30 maja 2024

Rankingi najlepszych w Polsce sztangistek w sezonie 2013

Portal internetowy Polska Sztanga opublikował tabele najlepszych w Polsce sztangistek sezonu 2013 open i w różnych obowiązujących w kraju kategoriach wiekowych i wagowych. Wśród kobiet w najważniejszej klasyfikacji open na 1 pozycji, jak od kilku lat uplasowała się nasza eksportowa zawodniczka Ewa Mizdal, ale i w innych klasyfikacjach spotkamy inne znakomite zawodniczki hrubieszowskiej sekcji, w tym Dorota Zasadzińska również plasuje się na 1 miejscu!


Ranking Polski za sezon 2013

Kobiety


Open 2013 (wszystkie kategorie wiekowe)

 

Kat. 75 kg


1. MIZDAL Ewa 87 Unia Hrubieszów 73,9 106 125 231; 25.10. Wrocław

2. WIEJAK Małgorzata 92 Zawisza Bydgoszcz 74,9 100 116 216; 13.04. Tirana (ALB)

3. PIECHOWIAK Patrycja 92 Zawisza Bydgoszcz 69,8 95 118 213; 16.02. Nowy Tomyśl

4. WIÓR Jolanta 95 Andaluzja Piekary Śl. 71,0 96 115 211; 09.05. Lima (PER)

5. KRUCZYŃSKA Milena 93 UOLKA Ostrów Maz. 71,3 88 115 203; 14.04. Bydgoszcz

6. BARAŃSKA Katarzyna 91 AZS AJD Częstochowa 71,7 91 107 198 02.06. Konstantynów

7. LISEWSKA Katarzyna 89 WLKS Siedlce 75,0 84 100 184; 13.09. Ciechanów

8. KUBICA Dorota 96 LKS Dobryszyce 72,5 65 93 158; 24.11. Kleszczów

9. MARCINOWSKA Katarzyna 91 WLKS Siedlce 72,4 65 92 157 25.05. Częstochowa

10/11. TYSZKO Agata 94 Unia Hrubieszów 69,1 67 86 153; 14.04. Bydgoszcz

CZERNIECKA Patrycja  95 Promień Police 69,3 68 85 153 14.04. Bydgoszcz

 

Ranking Polski kobiet do 23 lat (roczniki 1990 – 1992)

 

Kat. 53 kg

 

1 ZACHAREK Agnieszka 92 AKS Białogard 52,8 72 93 165 29.06. Spała

2 JASTRZĘBSKA Wioleta 92 WLKS Siedlce 49,6 69 89 158 29.06. Spała

3 MALEC Emilia 90 AZS AWF Biała Podlaska 52,0 65 83 148 16.03. Biłgoraj

4 GRZESIAK Monika 90 AZS AWF Biała Podlaska 47,2 62 84 146 25.05. Częstochowa

5 ZAWERACZ Agata 91 Lechia Sędziszów Młp. 52,5 63 78 141 13.09. Ciechanów

6 PIASECKA Anna 92 Unia Hrubieszów 48,3 46 60 106 29.06. Spała

7 SZYDŁOWSKA Sylwia 92 Lechia Sędziszów Młp. 52,2 43 53 96 29.06. Spała

8 TYBUREK Agnieszka 90 AZS AWF Biała Podlaska 47,4 37 45 82 25.05. Częstochowa

 

Kat. 58 kg

 

1 PĘDZICH Magdalena 92 UOLKA Ostrów Maz. 58,0 85 100 185 13.09. Ciechanów

2 KRASZEWSKA Natalia 92 Mazovia Ciechanów 57,9 75 97 172 16.03. Ciechanów

3 ZACHAREK Agnieszka 92 AKS Białogard 54,1 73 93 166 30.11. Biłgoraj

4 GRABARCZYK Katarzyna 91 LKS Dobryszyce 58,0 75 90 165 16.03. Ciechanów

5 KĘPA Iwona 91 Mazovia Ciechanów 56,1 67 80 147 09.11. Oława

6 ZAWERACZ Agata 91 AZS AWF Biała Podlaska 53,3 63 83 146 29.06. Spała

7 GIERSZEWSKA Monika 92 Promień Opalenica 55,8 66 80 146 29.06. Spała

8 MALEC Emilia 90 AZS AWF Biała Podlaska 54,0 63 80 143 23.02. Hrubieszów

9 DYRDA Iga 91 Unia Hrubieszów 57,5 56 70 126 13.09. Ciechanów

10 KAŁMUCKA Weronika 92 Promień Opalenica 54,6 55 71 126 14.12. Białogard

 

