12 kwietnia 2024

Smerfetka się rozkręca

W tym miesiącu odbyły się dwie ważne uroczystości związane z edukacją. Najpierw II Liceum Ogólnokształcące obchodziło Jubileusz 100-lecia, a potem już po raz dwunasty zainaugurowano nowy rok akademicki w PWSZ w Zamościu. O tych znaczących wydarzeniach, a także o mającym powstać w Hrubieszowie skateparku – można przeczytać w aktualnym wydaniu „Skafandra”.

 

Studia są oknem na świat – przekonuje o tym nowy rektor PWSZ, dr hab. Andrzej Samborski w obszernym wywiadzie. Dowodem na to są choćby wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+. O jednym z takich wyjazdów do Grecji na łamach „Skafandra” opowiada studentka filologii angielskiej z zamojskiej uczelni.

Gazeta tradycyjnie przygotowała dla swoich czytelników konkursy. Tym razem można wygrać wejściówki na imprezy półmetkowe Mundurówki, ZDZ, Lidera, I LO oraz II LO. Jest też ciekawy konkursy translatorski, dzięki któremu możecie sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego.

Jak zwykle nie zabrakło w „Skafandrze” tekstów o tematyce sportowej. Futbol na Wyspach Owczych, sukces ciężarowców zamojskiego Agrosu oraz wspomnienie o najpiękniejszym okresie polskiej siatkówki to wszystko znajdziecie w aktualnej gazecie akademickiej.

A tymczasem redakcyjna Smerfetka rozkręca się z numeru na numer. Nie dość, że „plotkuje”, to jeszcze wzięła „sprawy damsko-męskie” w swoje ręce. W nowym wydaniu na tapetę bierze szukanie partnera przez Internet.

Zachęcamy do lektury!

 

Skafander nr 11 (89) do pobrania:

https://drive.google.com/open?id=0B-6jHY2QGWgQdVVPTy1fLWZ1WGM