18 kwietnia 2024

Uwaga Szachiści Powiatu Hrubieszowskiego!

Najbliższy V Turniej o Puchar Burmistrza i Starosty odbędzie się w ZS nr 1 ul. Zamojska 18 (a nie jak wcześniej planowałem w Gimnazjum nr 2) w niedzielę 13.01.2008 w godz. 12.30 – 17.00. Przepraszam za zmianę miejsca.

Informacje o starcie naszych drużyn w Mistrzostwach Województwa SZS rozegranych w grudniu 2008.

Ogólnie można powiedzieć, że nie wypadliśmy rewelacyjnie. Gimnazjada odbyła się w Tomaszowie. Reprezentowało nas Gimnazjum Publiczne w Hrubieszowie. Startowało jedenaście drużyn i to zadecydowało, że wykonaliśmy zakładane plany – znaleźliśmy się w dziesiątce wojewódzkiej, zajęliśmy X miejsce zdobywając 13,5 pkt.

Pociechą naszego startu może być to, że w pierwszej partii zremisowaliśmy 2:2 z piątą drużyną województwa – Niedrzwicą Dużą – pow. Lublin, oraz dobry wynik i czwarta pozycja wśród dziewcząt – Agaty Płoszaj (5 zwycięstw w 7 partiach).

Nie udało się wejść do dziesiątki reprezentantom z SP 2 Hrubieszów startujących w Fajsławicach wśród 18 drużyn. Zajęli dwunastą lokatę zdobywając 14,5 pkt. Chociaż w 6 partii zremisowali z trzecią drużyną turnieju: Wola Radzięcka, a w 4 partii pokonali siódmą drużynę turnieju – zamojską szóstkę wynikiem 3:1. Nadzieją na przyszłość jest też i to, że byli najmłodszą drużyną turnieju i w tym składzie mogą zagrać za rok, a także już wiosną w turnieju o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty.

W obu kategoriach zwyciężyli reprezentanci z Tomaszowa Lub. Podkreślić należy, że poziom gry rośnie. Pojawiają się nowe ośrodki szachowe w województwie, a nasi najmłodsi osiągają w Powiecie wysokie lokaty. Zapraszamy miłośników „królewskiej gry”, szczególnie tych najmłodszych do korzystania z najlepszej formy treningu szachowego – udziału w comiesięcznych turniejach o Puchar Burmistrza.

***

Hrubieszowskie Towarzystwo Szachowe wyraża głębokie podziękowania dla Pana mgr Tomasza Zająca za miłą i owocną współpracę w tworzeniu Hrubieszowskiego Towarzystwa Szachowego, społeczne sprawowanie funkcji Sekretarza oraz popularyzację Szachów na terenie Gminy i Powiatu Hrubieszowskiego.

Sędzia Szachowy – Mieczysław Pszeniczka
Skarbnik H T Szach – Ryszard Jakubowski
Prezes H T Szach – Wojciech Stanisław Bajurka