Kat. 63 kg

 

1 PĘDZICH Magdalena 92 UOLKA Ostrów Maz. 60,3 90 105 195 21.04. Mrocza

2 KRASZEWSKA Natalia 92 Mazovia Ciechanów 60,1 79 100 179 03.05. Siedlce

3 KĘPA Iwona 91 Mazovia Ciechanów 60,9 79 92 171 29.06. Spała

4 GRABARCZYK Katarzyna 91 LKS Dobryszyce 58,6 70 85 155 02.06. Konstantynów

5 KRUMIN Joanna 92 Śląsk Wrocław 60,6 62 80 142 29.06. Spała

6 DYRDA Iga 91 Unia Hrubieszów 58,7 58 67 125 29.06. Spała

7 KAŁMUCKA Weronika 92 Promień Opalenica 58,3 51 68 119 29.06. Spała

8 LIPKA Beata 91 MLKPC Sokołów Podl. 62,3 51 63 114 29.06. Spała

 

Ranking Polski Juniorek do 20 lat (roczniki 1993 – 1995)

 

Kat. 48 kg

 

1 FELEDYN Katarzyna 93 Wisła Puławy 48,0 66 86 152 22.09. Tallin (EST)

2 ZAWADA Justyna 93 Gryf Bujny 47,6 54 72 126 12.04. Bydgoszcz

3 BRECZKO Kamila 94 MULKS Terespol 47,8 58 68 126 12.04. Bydgoszcz

4 KUCZMASZEWSKA Agnieszka 95 Agros Zamość 47,9 55 68 123 12.04. Bydgoszcz

5 SZLASA Emilia 95 Legia Warszawa 45,3 50 68 118 12.04. Bydgoszcz

6 BACZEWSKA Agnieszka 95 Talent Wrocław 48,0 46 54 100 12.04. Bydgoszcz

7 KONDZIOŁKA Marzena 94 Unia Hrubieszów 47,8 45 52 97 12.04. Bydgoszcz

8 GAWEŁ Katarzyna 93 Andaluzja Piekary Śl. 48,0 35 50 85 01.06. Ruda Ś

 

Kat. 58 kg

 

1 GRZEGOREK Agata 94 Tytan Oława 57,7 78 99 177 13.04. Bydgoszcz

2 DZIENIS Monika 95 Talent Wrocław 57,4 70 79 149 13.04. Bydgoszcz

3 KRUCZYŃSKA Kamila 95 UOLKA Ostrów Maz. 57,5 65 76 141 13.04. Bydgoszcz

4 CABAJ Karolina 94 WLKS Siedlce 58,0 61 74 135 03.05. Siedlce

5 NOWAK Daria 95 Talent Wrocław 56,1 57 70 127 28.09. Myślibórz

6 PIECZARKA Anna 94 Czarni Góral Żywiec 57,1 55 69 124 16.03. Tarnowskie Góry

7 CHUDZIK Marlena 95 Unia Hrubieszów 58,0 57 66 123 13.04. Bydgoszcz

8 KUĆ Paulina 93 WLKS Siedlce 53,1 53 60 113 28.09. Myślibórz

 

Kat. 69 kg

 

1 WIÓR Jolanta 95 Andaluzja Piekary Śl. 68,9 92 109 201 13.04. Bydgoszcz

2 KRUCZYŃSKA Milena 93 UOLKA Ostrów Maz. 68,6 88 106 194 26.09. Tallin (EST)

3 MICHALSKA Aleksandra 94 Górnik Polkowice 63,7 75 88 163 13.04. Bydgoszcz

4 TYSZKO Agata 94 Unia Hrubieszów 66,5 68 84 152 24.08. Puławy

5 CZERNIECKA Patrycja 95 Promień Police 66,3 60 80 140 16.03. Police

6 KOPRON Malwina 94 Wisła Puławy 67,4 63 73 136 24.08. Puławy

 

