22 lipca 2024

Tradycja trwa! Podsumowanie Turnieju „Kto lepszy” 2015


W sobotę 05 grudnia od godziny 8.00 w hali sportowej Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowały w XVI Halowym Mini Turnieju reprezentacje chłopców ZSM-1, ZSM-2, ZSM-3 w kategorii szkół podstawowych klasy: czwarte, piąte i szóste oraz szkół gimnazjalnych.

Reklamy

Zwycięski zespół szkół miejskich wyłoniła suma punktów zdobytych przez drużyny w każdej kategorii wiekowej. W tym roku zwyciężył Zespół Szkół Miejskich nr 1.

Turniej cieszył się zainteresowaniem wśród uczniów i dorosłych. Był to czas na integrację młodzieży ze szkół miejskich. Mecze dostarczyły kibicom wielu emocji, tym bardziej, że wśród kibicujących byli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy.

Reklamy

O godz. 12.00 uroczystego otwarcia XXVIII Halowego Turnieju Piłki Nożnej „Kto lepszy” dokonał Burmistrz Miasta Tomasz Zając. Potem nastąpiło  podsumowanie zakończonego XVI Mini Turnieju Piłki Nożnej.

Zawodników uhonorowano medalami; dla króla strzelców w każdej kategorii wiekowej statuetki a dla zespołów szkół puchary i dyplomy. Dekoracji dokonali  Burmistrz Miasta Tomasz Zając, Przewodnicząca Rady Miasta Anna Świstowska oraz dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3 Danuta Krawczuk.  

Reklamy

Uroczystość uświetniały występy grup tanecznych ZSM-3 przygotowane przez panie Joannę Różańską i Iwonę Stefaniak.  

Po otwarciu, osiem zespołów (2 grupy po 4 drużyny) rozpoczęło zmagania turniejowe. W tym roku po raz pierwszy wystąpił zespół Lotnicy Wawer Warszawa. Zagrali tak dobrze, że wywalczyli drugie miejsce w turnieju. W finale ulegli zespołowi Oldboye z Włodzimierza Wołyńskiego. Turniej stał na dobrym sportowym poziomie.

Jednak od początku istnienia turniej to nie tylko sport, nie tylko zainteresowanie piłką nożną i dostarczanie dreszczyku sportowych emocji, ale przede wszystkim szczytny cel – pomoc dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji socjalno – bytowej. To z myślą o nich, już przez 28 lat,  rozgrywany jest ten turniej. Z zebranych produktów zostaną wykonane i rozdane świąteczne paczki, na  które już czekają dzieci.

 

„Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa… wtedy proste – „dziękujemy” – zawiera wszystko co chcemy wyrazić!…

 

Dyrekcja Zespołu Szkół Miejskich nr 3 dziękuje:

– Burmistrzowi Miasta Tomaszowi Zającowi za ufundowanie medali, pucharów i statuetek dla zawodników;

– Przewodniczącej Rady Miasta Annie Świstowskiej za ufundowanie czekolad dla młodzieży; 

– Dyrektorowi Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 Andrzejowi Pachli i Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 Andrzejowi Jurczyńskiemu za przychylność i udział szkoły w turnieju a nauczycielom (opiekunom drużyn) za przygotowanie uczniów i  poświęcony czas;

– wszystkim zawodnikom za udział w turnieju;

– Dyrektorowi Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Markowi Watrasowi za pomoc w przeprowadzeniu turnieju oraz za całodzienne prowadzenie konferansjerki natomiast pracownikom za życzliwą pomoc w trakcie turnieju;

– Panu Dariuszowi Zającowi za pomoc w organizacji turnieju;

– Panom: Tadeuszowi Przyczynie, Wojciechowi Szewczukowi,  Arturowi Tymeckiemu, Łukaszowi Chabrosowi, Jarosławowi Jasinie, Konradowi Łukiewiczowi, oraz Tomaszowi Lenardowi za sprawne sędziowanie meczów;

– Panu Maciejowi Łyko za patronat medialny portalu „lubiehrubie”;

– nauczycielom, pracownikom i uczniom Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 za całokształt prac związanych z organizacją i przeprowadzeniem turnieju;

– kibicom za złożone „wejściówki” oraz za sportowy doping.Ze sportowym pozdrowieniem

ZSM-3
Zobacz też:

Piłkarze z Włodzimierza Wołyńskiego wygrywają XXVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej „Kto lepszy”