27 kwietnia 2024

W IV kolejce HLK wygrywały drużyny Jedynki, Ogólniaka i Ka2Team

Pierwsze niedzielne spotkanie wygrała Jedynka pokonując swoich rówieśników z Trójki 33:15(6:7,10:5,12:0,5:3). Mecz był wyrównany tylko w pierwszej kwarcie wygranej przez Trójkę 7:6.

W każdej kolejnej wygrywali gimnazjaliści Jedynki, którzy 3 kwartę wygrali bez straty punktu. 3 ,,wieże” Jedynki zdominowały tablicę, choć w pierwszej kwarcie to Trójka zbierała więcej piłek zarówno w ataku jak i obronie. Trójkowicze świetnie w tej części meczu rozgrywali  piłkę, sprytnie asystując pod kosz do Zalewskiego(11pkt), który trafiał prawie wszystko. Sił  i koncepcji starczyło tylko jednak na I kwartę. Jedynka z minuty na minutę dominowała coraz bardziej a rozpędzeni Jaros(14pkt) i Pokrywka(14pkt) trafiali raz za razem. Przeciwnicy mimo dobrego prowadzenia gry całkowicie stracili skuteczność, Zalewskiemu starczyło sił tylko na I połowę, a reszta w żaden sposób nie mogła przebić się pod kosz. Jedynka mając niewątpliwą siłę w ataku, w obronie gra fatalnie, łapiąc sporo niepotrzebnych fauli. Również w tym meczu Jaros i Pokrywka nie dograli do końca meczu, co może być brzemienne w konfrontacji z silniejszymi przeciwnikami

W kolejnym meczu zmierzyli się licealiści Ogólniaka i Kościuszki. Ci drudzy nie dali rady zrewanżować się Ogólniakowi za przegraną w powiecie, głównie za sprawą absencji  braci Pogwizdów i co cieszy optymalnej obsadzie w drużynie przeciwników. Na łono koszykówki powrócił Jóźwiak(21pkt), który dał wyraźny zastrzyk energii kolegom z zespołu. Grał tylko 20min, ale i tak rzucił 21pkt. ogólniak krył wysoko obroną ,,każdy swego”, atakując już na połowie Kościuszki. Ta taktyka przynosiła sporo zamieszania u Kościuszkowców, a co za tym idzie sporo strat, które skrzętnie wykorzystywali licealiści Ogólniaka. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 40:8. Druga połowę w składzie Ogólniaka zagrała 2 piątka, która nie roztrwoniła przewagi wypracowanej przez starszych kolegów. zagrali już strefą, co pozwoliło na zbliżenie się do kosza drużynie Kościuszki, która zaczęła trafiać wygrywając IV kwartę 19:9. Niestety pościg okazał się dużo spóźniony i świetna dyspozycja ,,Sachary”(25pkt) zmniejszyła tylko rozmiary porażki. Ostatecznie Kościuszko uległ Ogólniakowi 36:61 (6:16,2:24,9:12,19:9).

W ostatnim meczu wieczoru v-ce lider tabeli Mechaniczna starła się z Ka2 Team. Słowo ,,starła się ” nie oddaje w pełni tego co działo się na boisku. Drużynę Ka2Team śmiało można nazwać najbardziej brutalnie grającą w lidze i dać przydomek ,,Bad Boys” – zresztą kilku z nich grało już kiedyś pod tą nazwą jeszcze w TKKF. Nerwowo rozpoczęły oba zespoły, szarpiąc grę, nie mogąc wejść w rytm, akcje zbyt szybkie, często kończyły się niecelnymi zagraniami. Remisowa pierwsza kwarta zapowiadała, że nikt łatwo skóry nie odda. Na boisku iskrzyło z minuty na minutę, nikt nie szczędził łokci i rąk, a ostre szarże kończyły się ofensami. Sędzia miał sporo roboty i nie ustrzegł się błędu, szczególnie w starciu pomiędzy Kańskim i Chabrosem gdzie powinien odgwizdać faul w obronie przeciwko zawodnikowi Ka2,  a orzekł ofens. Gra robiła się coraz bardziej brutalna, a starcie Oliwiaka i Kańskiego niewiele brakowało a przeobraziłoby się w bójkę – tutaj sędzia zareagował jednak szybko i stanowczo. Na szczęście emocje zostały tylko na parkiecie. Po mocno twardym meczu wszyscy uścisnęli sobie ręce puszczając w zapomnienie razy których byli sprawcami. Ka2Team wywalczył zwycięstwo 43:36 (9:9,12:5,10:11,12:11) i zamienił się z rywalami na fotelu v-ce lidera HLK.

***

Życząc wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, żegnamy się w tym roku z Hrubieszowską Ligą Koszykówki. W Nowym Roku  życzymy wszystkim dużo zdrowia i pomyślności a zawodnikom zwycięstw i gry bez najmniejszej nawet kontuzji.