27 kwietnia 2024

Sukces młodych szachistów z Hrubieszowa

HrubieszówLeśniowice

W Leśniowicach odbył się VI Ogólnopolski Turniej Szachowy Juniorów, w którym udanie wzięli udział młodzi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie, w tym Sebastian Jakubowski i drużyna stanęli na podium.

W zawodach uczestniczyło 38 zawodników urodzonych w 1996 roku i młodszych. Wygrał Łukasz Siedlanowski ze Startu Lublin gromadząc 9 punktów, drugi był Mateusz Szysz również ze Startu Lublin (a więc dwaj powiedzmy profesjonaliści) z 7,5 pkt., ale trzeci już wspomniany jedenastoletni Sebastian Jakubowski z SP nr 2 w Hrubieszowie zdobywając 6,5 pkt.

Wysoko na 6 pozycji z 6 pkt. (tyle co 4 i 5 lokata) uplasował się o rok starszy od Sebastiana kolega ze szkoły Bartłomiej Wojtiuk. Zaledwie ośmioletni !!! Bogumił Jakubowski zajął 13 pozycję gromadząc 5 pkt. (tyle co 10 – ty).

Drużynowo SP nr 2 w Hrubieszowie również stanęła na podium ulegając tylko MKS Start Lublin i UKS Astra Leśniowice.

Jak widać sportowcy z różnych dyscyplin sportowych wakacje spędzają na … sportowo, tym bardziej należą im się słowa uznania.

Na zdjęciu – Ryszard Jakubowski, tato Sebastiana i Bogumiła jest zapewne zadowolony z występów synów i Bartka W.