15 lipca 2024

Rywalizowali w… pokera!

W III Turnieju pokera sportowego im. Henrego Orensteina o Puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa wystartowało 25 graczy. Do wygrania były nagrody rzeczowe i puchary ufundowane przez burmistrza Hrubieszowa Martę Majewską.

Reklamy

 

Zwyciężył Kamil Zglinicki z Hrubieszowa, drugi był Robert z Chełma, a trzecie miejsce zajął Damian Lewandowski (Hrubieszów / Rzeszów).

Robert i Kamil wygrali również pakiety wyjazdowe na Festiwal Pokerowy do Pragi i mają szansę zagrać w turnieju o łącznej puli 200 000 zł.

Reklamy

Puchar „best hand” powędrował do Emila z Chełma za pokera!

Puchar dla najlepszej kobiety wygrała Iwona Pachniewska (Hrubieszów).

Reklamy

Wydarzenie jest kontynuacją wcześniejszych turniejów pokera, które rozpoczęły się z inicjatyw estońskiego pokerzysty Janara Kokka i miały na celu przybliżenie sylwetki wybitnego konstruktora i pokerzysty pochodzącego z Hrubieszowa – Henryego Orensteina.

Organizatorami turnieju byli: Marcin Pachniewski i Ares Poker Team Hrubieszów, Paweł Dziubiński i Legalny-Poker Lublin oraz Legalny-Poker.pl

 

Zapytałem Marcina Pachniewskiego, co to znaczy „best hand”?

Najlepszy układ, czyli najwyższy układ, jaki zostanie pokazany podczas całego turnieju. Najczęściej jest to kareta, a rzadziej poker, na tym turnieju kolega z Chełma miał właśnie pokera! – wyjaśnił Marcin.

 

(Opracował – mak, fot. organizatorzy)

 


 

Zobacz też:

SPORT – Za nami III Turniej im. Henry’ego Orensteina o puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa

SPORT – Wyniki II Charytatywnego Turnieju Pokerowego „Orenstein Cup”

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: I Charytatywny turniej pokerowy Orenstein Cup