18 czerwca 2024

Wyniki V Szachowego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mircze

W dniu 28 stycznia w Samorządowym Zespole Szkół w Mirczu odbył się V Szachowy Turniej o Puchary Wójta Mircza – Marty Małyszek.

Reklamy


Wśród 24 szachistów, w tym 11 dziewcząt,  wystartowało dziewięcioro szachistów z ZS w Kryłowie i siedmioro z SP w Wiszniowie.

W Turnieju zwyciężyła Mistrzyni Województwa z ostatniej Gimnazjady – Aleksandra Kot – gimnazjalistka z Mircza, przed Oliwią Łoś – szóstoklasistką i Gabrielem Bednarkiem -gimnazjalistą – wszyscy z SZS w Mirczu. W strefie medalowej gimnazjalistów znaleźli się: Weronika Wilczewska, Karolina Kasprzyk, Daniel Tracz – z Kryłowa i Karol Łukaszczyk z Mircza.

Reklamy

W Juniorach młodszych medalistami zostali: Weronika Kuta – Mircze, Julia Kuźnicka -Wiszniów, Sylwester Kozłowski, Michał Proć – Wiszniów, Hubert Bednarek – Mircze.

Wśród młodzików kolejność była następująca: Jakub Węgorek, Kacper Ciosmak, Kacper Jasiński wszyscy – Kryłów, Bartłomiej Szczepaniak – Wiszniów, Mateusz Pukaluk – Mircze.

Reklamy

Wszyscy młodzicy nagrodzeni zostali dyplomami za poprzedni turniej. Pozostali zdobyli także cenne punkty do klasyfikacji Grand Prix 2015, aby na koniec roku szkolnego otrzymać puchary i medale w swoich kategoriach.

Szczegóły możemy znaleźć na: www.chessarbiter.com lub www.lzszach.lublin.pl

Kolejny turniej zaplanowano na wtorek 17 lutego 2015 roku,  godz.13.00 – 16.00 w ZS w Kryłowie.

Na kolejne turnieje zapraszamy także przedszkolaków, gdyż planujemy dla nich Szachowe Mistrzostwa Powiatu z okazji Dnia Dziecka.

 

 

Sędzia i Instruktor Szachowy

Mieczysław Pszeniczka