Wychowankowie Unii Hrubieszów wystąpili w finale Ekstraklasy Lekkoatletycznej

W sobotę 6.09.2014 r. w Białej Podlaskiej rozegrano finał Taimex Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej 2014. Udanie wystąpili w niej wychowankowie Unii Hrubieszów Kamil Bełz i Magda Doroszczuk. W zespole AZS UMCS Lublin zadebiutował w tej najwyższej polskiej lidze Michał Kitliński, będąc zdecydowanie najmłodszym w drużynie.

Reklamy

 

Według jeszcze nieoficjalnej punktacji, lekkoatleci KS AZS AWF Kraków zostali zwycięzcami TAMEX Ligi Lekkoatletycznej 2014, wyprzedzając w łącznej punktacji za dwie rundy AZS-AWF Warszawa i KS Podlasie Białystok oraz SL WKS Zawisza Bydgoszcz i AZS UMCS Lublin.

 

Tamex Ekstraklasa Ligi Lekkoatletycznej 2014

 

BIAŁA PODLASKA, 6 września 2014

 

Tabela

 

1 KS AZS AWF Kraków 3386 3552 ( 1) 6938

2 AZS-AWF Warszawa 3147 3528 ( 2) 6675

3 KS Podlasie Białystok 3203 3418 ( 3) 6621

4 SL WKS Zawisza Bydgoszcz 3049 3220 ( 4) 6269

AZS UMCS Lublin 2800 3002 ( 5) 5802

KS AZS-AWF Biała Podlaska 2663 2865 ( 7) 5528

7 AZS Łódź 2884 2376 ( 11) 5260

KS Agros Zamość 2275 2768 ( 9) 5043

9 AZS KU Politechniki Opolskiej Opole 2194 2770 ( 8) 4964

10 WKS Wawel Kraków 2383 2318 ( 12) 4701

11 GKS Olimpia Grudziądz 2452 2179 ( 15) 4631

12 MKL Toruń 2003 2455 ( 10) 4458

13 LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 2143 2312 ( 13) 4455

14 RKS Łódź 1772 2258 ( 14) 4030

 

Kolejno:

Miejsce, Klub. I rzut, Punktacja klubowa(I rzut +II rzut), II rzut Suma(I+II)

 

Warto zauważyć, że w tej najwyższej polskiej lidze występują aż trzy zespoły z województwa lubelskiego i zmieściły się w pierwszej ósemce.

 

AZS AWF Biała Podlaska

Kamil Bełz kula – 17.05 138 pkt. (4. wynik w drużynie)

Kamil Bełz dysk – 46.27 97 pkt.

 

AZS UMCS Lublin

Magdalena Doroszczuk 4×100 m – 48,74 109 pkt.

Michał Kitliński 4×400 m – 3:29,99 75 pkt.

 

AZS AWF Warszawa

Marika Marlicka 100 m ppł – 14,88 104 pkt.

 


Najciekawsze wyniki sobotnich zawodów w Białej Podlaskiej

Mężczyźni

400m – Mateusz Zagórski 46.86 (RŻ), Kamil Budziejewski 47.05, Artur Kuciapski 47.09 (RŻ)
110m pł – Dominik Bochenek 13.81
Skok o tyczce – Paweł Wojciechowski 5.40
Skok w dal – Michał Łukasiak 7.61
Trójskok – Adrian Świderski 16.07
Pchnięcie kulą – Tomasz Majewski 20.12, Jakub Szyszkowski 19.33, Michał Haratyk 19.25
Rzut młotem – Wojciech Nowicki 75.88
4x100m – Podlasie Białystok 40.07

Kobiety

100m – Anna Kiełbasińska 11.75
400m – Joanna Jóźwik 53.08 (RŻ)
3000m – Wioletta Frankiewicz 9:18.05
Skok wzwyż – Kamila Lićwinko 1.93
Skok w dal i trójskok – Teresa Dobija 6.29 / 13.27
Rzut młotem – Joanna Fiodorow 70.29
4x100m – AZS Łódź 46.54
4x400m – KS AZS AWF Kraków 3:45.43

 


Opracował – mak