19 kwietnia 2024

Rozmowa z Łukaszem Wójtowiczem z Andorii Mircze

Ciekawy wywiad ukazał się na stronie Andorii Mircze z piłkarzem i trenerem grupy młodzieżowej tego klubu. Dowiemy się trochę o minionym sezonie i co może ewentualnie nastąpić dalej, a sprawa jest zasadnicza – Andoria zostanie w klasie A, czy nie?

i>Na zdjęciu – Łukasz Wójtowicz Andoria Mircze (zdj. ze strony Andorii)

Wywiad z Łukaszem Wojtowiczem z Andorii Mircze

Jak ocenisz rundę wiosenną?

Ł. W. – Myślę, że runda wiosenna w naszym wykonaniu nie była najgorsza, 4 zwycięstwa, 2 remisy nie jest najgorszym bilansem, chociaż mogło być lepiej. Szkoda najbardziej meczu z Orłem, gdzie było 0-0, Łaszczówką u siebie, także 0-0 anajbardziej to chyba derbów z Huraganem kiedy po 20 min prowadziliśmy 2-0 i ponieśliśmy porażkę 2-3, ale taka jest piłka nożna. Gdybyśmy mieli takim sam skład na jesień, myślę że bilibyśmy się o pierwszą szóstkę w tabeli.

Jak wygląda obecnie sytuacja finansowa w klubie?

– Obecna sytuacją w klubie nie wygląda aż tak ciekawie, jak niektórym się wydaje, brak sponsorów, a to co wykłada dla nas Urząd Gminy nie wystarcza, mam nadzieję że znajdzie się ktoś, kto nas wspomoże.

ZOZPN podał do informacji publicznej, że z A klasy spada tylko Orzeł Cześniki. Niektóre strony internetowe podają, ze jednak spadamy do B klasy. Jak to w końcu będzie?

– Jak będzie, okaże się po 10 lipca, kiedy będzie jasna sytuacja z Olendrem Sól .Osobiście wolałbym aby nie zgłosił się, wtedy mielibyśmy pewne utrzymanie i mam nadzieje, że powalczymy o wyższą lokatę w tabeli niż tą co mamy w tym sezonie.

Jak będą wyglądać przygotowania do rundy jesiennej?

– Na razie mamy przerwę, zawodnicy odpoczywają po sezonie. O przygotowaniu zarządzi trener ale mam nadzieję że będą intensywne treningi, które pomogą nam walczyć o wyższe lokaty w tabeli. A przede wszystkim liczę na większą frekwencję na treningach i prosiłbym nawet o to zawodników.

Może się okazać że Andoria poniesie wielką stratę w postaci odejścia I. Burego? Masz jakiś pomysł na to kim zastąpić takiego zawodnika?

– Tak, to prawda że Irek dostał propozycję z Ruchu Izbica ale czy odejdzie okaże się już za parę tygodni na razie jeszcze nic nie jest przesądzone. Jeśli tak by się stało to rozglądamy się już za godnym następcą Burego i mamy kogoś na oku, lecz na razie nie możemy zdradzić kto to jest.

Czy Piotr Wierzbicki pozostanie na stanowisku trenera?

– Ja, jak i zawodnicy jesteśmy za tym aby Piotrek został i mamy nadzieję ze tak się stanie. Jeszcze mamy trochę czasu ale wszystko jest na dobrej drodze aby pozostał z nami na następny sezon.

Piłkarze z Hrubieszowa wyrazili chęć dalszej gry w Andorii?

– Do tej pory nikt nie deklarował, że chce odejść.

Jak w Andorii na dzień dzisiejszy wygląda szkolenie młodzieży?

– Grupę juniorów prowadzi Paweł Sienicki, a jeżeli chodzi o młodsze grupy to ja jak na razie organizuję treningi rocznikom 99-02 .Jeżeli dostalibyśmy pieniądze to na pewno powstanie grupa młodzieżowa i zatrudniony trener dla chłopaków, ale na razie brakuje nam funduszy a szkoda, bo mają talent i szkoda aby się marnowali.

Na stronie można również zagłosować na najlepszego piłkarza tego zespołu w sezonie 2010/2011

***

W oparciu o stronę internetową Andorii Mircze…

opracował – mak