25 czerwca 2024

Tradycyjnie Artur Kern wygrał lubelski bieg City Trail

Nad Zalewem Zemborzyckim koło Lublina w dniu 16.07.2018 r. odbył się bieg wakacyjnego cyklu City Trail 2018. Najszybszym na pięciokilometrowej trasie był hrubieszowski dominator tego rodzaju zmagań – Artur Kern.

Reklamy

 

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Katarzyna Konkel z Gniewowa wyprzedzając Joannę Szmit z Agrosu Zamość. W zawodach uczestniczyło 278 dorosłych i ponad 60 dzieci.

 

Ze strony organizatora:

Reklamy

Biegi CITY TRAIL organizujemy w Lublinie od 2013 roku, a w letniej formule – od 2015. Urozmaicona trasa i powtarzalność biegów to powody, dla których startują u nas znakomici zawodnicy, tacy jak zwycięzca – Artur Kern, rekordzista kraju na 5000 m w hali.

Biegam w CITY TRAIL treningowo, bo to dobry bodziec, a ponadto można systematycznie sprawdzać swoją dyspozycję, ponieważ trasa jest niezmienna. Nie ukrywam jednak, że te starty działają też wizerunkowo, bo zawsze po biegu są wzmianki w prasie, czy TV, a w dzisiejszych czasach ma to duże znaczenie – podkreślił po biegu Artur Kern. – Warunki były dzisiaj bardzo dobre – mimo że w zapowiedziach był ulewny deszcz – nie padało. Nie było dużego błota, aczkolwiek trasa nie była tak szybka, jak mogłoby się wydawać – na ścieżkach było dość miękko, a powietrze było ciężkie, wilgotne. Moje starty docelowe dopiero za 2 miesiące. To Mistrzostwa Świata Weteranów w Maladze. Będę startował na 1500 i 5000 m. Są to zawody, na których nastawiam się na walkę o miejsca, nie na wyniki. Mam za sobą dwie takie imprezy i dwa zwycięstwa, zobaczymy, jak będzie w tym roku – dodał halowy mistrz Polski na 3000 m z 2016 roku. Wynik Artura w naszych zawodach to 16:55.

Reklamy


Opracował – mak