22 kwietnia 2024

Reprezentanci Polski z GRZESIA

HrubieszówZbąszyn – Babimost

W dniach 6 – 8 lutego 2009 r. na drugim końcu Polski w Zbąszyniu i Babimoście został rozegrany Międzynarodowy Turniej Juniorów w Unihokeja „Polish Cup”. W barwach Polski wystąpili zawodnicy UKS „Grześ” Hrubieszów: Łukasz Wojciechowski (napastnik) i Maciej Węgor (bramkarz).

Juniorzy to rocznik 1990 i młodsi. W turnieju oprócz Polski wystąpiło 5 drużyn narodowych z Łotwy, Czech, Słowacji, Norwegii i Szwajcarii. Są to zespoły z czołówki światowej, więc nic dziwnego, że zespół Polski nie odniósł żadnego zwycięstwa, najniżej przegrywając ze Słowacją 1:3. Łukasz Wojciechowski wystąpił w 4 meczach a Maciej Węgor w dwóch. W maju w Finlandii odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów, jest duża szansa, że obaj hrubieszowscy zawodnicy w nich wystąpią.

***

Tabela końcowa w/w turnieju

Poz./Drużyna/Bramki/Pkt

1. Czechy 44-9 9
2. Łotwa 26-8 8
3. Szwajcaria 48-8 7
4. Słowacja 12-29 4
5. Norwegia 21-40 2
6. Polska 9-56 0

***

Sylwetki:

Łukasz Wojciechowski – napastnik

Urodzony: 10 I 1990 r. w Hrubieszowie

Imiona rodziców: Tadeusz i Maria

Wzrost – 182 cm, waga – 78 kg

Nauka: SP nr Hrubieszów (nl wf Krzysztof Dąbrowski)

Gimnazjum nr 2 Hrubieszów (nle wf Elwira Pawłowska i Robert Jóźwiak)

Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie, 4 – letnie Technikum Gastronomiczne (nl wf Jacek Jaworski)

Kariera sportowa: treningi rozpoczął od klasy IV SP pod okiem obecnych trenerów Krzysztofa i Mirosława Dąbrowskich. Dotychczas największy sukces klubowy to brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów, oczywiście w barwach UKS „Grześ” Hrubieszów w 2006 r. Dotychczas w barwach narodowych rozegrał 10 meczów, w tym: po 3 x z Norwegią i Słowacją, 2 x z Niemcami i po 1 x z Czechami oraz Szwajcarią. Zadebiutował w 2008 roku. Trenerami w kadrze Polski są Marcin Zmiarowski i Robert Deska. Najbardziej zapamiętał mecz z Niemcami w pięknym starym niemieckim mieście Wernigerodzie, ponieważ ich pokonali. Jego marzeniem jest zdobywać bramki dla Polski i miejmy nadzieję, że uda mu się te marzenia zrealizować już w najbliższym czasie, najlepiej podczas Mistrzostw Świata Juniorów.

***

Maciej Węgor – bramkarz

Urodzony: 28 VI1990 r. w Hrubieszowie

Imiona rodziców: Artur i Jolanta (była rekordzistka SP 2 Hrubieszów w chodzie sportowym na 3 i 5 km)

Wzrost – 175 cm, waga – 80 kg

Nauka: SP nr 2 Hrubieszów (nl wf Krzysztof Dąbrowski)

Gimnazjum nr 2 Hrubieszów (nl wf Marek Kitliński)

ZS nr 3 Hrubieszów, klasa maturalna (nl wf Jan Paczała)

Planuje udać się na studia oficerskie do Wrocławia

Kariera sportowa: : treningi rozpoczął od klasy IV SP pod okiem obecnych trenerów Krzysztofa i Mirosława Dąbrowskich. Dotychczas największy sukces klubowy to brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów, oczywiście w barwach UKS „Grześ” Hrubieszów w 2006 r. Dotychczas w barwach narodowych rozegrał 2 mecze z Norwegią i Łotwą. Po ostatnich występach, trener kadrowy poinformował go, że chętnie widziałby go na Mistrzostwach Świata Juniorów w Finlandii, ale może być, mały kłopot, ponieważ w tym czasie są matury, lecz mamy nadzieję, że szkoła pójdzie mu na rękę i zda wszystkie egzaminy w ustalonych terminach. Lubi i słucha muzyki rockowej oraz z zainteresowaniem ogląda filmy – horrory.

Opracował – mak

Na zdjęciu od lewej – Łukasz Wojciechowski, trener Krzysztof Dąbrowski (trener reprezentantów w „Grzesiu”) i Maciek Węgor.

Hrubieszow LubieHrubie 2009