27 kwietnia 2024

Seria zwycięstw Unii trwa. Grom Różaniec – Unia Hrubieszów 2:3

Unia pokonała dzisiaj (13.04) w Różańcu miejscowy Grom 3:2 (2:1 do przerwy dla Unii) i wyprzedziła dotychczasowego lidera tabeli o 1 pkt. przesuwając się na 2 miejsce. Bramki dla Unii strzelili: Siergiej Borys, Krystian Oleszczuk i Piotr Fulara.

Po zwycięstwie w meczu z Aleksandrią, Kryształ Werbkowice nadal wyprzedza nasz zespół o 2 pkt.

Pierwsza część meczu Gromu z Unią upłynęła pod dyktando zespołu z Hrubieszowa, który prowadził już 2:0. Tuż przed przerwą gospodarze zdołali jednak strzelić bramkę kontaktową i do przerwy było 1:2. Początek drugiej połowy to ataki zdeterminowanych piłkarzy Gromu, którzy w końcu wywalczyli i wykorzystali rzut karny, doprowadzając do remisu. W dalszej części spotkania nastąpiła obopólna wymiana ciosów, a bohaterem spotkania został Piotr Fulara, który z dystansu umieścił precyzyjnie piłkę w bramce rywali w 79 minucie i spowodował, że Unia wywozi z gorącego terenu w Różańcu ważne 3 punkty.

Podsumowując – było to stojące na dobrym poziomie spotkanie dwóch liczących się w zamojskiej okręgówce drużyn, z których każda chciała mecz wygrać, ale Unia miała w tym wypadku trochę więcej „piłkarskiego szczęścia”.

Grom Różaniec – Unia Hrubieszów 2:3 (1:2)

Skład Unii: Ryć, Kawarski (79′ Kondrat), Białacki, Mussurets, Szatan, Fulara, Krygiel, Borys, Otręba (82′ Stafaniak), Rurych, Oleszczuk (90′ Stepaniuk)

Bramki dla Unii: 4′ Siergiej Borys, 37′ Krystian Oleszczuk i 79′ Piotr Fulara.

źródło: mksuniahrubieszow.pl, mksunia.futbolowo.pl

Na zdjęciu – strzelec decydującego gola dla Unii Piotr Fulara.