Tabele powiatowe – Hala 2008

Lekkoatleci zakończyli starty w zawodach halowych. Najbardziej szczęśliwa ze startów pod „dachem” jest zapewne Agnieszka Łatka, która wystartowała raz, ale tak skutecznie, że zdobyła złoty medal w chodzie sportowym na dystansie 3000 m. podczas Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych.

Reklamy

Zadowolony może też być Józef Wąsiel, który podczas Mistrzostw Polski Weteranów został srebrnym medalistą w pchnięciu kulą.

Najstarszym rekordem powiatu wśród mężczyzn jest wynik w skoku w dal Eugeniusza Paczały z 1979 r., natomiast u kobiet Małgorzaty Muzyczuk na 600 m. oraz Doroty Kowalczuk w skoku wzwyż z 1980 r.

W bieżącym roku poprawione zostały 4 rekordy ogólne, przez Anetę Teterycz w 2 konkurencjach i Agnieszkę Łatkę oraz przez weterana J. Wąsiela w rzucie ciężarkiem.

Poniżej prezentacja najlepszych wyników i osiągnięć, w poszczególnych konkurencjach, zawodniczek i zawodników z naszego powiatu.

***

Kobiety

60 m. – pomiar elektroniczny (PE)
RP – Brzozowska Dorota ZSOd Hrub. 7,83 1989
1. Teterycz Aneta 90 ZS 1 Hrubieszów 8,27
2. Doroszczuk Magda 92 G. 2 Hrubieszów 8.55
3. Nosko Martyna 94 Unia Hrubieszów 8.77
4. Buta Natalia 93 Unia Hrubieszów 9,70
Kolejno: miejsce w tabeli, nazwisko i imię, rok urodzenia, szkoła lub klub sportowy, wynik.
Uwaga – RP – rekord powiatu hrubieszowskiego, nazwisko i imię, szkoła lub klub sportowy, wynik, rok w którym ustanowiono rekord.

400 m – PE
RP – Teterycz Aneta ZS 1 Hrubieszów 1:02,10 2008
1. Teterycz Aneta 90 ZS 1 Hrubieszów 62,10

600 m
RP – Muzyczuk Małgorzata LO Hrubieszów 1:38,00 1980
1. Teterycz Aneta 90 ZS 1 Hrubieszów 1:52.64
2. Hojda Maja 93 G. 2 Hrubieszów 1:55,89
3. Koszałka Beata 91 ZS 2 Hrubieszów 1:57,35
4. Wala Joanna 91ZS 1 Hrubieszów 2:00,56
5. Pawlos Wiktoria 94 G. ZS 2 Hrubieszów 2:06.79
6. Staroń Ada 91 ZS 1 Hrubieszów 2:07,90

60 m ppł. – Juniorki młodsze (odl. 8.50- wys. 76,2)
RP – Szczęk Aleksandra G. 3 Hrubieszów 10,02 2008
1. Szczęk Aleksandra 92 G. 3 Hrubieszów 10.02

Wzwyż
RP – Kowalczuk Dorota ZSOd Hrubieszów 1.61 1980
1. Moskwa Ewelina 90 ZS 3 Hrubieszów 135
2. Janicka Iwona 90 ZS 1 Hrubieszów 135
3. Łubkowska Sylwia G 1 Hrubieszów 135
4. Goch Marta G Werbkowice 130
5. Dańczuk Magdalena G Horodło 130
6. Guzina Sandra 95 SP Dołhobyczów 1,30
7. Dudka Joanna 89 ZS 4 Hrubieszów 125
8. Łatka Anna G 2 Hrubieszów 125
9. Radomska Marta G 2 Hrubieszów 120
10. Koniec Klaudia G 1 Hrubieszów 120

W dal
RP – Dąbrowska Sylwia ZS 3 Hrubieszów 5.58 2003
1.Doroszczuk Magda 93 G.2 Hrubieszów 4,92
2. Koszałka Beata 91 ZS 2 Hrubieszów 4.34
3. Staroń Ada 91 ZS 1 Hrubieszów 3.79
4. Nosko Martyna 94 Unia Hrubieszów 3,62
5. Buta Małgorzata 93 Unia Hrubieszów 2.89

chód 3 km
RP – Łatka Agnieszka ZS 3 Hrub. 15:21,43 2008
1. Łatka Agnieszka 91 ZS 3 Hrubieszów 15:21,43