Kat. 75 kg

 

1 WIÓR Jolanta 95 Andaluzja Piekary Śl. 71,0 96 115 211 09.05. Lima (PER)

2 KRUCZYŃSKA Milena 93 UOLKA Ostrów Maz. 71,3 88 115 203 14.04. Bydgoszcz

3 TYSZKO Agata 94 Unia Hrubieszów 69,1 67 86 153 14.04. Bydgoszcz

4 CZERNIECKA Patrycja 95 Promień Police 69,3 68 85 153 14.04. Bydgoszcz

5 NIESŁUCHOWSKA Sylwia 95 Mazovia Ciechanów 70,4 66 84 150 06.07. Holesov (CZE


Ranking Polski Juniorek do 17 lat (roczniki 1996 – 1997)

 

Kat. 44 kg

 

1 JANKOWSKA Aneta 96 MLKPC Sokołów Podl. 43,8 51 64 115 08.04. Taszkient (UZB)

2 SZYMAŃSKA Magdalena 97 Polwica Wierzbno 43,8 45 51 96 25.05. Biłgoraj

3 OŻÓG Kinga 96 Agros Zamość 43,6 28 41 69 12.07. Dobryszyce

4 CZECHOWSKA Kamila 97 Polwica Wierzbno 43,5 27 37 64 12.07. Dobryszyce

5 MIELNICZUK Klaudia 96 Unia Hrubieszów 44,0 23 27 50 08.06. Sędziszów Mł


Ranking Polski Młodziczek do 15 lat (roczniki 1998 – 2000)

 

Kat. 44 kg

 

1 OLEŚKIEWICZ Sylwia 99 Omega Kleszczów 41,9 53 63 116 08.12. Konstantynów

2 KUDŁASZYK Natalia 00 Budowlani Nowy Tomyśl 41,5 41 50 91 22.12. Nowy Tomyśl

3 KOŻUCHOWSKA Marta 00 AKS Myślibórz 43,2 37 50 87 23.11. Police

4 KRYGIER Antonina 99 UOLKA Ostrów Maz. 42,1 32 45 77 04.10. Małaszewicze

5 KONIEC Katarzyna 00 Tarpan Mrocza 44,0 35 42 77 09.11. Mrocza

6 BOBROWSKA Natalia 00 Unia Hrubieszów 35,5 26 37 63 04.10. Małaszewicze

7 KRYSZTOFOWICZ Daria 00 Unia Hrubieszów 44,0 26 36 62 23.11. Hrubieszów

8 BRZOSTEK Sandra 98 UOLKA Ostrów Maz. 38,7 25 35 60 20.04. Ciechanów

 

Kat. 48 kg

 

1 KONIEC Natalia 98 Tarpan Mrocza 47,7 45 60 105 04.10. Małaszewicze

2 WITKOWSKA Klaudia 99 Unia Hrubieszów 47,8 46 53 99 04.10. Małaszewicze

3 SZUMIATA Klaudia 99 Unia Hrubieszów 47,8 39 53 92 04.10. Małaszewicze

4 PAWLIK Natalia 00 Polwica Wierzbno 47,9 43 48 91 25.05. Biłgoraj

5 RAK Katarzyna 99 Znicz Biłgoraj 48,0 41 49 9023.11. Hrubieszów

6 KOŻUCHOWSKA Marta 00 AKS Myślibórz 47,8 36 52 8814.12. Białogar

 

Kat. 53 kg

 

1 MRÓZ Kinga 98 WLKS Siedlce 52,8 56 74 130 04.10. Małaszewicze

2 MĘDZA Magdalena 98 WLKS Siedlce 52,8 59 70 129 12.07. Dobryszyce

3 KOWALSKA Sandra 99 LKS Dobryszyce 52,9 49 60 109 25.05. Biłgoraj

4 PAWLIK Natalia 00 Polwica Wierzbno 51,0 48 55 103 12.10. Wrocław

5 KONIEC Natalia 98 Tarpan Mrocza 51,0 45 58 103 09.11. Mrocza

6 RUTKOWSKA Paulina 00 Mazovia Ciechanów 51,3 46 56 102 23.11. Ciechanów

7 SZUMIATA Klaudia 99 Unia Hrubieszów 51,3 44 58 102 30.11. Biłgoraj

8 WITKOWSKA Klaudia 99 Unia Hrubieszów 49,5 46 55 101 30.11. Biłgoraj

9 PILIPCZUK Klaudia 99 GOK Koroszczyn 52,7 46 54 100 31.08. Małaszewicze

10 SZCZEPAŃSKA Aleksandra 98 Mazovia Ciechanów 51,8 45 54 99 04.10. Małaszewic


Ranking Polski Młodziczek do 13 lat (rocznik 2000 i młodsze)

