29 lutego 2024

Unia Hrubieszów po pierwszym treningu. Drużynę wzmocnią Aleksander Poterucha i Mariusz Podgórski

We wtorek 12 sierpnia o godz. 17:30,Unia Hrubieszów rozpoczęła przygotowania do występów w IV lidze lubelskiej. Na pierwszym treningu stawiło się siedemnastu zawodników, w tym pojawiło się kilka nowych twarzy.

Reklamy

 

Zawodnicy Unii oraz zawodnicy testowani najpierw spotkali się z prezesami naszego klubu Ernestem Lipskim oraz Wojciechem Lecko. Następnie w szatni rozmowę z zawodnikami przeprowadził trener Marcin Nowak. Po części organizacyjnej obył się trening, na którym zawodnicy skupili się na ćwiczeniach z piłkami. Trening zakończony został gierką. Na premierowym treningu zabrakło: Ivana Oleksiuka , Yehvenii Hrui oraz Artura Kawarskiego, którzy dołączą do drużyny w tym tygodniu. Patryk Kondrat przebywa zagranicą i do treningów powróci w późniejszym terminie. Z drużyną trenuje Adrian Oleszczuk, który powrócił z wypożyczenia do Unii Białopole.

Odnośnie ruchów transferowych, zarząd klub cały czas pracuje nad wzmocnieniem drużyny. Trwają rozmowy z potencjalnymi zawodnikami. Zawodnicy testowani, którzy pojawili się na pierwszym treningu zadeklarowali chęć gry w Unii Hrubieszów.

Reklamy

 

***

 

Nowym zawodnikiem Unii Hrubieszów został Aleksander Poterucha. Wychowanek Płomienia/Spartan Nieledew doszedł do porozumienia z działaczami Unii Hrubieszów i podpisał stosowną umowę.

Aleksander Poterucha (12.06.1992) – w ostatnim sezonie reprezentował barwy Kryształu Werbkowice, gdzie na IV ligowych boiskach w sezonie 2015/2016 rozegrał łącznie 28 spotkań strzelając cztery bramki. Aleksander Poterucha występuje na pozycji pomocnika.


***


Drużynę Unii Hrubieszów zasili róweniż Mariusz Podgórski. Kolejny wychowanek Płomienia/Spartan Nieledew bardzo szybko doszedł do porozumienia z działaczami Unii w sprawie kontraktu i tym samym podpisał stosowny dokument.

Mariusz Podgórski (04.06.1992) – reprezentował z powodzeniem barwy Kryształu Werbkowice w sezonie 2015/2016, gdzie w IV lidze rozegrał 29 spotkań, strzelając dwa gole. Mariusz Podgórski, który występuje na pozycji środkowego pomocnika, został również wyróżniony przez czytelników www.lubsport.pl, gdzie poprzez głosowanie został wybrany najlepszym piłkarzem rundy jesiennej sezonu 2015/2016 w IV lidze lubelskiej.Nowym zawodnikom życzymy samych udanych występów w barwach Unii Hrubieszów.  józek