Konkurencje nietypowe

45 m – pomiar ręczny (PR)
RP – Dąbrowska Sylwia ZS 3 Hrubieszów 5,88 2003
1 Doroszczuk Magda 93 G 2 Hrubieszów 6,51
2 Kasprowicz Aleksandra 92 G 3 Hrubieszów 6,65
3 Ciesielczuk Magda G 3 Hrubieszów 6,67
4 Watrak Paulina G Horodło 6,80
5 Kaczonowska Wiola 96 SP 2 Hrubieszów 6,86
6 Chuda Patrycja 95 SP Dołhobyczów 6,89
7 Skorupska Katarzyna LO Horodło 6.94
8 Balicka Kamila 90 ZS 4 Hrubieszów 6.99
9 Zebzda Magda G Horodło 7,12
10 Patkowska Aleksandra 93 G 1 Hrubieszów 7,14

ok. 500 m. – PR
RP – Stadnicka Patrycja ZS Turkowice 1:25,12 2004
1 Hojda Maja 93 G 2 Hrubieszów 1,35,65
2 Koszałka Beata ZS 2 Hrubieszów 1,36,43
3 Pawlos Wiktoria G ZS 2 Hrubieszów 1,38,42
4 Wala Joanna 91 ZS 1 Hrubieszów 1,38,82
5 Staroń Ada 91 ZS 1 Hrubieszów 1,41,98
6 Pędrak Ewelina G Horodło 1,43,35
7 Bojarczuk Paulina 92 G ZS2 Hrubieszów 1,44,06
8 Jóźwik Marlena 96 SP Dołhobyczów 1,44,95
9 Modzelewska Magda 94 G 3 Hrubieszów 1,47,44
10 Chilewska Joanna LO Horodło 1,47,53

45 m. p.pł. (wys. 76,2) – PR
RP – Teterycz Aneta ZS 1 Hrubieszów 7,71 2008
1 Teterycz Aneta 90 ZS 1 Hrubieszów 7.71
2 Szczęk Aleksandra 92 G 3 Hrubieszów 7,72
3 Borsuk Andżelika 90 ZS 3 Hrubieszów 8.57
4 Zebzda Małgorzata G Horodło 9,53
5.Turek Natalia 92 G 2 Hrubieszów 9,55
6 Malinowska Natalia LO Horodło 9.62
7 Basa Wioletta 90 ZS 1 Hrubieszów 9.67
8 Naja Justyna 92 G 2 Hrubieszów 9,76
9 Koszałko Katarzyna 92 G 3 Hrubieszów 9,79
10 Legieć Elzbieta LO Horodło 9.88

Pchnięcie piłką lekarską 3 kg
RP – Nowak Ewelina G. 3 Hrubieszów 9.55 2007
1 Szymańska Mirela LO Horodło 9,00
2 Nowak Ewelina 91 ZS 3 Hrubieszów 8,70
3 Zając Kalina 92 G 3 Hrubieszów 8,70
4 Pyrz Ewelina 90 ZS 1 Hrubieszów 8,15
5 Wróbel Ewelina 92 G 1 Hrubieszów 8,00
6 Sołtys Marta G Horodło 7,80
7 Kołodziej Angelika 93 G 2 Hrubieszów 7,80
8 Zbirowska Weronika G Horodło 7,50
9 Dubienka Marta 92 G 2 Hrubieszów 7,50
10 Oleszczuk Adriana 88 ZS 1 Hrubieszów 7,45

4 x okr. ok. 4 x 100 m.
RP – A. Kaczoruk, M. Oniszko, A. Musiał, E. Kulik G. werbkowice 1:01,80 2004
1 Szczęk A 92 – Ciesielczuk A 93-Kasprowicz A 92-Ciesielczuk M 93 G 3 Hrub 1,07,05
2 Doroszczuk M 93 – Hojda M 93-Łatka A 92 – Lenard P 92 G 2 Hrub 1,07,51
3 Tetrycz A 90 – Basa -Łaskarzewska – Wala 91 ZS 1 Hrub 1,09,93
4 Kraczuk K – Watrak P – Patyjewicz M – Zebzda M G Horodło 1,11,20
5 Skorupska – Malinowska-Chilewska 91 – Pyrz LO Horodło 1,11,71
6 Łubkowska S 92 – Dziedzic A 92 – Senkowska J 93 – Patkowska A 94 G 1 Hrub 1,12,16
7 Jóźwiak M 96 – Guzina S 95 – Jabłońska K 96 – Chuda P 96 SP Dołhob 1,14,43
8 Worożbit P.94, Ciesielczuk D. 94 – Goch M 92, Mielniczuk D. 94 G Werbk 1,15,20
9 Balicka – Niewiadomska-Sitka – Supron M ZS 4 Hrub 1,16,64
10 Lizun A 96 – Paradowska N. 95 – Sawiniec K 97 – Hanc K 97 SP 1 Hrub 1,17,22

