Szachiści w Lublinie i Radzyniu

HrubieszówRadzyń – Lublin

Rozegrano Wojewódzkie Turnieje Szachowe Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu (1 IV) i Gimnazjalnych w Lublinie (16 IV) o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. Nie zabrakło tam szkół z naszego powiatu i miasta.

***

Gimnazja
16 IV 2009 r. Lublin

Do turnieju zgłosiło się 31 reprezentacji, ogólne 99 zawodników i zawodniczek z naszego województwa lubelskiego. 1 miejsce zajęła drużyna G. nr 2 z Tomaszowa Lub. przed Gimnazjami w Sielcu i Fajsławicach.

Gimnazjum w Mirczu:
Drużynowo 4 miejsce, w składzie: Bednarek Dawid – 14 miejsce indywidualnie, Talarowski Marek, Nalepa Oktawian, Talarowska Monika

Gimnazjum przy ZS nr 2 w Hrubieszowie
Drużynowo 12 miejsce. Skład drużyny: Jonak Tomasz, Martyniuk Michał, Hajkiewicz Magdalena, Płoszaj Agata, op. mgr Andrzej Chwedczuk. W klasyfikacji indywidualnej reprezentantka Agata Płoszaj wywalczyła wysokie IV miejsce, otrzymując pamiątkowy dyplom.

Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie
Drużynowo 16 miejsce

Indywidualnie, najlepiej wypadł Grzegorz Wojtiuk, zajmując 8 miejsce w województwie lubelskim, zdobywając 5 punktów. Ponadto startowali: Rafał Nowak – 3 punkty, Marcin Szczepański- 3 punkty, Dagmara Marczuk. Opiekunem na zawodach była pani mgr Krystyna Rozkal.

***

Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych
Radzyń Podlaski 01.04.2009r.

1 IV 2009 r. w Radzeniu Podlaskim rozegrano Wojewódzki Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. Do turnieju zgłosiło się trzynaście reprezentacji z naszego województwa, w tym ZS nr 2 w Hrubieszowie , która zajęła drużynowo wysokie IV miejsce. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej reprezentantka Marzena Filipek wywalczyła wicemistrzostwo województwa, otrzymując pamiątkowy medal i dyplom za swój sukces. Skład drużyny: Mariusz Luchowski, Kamil Szeląg, Maciej Pędrak, Marzena Filipek, op. mgr Andrzej Chwedczuk