Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej

HrubieszówHrubieszów

Czwarty Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej rozegrany został w niedzielę 23 sierpnia 2009 r. na boisku do siatkówki plażowej HOSiR. Do turnieju mailowo zgłosiło się 9 drużyn, które zostały rozlosowane w sobotę 22 sierpnia.

Ograniczenia czasowe związane z rozegraniem turnieju (4 godziny) spowodowały, że organizator zmuszony był do dostosowywania długości poszczególnych meczów do czasu gry. Tak, więc poszczególne rundy graliśmy do jednego seta do 21punktów, następnie do jednego seta do 15 punktów i ponownie do jednego seta do 21 punktów. Półfinały i finały rozegrane były do dwóch setów do 15 punktów. System rozgrywek brazylijski, gdyż w takim rozlosowano tych 9 drużyn, bardzo się pokomplikował, gdyż do turnieju ostatecznie zgłosiło się 7 par.

7. Łyko Maciej – Kozar Robert

Odbyło się 13 meczów. Przebieg rozgrywek przedstawia zamieszczona fotka.

Do faworytów turnieju zaliczali się oczywiście dwukrotni tryumfatorzy naszych plażowych zmagań: Lebiedowicz – Hołownicki, a także Tytuła – Barczuk, i Kamys – Dźwierzyński.

Po rozegraniu dziewięciu meczów, w pierwszym półfinale spotkali się Tytuła – Barczuk i Łyko – Kozar. 2 : 0 w setach zwyciężyli chłopcy ze Strzyżowa. W drugim półfinale zagrali Naja – Oliwiak i Kamys – Dźwierzyński. W spotkaniu tym najpierw gładko 15 : 4 wygrali faworyzowani Kamys – Dźwierzyński, by w drugim secie niespodziewanie ulec 13 : 15. W decydującym secie Naja i Oliwiak nie dali rady i przegrali 8 : 15. Na uwagę zasługuje waleczna postawa Jacka Naji, który grał z dolegliwością bólową.

W meczu o trzecie miejsce Oliwiak – Naja pokonali w dwóch setach parę Łyko – Kozar 16 : 14 i 15 : 7.

W meczu finałowym Barczuk – Tytuła przegrali z parą Kamys – Dźwierzyński w dwóch setach 13 : 15 i 8 : 15. Sławek i Kacper pokazali w trakcie turnieju bardzo dobrą technikę, świetną grę w obronie, dokładne wystawienie sposobem dolnym i dobry atak. Grali nie tylko technicznie, ale potrafili zagrać na wolne pole pokazując, że myślenie w trakcie gry jest również ich mocną stroną.

7. Mękal Dariusz – Szeweńko Cezary

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a para zwycięska otrzymała także piłkę do siatkówki plażowej. Gratulujemy aktywnego spędzenia czasu wolnego.