Wieści LA

Po ostatnim zwycięstwie w Zaniemyślu w chodzie na 20 km. Drużynowy Wicemistrz Świata Rafał Fedaczyński został przez Polski Związek Lekkiej Atletyki powołany do reprezentowania Polski w Pucharze Europy na dystansie 50 km.

Zawody zostaną rozegrane 20 maja w parku Victoria, w angielskim uzdrowisku Royal Leamington Spa, w centrum hrabstwa Warwickshire. Skład polskiego zespołu: Rafał Fedaczyński, Kamil Kalka i Maciej Rosiewicz. W punktacji drużynowej liczy się trzech zawodników, ale dla Rafała najważniejsze będzie uzyskać minimum na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

Artur Kern wystartował w mityngu międzynarodowym w Des Moines (USA) zajmując 11 miejsce w biegu na dystansie 5000 m. wynikiem 14:19,58 min.

6 maja w Białej Podlaskiej został rozegrany Młodzieżowy Mityng LA. Bieg na 300 m. wygrała Aneta Teterycz z rekordem życiowym 42,44 sek., na 100 m. uzyskała 13,12.
Pozostałe wyniki zawodników Unii: Szczęk Aleksandra 100 m. 13,66 i 300 m. 44,22, Doroszczuk Magda 100 m. 14,08 i w dal 4.89, Hojda Anita 300 m. 51,84, Hojda Maja 600 m. 1:51,80, Guzina Piotr 100 m. 12,27, Krakowiak Łukasz 1000 m. 2:39,50.
Warto podkreślić, że pogoda była słaba, padał deszcz, biegi krótkie były pod silny wiatr, skoki zostały przeniesione do hali.
Po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją w barwach AZS Biała Podlaska wystartował wychowanek Unii, obecnie student miejscowego AWF Kamil Bełz, w pchnięciu kulą uzyskał 15.87 m. a w dysku 2 kg 47.88 m. Jego trenerem jest też były zawodnik Unii, obecnie wykładowca z la w katedrze AWF w Białej Podlaskiej p. Krzysztof Stipura.

12 maja w Lublinie odbył się 2 Mityng Kwalifikacyjny LOZLA. Z naszych prasa wyróżniła Anetę Teterycz za bieg na 400 m. z wynikiem 59,40 sek., co dało jej 3 miejsce i Magdę Doroszczuk, która zajęła 2 miejsce w skoku w dal z rezultatem 4.89 m.
Bardzo dobrze spisał się wspomniany wyżej Kamil Bełz wygrywając rzut dyskiem wynikiem 51.93 m., co jest jego rekordem życiowym, w kuli był 2-gi uzyskując 15.75 m.
Inny wychowanek Krzysztofa Stipury z Białej Podlaskiej – Andrzej Krawczyk, podczas zawodów w Nigerii wywalczył 2 miejsce w rzucie dyskiem wynikiem 59.50 m.

U W A G A !!!
I na koniec smutna wiadomość dla biegaczy ulicznych Bieg Herbowy, który miał być rozegrany 20 maja w Hrubieszowie.

Z powodu braku środków finansowych został odwołany ?!!!