową edycję Grand Prix 2007. Zachęcił, do radosnego spędzania wakacyjnego odpoczynku z szachami i szukania wyników i informacji szachowych na www.lubiehrubie.pl.

Tekst: MP