***

MĘŻCZYŹNI

60 m. – pomiar elektroniczny (PE)
RP – Naja Tomasz LO Hrubieszów 7,20 1986
Magdziak Tomasz ZSMR Hrub. 7,20 2002
1. Kupiec Kamil 91 Unia Hrubieszów 7,70
2. Guzina Paweł 91 ZS 3 Hrubieszów 7,72
3. Soja Bartłomiej 90 ZS 2 Hrubieszów 8,32
Kolejno: miejsce w tabeli, nazwisko i imię, rok urodzenia, szkoła lub klub sportowy, wynik.
Uwaga – RP – rekord powiatu hrubieszowskiego, nazwisko i imię, szkoła lub klub sportowy, wynik, rok w którym ustanowiono rekord.

1000 m
RP – Kitliński Piotr LO Hrubieszów 2:28,79 1991
1. Krakowiak Łukasz 89 ZS 3 Hrubieszów 2:50.18
2. Mielniczuk Adrian 90 ZS 3 Hrubieszów 3:06,80
3. Ślązak Piotr 90 Unia Hrubieszów 3:10,14

1500 m.
RP – Kamień Mirosław Unia Hrub. 3:55,88 1995
1. Krakowiak Łukasz 89 ZS 3 Hrubieszów 4:11,52

5000 m
RP – Kern Artur Unia Hrubieszów 14:09,89 2007
1. Kern Artur 80 Unia Hrubieszów 14:24,16

Wzwyż
RP – Jakubiak Janusz Unia Hrubieszów 2.09 1983
1. Sadowski Konrad 91 ZS 4 Hrubieszów 160
2. Tkaczuk Sławomir 87 ZS 1 Hrubieszów 160
3. Otręba Mateusz 92 G 3 Hrubieszów 160
4. Portka Tomasz 91 LO Horodło 155
5. Braniewski Mateusz 90 ZS 3 Hrubieszów
6. Smyk Kamil G 2 Hrubieszów 155
7. Maliszewski Kacper 91 LO Horodło 150
8. Kusiak Paweł G Werbkowice 150
9. Szymański Marcin G Horodło 145
10. Wesołowski Łukasz G Horodło 145

W dal
RP – Paczała Eugeniusz Unia Hrubieszów 6.98 1979
1. Kupiec Kamil 91 Unia Hrubieszów 5,42

Pchnięcie kulą 5 kg
RP – Wąsiel Marek ZSMR Hrubieszów 13.70 1999
1. Wąsiel Józef 47 Mircze 12.48

Rzut ciężarkiem
RP – Wąsiel Józef Mircze 11.73 2008
1. Wąsiel Józef 47 Mircze 11.73

chód 5 000 m
RP – Fedaczyński Rafał Unia Hrubieszów 20:08,99 2007
1. Fedaczyński Rafał 80 Unia Hrubieszów 20:57,68

Konkurencje nietypowe

45 m – pomiar ręczny (PR)
RP – Pukaluk Arkadiusz ZSMR Hrubieszów 5,42 2003
1 Kuryluk Sławomir ZS 1 Hrubieszów 5.79
2 Guzina Paweł ZS 3 Hrubieszów 5.90
3 Gulanowski Krystian G Horodło 6,03
4 Śpiewak Kamil LO Horodło 6.04
5 Dec Radosław 92 G Werbkowice 6,09
6 Piwko Piotr ZS 1 Hrubieszów 6.11
7 Pilarczyk Robert 92 G 1 Hrubieszów 6,21
8 Kowalczuk Łukasz LO Horodło 6.27
9 Ciesielczuk Adam 92 G 2 Hrubieszów 6,28
10 Załuski Bartłomiej 6,38

ok. 500 m – PR
RP – Zosiuk Łukasz ZS 3 Hrubieszów 1:11,53 2004
1 Krakowiak Łukasz 89 ZS 3 Hrubieszów 1,19,11
2 Szczerbik Kamil G Horodło 1,23,98
3 Łazarczyk Tomasz 91 ZS 2 Hrubieszów 1,25,75
4 Grabowski Mateusz 91 LO Horodło 1,26,14
5 Mielniczuk Adrian 90 ZS 3 Hrubieszów 1,26,39
6 Hossin Damian ? 1,27,40
7 Kosel Marcin 89 ZS 1 Hrubieszów 1,28,16
8 Załuski Albert G Horodło 1,29.53
9 Sidorowicz Pawel 93 G 2 Hrubieszów 1,30,64
10 Sacharczuk Albin 93 G 2 Hrubieszów 1,32,56