 

Kat. 40 kg

 

1 KUDŁASZYK Natalia 00 Budowlani Nowy Tomyśl 40,0 35 46 81 22.09. Trzcianka

2 MARACH Monika 04 Tarpan Mrocza 31,2 35 42 77 22.12. Mrocza

3 KONIEC Katarzyna 00 Tarpan Mrocza 39,9 32 38 70 09.03. Grudziądz

4 SZYMANEK Monika 02 AKS Białogard 33,3 28 37 65 30.11. Myślibórz

5 BOBROWSKA Natalia 00 Unia Hrubieszów 34,4 23 33 56 24.08. Puławy

6 MARACH Kinga 04 Tarpan Mrocza 25,6 19 22 41 22.12. Mrocza

 

Kat. 44 kg


1 KUDŁASZYK Natalia 00 Budowlani Nowy Tomyśl 41,5 41 50 91 22.12. Nowy Tomyśl

2 KOŻUCHOWSKA Marta 00 AKS Myślibórz 43,2 37 50 87 23.11. Police

3 KONIEC Katarzyna 00 Tarpan Mrocza 44,0 35 42 77 09.11. Mrocza

4 KRYSZTOFOWICZ Daria 00 Unia Hrubieszów 44,0 26 36 62 23.11. Hrubieszów

5 AUGUSTYNIAK Anna 00 Mazovia Ciechanów 41,9 26 30 56 04.10. Małaszewicze

6 KOURDI Natalia 00 Legia Warszawa 43,1 20 26 46 12.05. Siedlce

 

Kat. 53 kg

 

1 PAWLIK Natalia 00 Polwica Wierzbno 51,0 48 55 103 12.10. Wrocław

2 RUTKOWSKA Paulina 00 Mazovia Ciechanów 51,3 46 56 102 23.11. Ciechanów

3 ZASADZIŃSKA Dorota 00 Unia Hrubieszów 52,0 31 42 73 23.02. Hrubieszów

4 PROTOKOWICZ Zuzanna 03 Strzelec Strzelin 51,0 24 30 54 25.05. Polkowice

5 CICHA Klaudia 01 Budowlani Nowy Tomyśl 49,4 23 29 52 01.06. Nowy Tomy

 

Kat. 58 kg

 

1 ZASADZIŃSKA Dorota 00 Unia Hrubieszów 57,2 34 51 85 04.10. Małaszewicze

2 KOMOROWSKA Alicja 00 Promień Opalenica 56,0 35 43 78 14.12. Białogard

3 ŁYSIAK Paulina 00 Promień Opalenica 57,0 30 46 76 04.10. Małaszewicze

4 KONIEC Martyna 01 Tarpan Mrocza 56,6 35 40 75 22.12. Mrocza

 

Kat. +69 kg

 

1 KOMOROWSKA Martyna 01 Promień Opalenica 73,6 41 56 97 14.12. Białogard

2 CHOŁUJ Natalia 01 AKS Białogard 70,7 38 47 85 12.10. Police

3 WIŚNIEWSKA Monika 01 Lubuszanin Trzcianka 108,1 26 40 66 22.09. Trzcianka

4 RYCZKO Karolina 00 Unia Hrubieszów 74,0 30 35 65 23.02. Hrubieszów

5 SAŁAMACHA Elzbieta 00 Agros Zamość 69,1 20 26 46 11.05. Zamość

 


Uwaga!

– więcej tabel na portalu Polska Sztanga!

 


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Dorota Zasadzińska przewodzi wśród najlepszych trzynastolatek w Polsce za sezon 2013 w kat. wagowej 58 kg.