23 kwietnia 2024

Skafander: Złoto i srebro naszych studentek

Dopiero co rozpoczął się rok akademicki 2016/2017, a studenci sportowcy już dali nam powody do radości. W dniach 8–9 października w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów do lat 23. Złoty medal w kat. 53 kg zdobyła Agnieszka Kuczmaszewska.

Studentka I roku filologii angielskiej PWSZ w Zamościu uzyskała wynik w dwuboju 151 kg (70 kg rwanie + 81 kg podrzut). Ponadto zajęła wysokie 5. miejsce w klasyfikacji sinclair’a kobiet.

O sukcesie może także mówić Agata Sałamacha, która zdobyła srebrny medal w kat. +69 kg. Studentka III roku turystyki i rekreacji osiągnęła wynik 178 kg (76 kg + 102 kg).

Ponadto pierwszy złoty medal w ciężarach męskich dla KS Agros Zamość zdobył Szymon Wójtowicz. Młodzieżowy mistrz Polski występujący w kat. +105 kg osiągnął wynik 361 kg (160 kg + 201 kg). W klasyfikacji Sinclair’a zajął 3. miejsce.

W klasyfikacji klubowej KS Agros Zamość uplasował się na 5 pozycji. Trenerem sekcji podnoszenia ciężarów jest  Andrzej Gaweł. Gratulujemy sukcesów!