45 m. p.pł. (wys. 76,2) – PR
RP – Kamieniarz Adam ZS 3 Hrubieszów 6,41 2005
1 Krakowiak Łukasz 89 ZS 3 Hrubieszów 6.61
2 Wróbel Radosław 89 ZS 1 Hrubieszów 6.69
3 Kucyk Norbert ZS 2 Hrubieszów 7.15
4 Czyrka Piotr 92 G 3 Hrubieszów 7,29
5 Soja Bartłomiej 90 ZS 2 Hrubieszów 7.43
6 Ciesielczuk Tomasz ZS 4 Hrubieszów 7.47
7 Sas Paweł ZS 4 Hrubieszów 7.62
8 Letnianczyn Krystian ZS 1 Hrubieszów 7.68
9 Jeczeń Sylwester LO Horodło 7,74
10 Otręba Damian 92 G 3 Hrubieszów 7,82

Pchnięcie piłką lekarską 4 kg
RP – Bełz Kamil ZS 1 Hrubieszów 16.50 2006
1 Zienkiewicz Mateusz ZS 2 Hrubieszów 12,00
2 Paluch Bartłomiej 90 ZS 1 Hrubieszów 11,30
3 Fedorowicz Krystian 91 ZS 1 Hrubieszów 11,00
4 Wołoszyn Paweł LO Horodło 10,50
5 Sakowski Paweł LO Horodło 10,30
6 Pokrywka Przemysław 91 ZS 3 Hrubieszów 10,20
7 Hraciuk Łukasz 91 ZS 3 Hrubieszów 10,15
8 Panasiewicz Łukasz 90 ZS 4 Hrubieszów 10,00
9 Nowak Szymon 92 G Werbkowice 10,00
10 Bartyzel Emil 92 G 1 Hrubieszów 9,40

4 x 1 okr. – PR
RP – Ł. Zosiuk, M. Krawczyński, S. Lebiedowicz, K. Marciniuk ZS 3 Hrubieszów 52,47 2004
1 Jakubiak P 88 – Wróbel D 91 – Piwko – Kuryluk S 88 ZS 1 Hrubieszów 58,25
2 Śpiewak – Kowalczuk – Jeczeń – Portka LO Horodło 58,53
3 Soja – Hossie – Kucyk – Wysocki ZS 2 Hrubieszów 1,00,45
4 Mielniczuk A 90 – Guzina P 91 – Załuski B 90 – Krakowiak Ł 89 ZS 3 Hrubieszów 1,01,45
5 Smyrak – Jagiełło – Załuski – Kowarski ZS 4 Hrubieszów 1,00,45 ???
6 Gularowski K – Załuski A – Pańko P – Szczebicki K G Horodło 1,02,43
7 Moczarski T 92 – Wyżyn D 94 – Otręba D 92 – Malec M 94 G 3 Hrubieszów 1,03,30
8 Pilarczyk R 92 – Konieczny J 92 – Mosek P 93 – Bartyzel E 92 G 1 Hrubieszów 1,04,68
9 WietrzykM 93, Dec R. 92 – Mazurek D 92, Nowak Sz. 92 G Werbkowice 1,05,85
10 Sidorowicz P 93–Ciesielczuk A 92- Irek G 92- Emerla A 93 G 2 Hrubieszów 1,06,18

***

OSIĄGNIĘCIA

Mistrzostwa województwa juniorów młodszych w hali
1. 60 m ppł. Szczęk Aleksandra 10.02
3. 60 m. Doroszczuk Aleksandra 8.55
1. W dal Doroszczuk Magda 4,89
1. 600 m Hojda Maja 1:57.58
2. 600 m. Koszałka Beata 1:58.47

Mistrzostwa województwa juniorów i młodzieżowców
1. 600 m. Hojda Maja 1:55.89
2 600 m. Koszałka Beata 1:57.35
1. w dal Doroszczuk Magda 4,92
3 Koszałka Beata 4,34
1. 1000 m Krakowiak Łukasz 2:50.46
2. w dal Kupiec Kamil 5,42

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów
5. Koszałko Joanna Żak Biała Podlaska 15:18,45 – chód 3 km
16. Krakowiak Łukasz 4:11,52 – 1500 m.
18. Teterycz Aneta 62,10 – 400 m.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
1. Łatka Agnieszka 15:21,43 – chód 3 km.

Halowe Mistrzostwa Polski
4. Fedaczyński Rafał chód 5 km. 20:57,68
17 Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów
2. Wąsiel Józef Mircze kula 5 kg 12.48 M – 60 i 5. ciężarek – 11.73

Halowe Mistrzostwa USA II Dywizja
11. Kern Artur 5000 m. – 14:49,73

opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Agnieszka Łatka wystartowała raz w hali, ale tak skutecznie, że wszystkie rywalki zostały z tyłu.