23 kwietnia 2024

Sukces karateków z Hrubieszowa i Werbkowic

HrubieszówZambrów

16 maja 2009 w Zambrowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kyokushin Budokaj w full kontakt (K1) i knock down – widowiskowe walki zawodników z Polski i zagranicy (Litwy, Holandii, Szwecji i Chorwacji). W mistrzostwach wzięło udział około 100 zawodników.

Poziom zmagań zawodników był wysoki. Zawodom przeglądał się Kicho Jon Bluming 10 dan – legenda karate. Do zawodów przygotowywani byli przez instruktorów: sensei Marek Wołos 2 dan Hrubieszów, sensei Zdzisław Wołos 2 dan Werbkowice.

Zdobyte osiągnięcia:
I miejsce kat. Junior do 60 kg Mateusz Wołos Werbkowice
II miejsce kat. Senior do 80 kg Adam Gąsior Hrubieszów
II miejsce kat. Senior do 60 kg Oktawia Szpinda Hrubieszów
III miejsce kat. Junior do 70 kg Arkadiusz Załęski Werbkowice

UKS GROT dziękuje panu Wójtowi Werbkowic Lechowi Bojko za przewóz zawodników na zawody.

SERDECZNE OSU
Sekcja Karate

***

MATEUSZ NAJLEPSZY W POLSCE!!!

Mateusz Wołos – uczeń II klasy Liceum Profilowanego przy Zespole Szkół nr 1 zdobył I miejsce w Mistrzostwach Polski Kyokushin Budokai , które odbyły się 16.05.2009 roku w Zambrowie.

Relacja Mateusza:
– Na zawody przyjechały liczne kluby z całej Polski oraz ze Szwecji, Litwy, Rosji i Holandii. Głównym gościem całego turnieju był szef federacji KAICHO JON BLUMING posiadający obecnie najwyższy mistrzowski stopień 10 DAN. KAICHO przyglądał się zawodom, oceniał również swoich podopiecznych „sensei” przy sędziowaniu. Sam zaś sekundował rywalizacjom o I miejsca. Zawodom towarzyszyły występy artystyczne i pokazy samoobrony . Całe trybuny zapełnione były po brzegi. Widzowie z wielką uwagą przyglądali się rywalizacji zawodników na macie i na ringu. Każdy z zawodników mógł wykazać sie swoimi umiejętnościami zdobytymi podczas treningów i obozów. Na zawodach tych zdobyłem I miejsce w kategorii junior – 60kg. Obecnie mam brązowy pas (2kyu), który zdałem w ubiegłym roku na obozie karate nad Białym. Moim trenerem jest mój tata – Zdzisław Wołos, który ma 2 Dan. To on przygotowuje mnie do egzaminów na stopień (pas) oraz zawodów.

Warto dodać, że mimo sukcesów Mateusz pozostał bardzo skromnym człowiekiem. Cieszy się sympatią w klasie i staje się wzorem do naśladowania.

Gratulujemy Mateuszowi najwyższej lokaty!!! Więcej o Mateuszu można przeczytać na stronie www.zs1hrubieszow.pl /uczeń z pasją/.

Opr.: Mateusz Wołos / Daniel Buchowiecki

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009