15 czerwca 2024

Wojewódzki Pucharu Polski w Siatkówce Mężczyzn

Hrubieszów

W sobotę, 24 kwietnia, rozegrano w Zamościu w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji eliminacyjny turniej Wojewódzkiego Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn. W grupie pięciu drużyn znalazły się dwie ekipy z Dołhobyczowa.

Reklamy

Skład znany wszystkim sympatykom Hrubieszowskiej siatkówki jako Walczaki, grający pod nazwą Kresy Dołhobyczów oraz Juniorzy Dołhobyczów.

Mecze grano systemem każdy z każdym, do dwóch setów na dwóch boiskach, co sprawiło, że zafundowano grającym istny maraton i niestety, niektórzy musieli grać cztery mecze po kolei.

Reklamy

Tabela po dziesięciu meczach, mecze wygrane i przegrane, stosunek setów.

1.Moto-Partner Zamość 3-1 7-4
2.Kresy Dołhobyczów 3-1 7-4
3.III LO Zamość 2-2 6-4
4.Juniorzy Dołhobyczów 2-2 5-6
5.Straż Pożarna Zamość 0-4 1-8

Reklamy

Awans uzyskały dwie pierwsze drużyny.

Był to bardzo wyrównany, stojący na dobrym poziomie, ale jednocześnie bardzo męczący turniej, szczególnie dla drużyny Juniorów, która musiała zagrać po kolei, cztery mecze, w tym trzy tie-breaki, łącznie jedenaście setów, grając tylko siódemką zawodników.

Zupełnie niewiele zabrakło, aby oba składy z Dołhobyczowa pozostawiły w pokonanym polu koalicję zamojskich drużyn i awansowały do drugiej rundy.

Dla Juniorów, średnia wieku wyjściowej szóstki – osiemnaście lat – w składzie dwóch gimnazjalistów – decydujący okazał się tie-break meczu z Drużyną Moto-Partner, w którym porażka pozbawiła tę drużynę szans na awans. Dwa następne kolejne zwycięstwa, w tym z lokalnym rywalem Kresami, pozwoliły uplasować się tylko na czwartym miejscu.

Kresy po tej porażce się nie załamały, wygrały dwa kolejne mecze i tylko minimalnie, małymi punktami, przegrały w tabeli z Moto-Partnerem Zamość, ale i tak uzyskały awans z drugiego miejsca.

***

Wyniki drużyn z Dołhobyczowa

Juniorzy-III LO Zamość 0-2
Juniorzy-Moto Partner 1-2
Juniorzy-Kresy 2-1
Juniorzy-Straż 2-1

Kresy-Straż 2-0
Kresy-Moto Partner 2-1
Kresy-III LO Zamość 2-1

***

Składy drużyn z Dołhobyczowa

Juniorzy:
Wojciech Kawka – najlepszy gracz drużyny – niemal nieuchwytny dla bloku przeciwników w atakach ze skrzydeł, Rafał Klajne, Ernest Kosa – rozgrywający, Patryk Węziński, Rafał Naklicki, Dawid Sobaszek, Mariusz Kulczyński

Kresy:
Piotr Jabłoński – rozgrywający, Michał Steciuk, Maciej Sawczuk, Roman Martyniuk, Sławek Kamys, Kamil Kupiec, Piotr Jakubski – libero, Łukasz Oliwiak, Jakub Kuszaj

Zwraca uwagę brak Maćka Klajne – dołączy w dalszej rundzie do Kresów, Marcina Klajne i Kacpra Dżwierzyńskiego – eliminują zasady regulaminowe – w składach obu drużyn, co świadczy o potencjale siatkarzy z Dołhobyczowa, który – mam nadzieję – się ujawni w najbliższym sezonie w rozgrywkach ligowych.

Na koniec miałem napisać o pewnej zaistniałej sytuacji związanej z grą Łukasza Oliwiaka w drużynie Kresów, ale może nie, niech będzie tak, jak jest…

Info Mariusz Kulczyński

Hrubieszow LubieHrubie 2009