26 maja 2024

Turniej charytatywny dla Patryka

1 lipca na terenie Gminnego Gimnazjum w Kozodawach odbył się III Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Hrubieszów. Przedsięwzięcie miało na celu zebranie funduszy na leczenie Patryka Dziewiczkiewicza z Metelina.

 

Rozgrywkom towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji. Już na początku spotkania pojawili się motocykliści. Każdy mógł popatrzeć na ich piękne maszyny z bliska. Była też dobra piosenka – to za sprawą zespołu „Na Granicy”. Natomiast przedstawiciele KGW i Sołectw gm. Hrubieszów oferowali wspaniałe ciasto, bigos, kiełbaski na gorąco i rękodzieło ludowe. Aby można było z nich skorzystać wystarczyło wrzucić dowolną kwotę pieniężną do puszek ustawionych przy danych stoiskach.

Turniej wygrało Miasto Hrubieszów a w nagrodę otrzymało piłkę z pamiątkowymi autografami uczestników rozgrywek. Pozostali: Sołectwo Ubrodowice, Janki, Czerniczyn, Dąbrowa, Gmina Hrubieszów i drużyna Gminnego Gimnazjum w Kozodawach otrzymali podziękowania.

Organizatorem III Charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej byli: Wójt i Rada Gminy Hrubieszów, przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Wołowicach.

 

 

Tekst i fotografie:

Jacek Fuchs (Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach)