27 kwietnia 2024

Sztangistka Unii Hrubieszów Diana Flak wystąpiła w reprezentacji Polski!

W sobotę 3.09.2016 r. w Gdańsku reprezentacja Polski w podnoszeniu ciężarów rywalizowała w międzynarodowym Pucharze Bałtyku. W barwach naszego kraju wystąpiła sztangistka hrubieszowskiej Unii i uczennica ZDZ w Hrubieszowie Diana Flak.

W klasyfikacji drużynowej górą w Baltic Cup byli goście z Finlandii – 153 pkt. (1620,7 pkt. Sinclaira), Polska zajęła drugie miejsce – 140 pkt (1598,7 pkt) i trzecie – Estonia 46 pkt (537,3 pkt). Nasza reprezentacja mogła wygrać i to zdecydowanie, gdyby w grupie juniorów (U20) Kacper Kłos został sklasyfikowany w dwuboju. Jednak zawodnik Tarpana Mrocza „spalił” rwanie, i pewna wygrana drużynowo wymknęła się…

Ozdobą sobotnich ciężarowych wydarzeń w Gdańsku, okazał się występ młodej sztangistki Włókniarza Aleksandrów Magdaleny Karolak, która aż ośmiokrotnie poprawiała własne rekordy do lat 17 w kat. + 75 kg – w dwuboju 206 kg, w rwaniu – 91 kg, w podrzucie – 115 kg.

Reprezentantka Polski Diana Flak

– Dziękuję bardzo za gratulacje, to bardzo miłe przeżycie reprezentować swój kraj. Mój start uważam za udany, ponieważ poprawiłam rekord życiowy w rwaniu i zdobyłam pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Tym razem na zawodypojechałam z trenerem Agrosu Zamość Andrzejem Gawłem.