27 kwietnia 2024

Sukces lekkoatletów Kościuszki w XXI Grand Prix Polski Środkowo-Wschodniej

W dniu 11.11.2013 r. w przepięknym Parku Czartoryskich w Puławach odbyła się XXIV edycja Ogólnopolskich Biegów Niepodległości, będąca jednocześnie podsumowaniem XXI Grand Prix Polski Środkowo – Wschodniej, czyli cyklu biegów ulicznych i przełajowych.

Tegorocznej edycji sportowych zmagań patronowali m.in. Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Aby zawodnik był brany pod uwagę w klasyfikacji generalnej Grand Prix, musiał wystartować w co najmniej pięciu zawodach zaliczanych do owego cyklu. W kategorii kobiet udało się to uczennicom Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie: Agacie Polikowskiej z klasy 3B, która uplasowała się na II miejscu, i Katarzynie Mazur z klasy 2A, która wywalczyła miejsce V.

Ponadto w rywalizacji mężczyzn uczeń klasy IA, Aleksander Polikowski, także zajął II miejsce. To kolejny miły sukces sportowców z Kościuszki, którzy już nas przyzwyczaili do rywalizacji na wysokim poziomie i do tego, że osiągają czołowe lokaty niezależnie od rodzaju sportowej rywalizacji.