24 lipca 2024

Wieści piłkarskie

Nowak znowu w kadrze
Trener kadry Polski Leo Beenhakker powołał zawodników z ligi polskiej na mecze towarzyskie z Finlandią (2 luty) i Czechami (6 luty), wśród reprezentantów znalazł się wychowanek Unii Hrubieszów, obecnie zawodnik PGE GKS Bełchatów Dawid Nowak.

Reklamy

Przygotowania rozpoczną się od 28 stycznia na Cyprze.

***

Reklamy

Zgłoszenia do plebiscytu

Starostwo w Hrubieszowie do 21 stycznie br. czeka na zgłoszenia kandydatów z drużyn piłkarskich z naszego powiatu do PLEBISCYTU „Na Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców i Trenerów”. Do chwili obecnej żaden klub nikogo nie zgłosił i kibice mogą mieć później znowu pretensje, sami ciężarowcy, lekkoatleci czy unihokeiści.

Reklamy

***

Unia trenuje

Piłkarze I zespołu Unii podjęli treningi od 7 stycznia (6 razy w tygodniu) pod kierunkiem trenera Mirosława Nowaka. Od 21 stycznia będą uczestniczyć w dziesięciodniowym obozie sportowym. Do drużyny ma wrócić bramkostrzelny Daniel Maciejewski. Na powrót do zespołu, z mazowieckiej czwartej ligi zdecydował się także Łukasz Kamiński. Prezes Romaszko zawodników chce nie tylko nagradzać, ale i karać np. za nieusprawiedliwione nieobecności na treningach, ponieważ liczy po rundzie wiosennej na miejsce w pierwszej szóstce.

W planie są sparingi z: Huraganem Hrubieszów, Igrosem Krasnobród, Unią Białopole, Omegą Stary Zamość, Nordem Wysokie i z jakimś silnym rywalem.

***

Pierwsze mecze ligowe

III i IV liga rundę wiosenną rozpoczyna 15 marca, piątoligowcy Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej 29 i 30 marca, zamojska klasa A 05/06 kwietnia.

***

Kryształ też trenuje

Kryształ Werbkowice pod kierunkiem trenera Janusz Gruli rozpoczął treningi od 11 stycznia. Planują sparingi 26 I z Hetmanem II Zamość, 2 II Echo Zawada, 9 II – Olimpią Miączyn, 16 II Koroną Łaszczów, 23 II Brat Cukrownik Siennica Nadolna, 1 III Hetmanem Żółkiewka, 8 III Huczwa Tyszowce, 15 III z własnymi juniorami.

***

Halowe mistrzostwa

3 lutego w Werbkowicach odbędą się eliminacje powiatowe do XVI Halowych Mistrzostw Okręgu Seniorów.

***

Szkoli Spartakusa Szarowola

Zawodnik i wieloletni trener Unii Hrubieszów, a także Kryształu Werbkowice i Płomienia – Spartana Nieledew Marian Cisło szkoli czołowy zespół IV – ligowy Spartakusa z Szarowoli. W dniach od 17 do 26 stycznia będą trenować na obozie w Tomaszowie Lubelskim, liczy także na wzmocnienia zespołu zawodnikami z kraju i zza granicy.

***

Juniorzy w lesie

Podczas mojego spaceru po lesie „Dębinka”, było mi bardzo miło, ponieważ na treningu spotkałem juniorów Unii pod wodzą trenera Janusza Nowaka. Mam nadzieję, że zimowe przygotowania pomogą im na wiosnę i wpłyną na poprawienie miejsca w tabeli ligi wojewódzkiej. Czego im serdecznie życzę.

***

Co z D. Herbinem?

Były trener Unii Dariusz Herbin przymierzany jest do tego stanowiska w klubie Omega Stary Zamość.

***

Terminarz grupy 3 – eliminacji do Mistrzostw Świata 2010 r.:

2008:

6 września: Polska – Słowenia
6 września: Słowacja – Irlandia Północna

10 września: San Marino – Polska
10 września: Irlandia Północna – Czechy
10 września: Słowenia – Słowacja

11 października: Polska – Czechy
11 października: Słowenia – Irlandia Północna
11 października: San Marino – Słowacja

15 października: Słowacja – Polska
15 października: Czechy – Słowenia
15 października: Irlandia Północna – San Marino

19 listopada: San Marino – Czechy

2009:

11 lutego: San Marino – Irlandia Północna

28 marca: Irlandia Północna – Polska
28 marca: Słowenia – Czechy

1 kwietnia: Polska – San Marino
1 kwietnia: Czechy – Słowacja
1 kwietnia: Irlandia Północna – Słowenia

6 czerwca: Słowacja – San Marino

19 sierpnia: Słowenia – San Marino

5 września: Polska – Irlandia Północna
5 września: Słowacja – Czechy

9 września: Słowenia – Polska
9 września: Czechy – San Marino
9 września: Irlandia Północna – Słowacja

10 października: Czechy – Polska
10 października: Słowacja – Słowenia

14 października: Polska – Słowacja
14 października: Czechy – Irlandia Północna
14 października: San Marino – Słowenia

***

Kary dla Widzewa

Widzew Łódź biorący udział w najsilniejszej lidze w kraju, nowy sezon zacznie ligę lub dwie ligi niżej (jeśli teraz zajmie miejsce spadkowe). Wydział Dyscypliny PZPN zdecydował w środę o karze degradacji dla łódzkiego klubu za korupcję. Dodatkowo w nowym sezonie Widzew zacznie rozgrywki z sześcioma ujemnymi punktami, musi też zapłacić 35 tys. złotych grzywny.

Wybrał i opracował – mak

Na zdjęciu – Dawid Nowak (w koszulce w pasy) wystąpił podczas ubiegłorocznego grudniowego turnieju piłkarskiego w hali HOSiR.