19 czerwca 2024

Zapowiedź meczu Unia Hrubieszów – Olimpia Miączyn

W niedzielę 7 września o godz. 17:00 w ramach VI kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej Unia Hrubieszów zmierzy się z Olimpia Miączyn. Mecz poprowadzi trójka sędziowska: w składzie: Łyś, Wróbel, Litwin.

Reklamy

Olimpia Miączyn ze względu na remont boiska jak do tej pory wszystkie spotkania rozegrała na wyjeździe. Bilans spotkań wygląda następująco jedno zwycięstwo, dwa remisy oraz jedna porażka w ostatniej kolejce z Igrosem Krasnobród. Ostatnia porażka z Igrosem zmobilizuje Olimpię do walki na hrubieszowskim boisku, walki o zwycięstwo. Zespół z Miączyna nie ma zamiaru w Hrubieszowie oddawać punktów za darmo, a wręcz przeciwnie zamierza postawić trudne zadanie przed gospodarzami.

Unia Hrubieszów. Te słowa wypowiadane za każdym razem brzmią dumnie. Dziś nie będzie typowej zapowiedzi, dziś będzie o szacunku do tych braw i herbu. Czytając ostatnie komentarze wielu zarzuca hrubieszowskiej Unii, że „robi zaciąg ukraiński” itp. Tylko, że kto mu zabroni wzmacniać się kadrowo tym bardziej, że Unia najpierw utrzymała skład z poprzedniego sezonu i wzmocniła się jednym zawodnikiem. Bronię tych zawodników i tą drużynę nie, dlatego że jestem kierownikiem bronię, dlatego że reprezentują klub oraz barwy, które kocham i bronić będę. Dla tych zawodników i uwierzcie mi – to wielki zaszczyt i honor, że mogą grać w Unii Hrubieszów, bowiem to nie jest zwykły klub. To klub, który ma swoją historie, tradycję i oddanych kibiców. Szanujmy to, co mamy i razem bez podziałów wspierajmy Unię Hrubieszów.

Reklamy

Jako ciekawostkę podam, że Roma Rurych pierwsze kroki z piłką stawiał będąc związanym z Unią Hrubieszów i trenując u Marka Zająca.  Wielu będzie zaskoczonych, ale u Romy na boisku widać oddanie i walkę na każdym meczu za te barwy i za ten herb. Czegoż chcieć więcej. Unia Hrubieszów – innej drogi nie ma. Dziś tylko zwycięstwo. Józek

Reklamy

Fot. z meczu Unia – Olimpia wiosną 2013 r.